Renault Espace od 2015 dalje

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kar je mene razočaralo v tistih par dneh z Espaceom, je bil predvsem menjalnik. to je sicer že nekaj časa od takrat, ampak glede na to, da še vedno zasledim, da še vedno cuka, je neodločen, prav veliko vseeno niso naredili. namreč, včasih je menjalnik tako neodločen, da ti lahko avto kam pobegne - moj primer je bil, ko sem parkiral na klančini, nekje pred izložbo, in takrat vem, da me je prav panika zagrabila, ker sem sam že dodajal plin, ko menjalnik še kar ni zagrabil in je avto začel lezti naprej ... podobno je bilo tudi v križiščih, si hotel na hitro speljat skozi križišče, on pa je še kako sekundo, dve, premišljeval, bi ali ne bi ... zares kritično.

ko pa je avto enkrat bil na AC pa je bil super, avto defitinivno narejen za relacije, niti ne bi rekel, da je 1.6 ta močna mašina premalo, je pa res problem zanesljivosti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
to je problem vse "robotiziranih" menjalnikov kar DCT tudi je. pomeni da fizično spušča sklopke in nima klasičnega "wandelarja" ki je v neki točki skoz v prijemu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Problem teh menjalnikov je ker se Software uči tvojega stila vožnje.
Moj je tudi na začetku par krat grdo cuknil pri speljevanju po cca 3000 km pa sva se ujela.
No vsaj v zadnjem času nisem zaznal kakšnega grdega menjavanja.

Je pa res triki na klančnini ga vzvratno speljati, ker nikoli ne veš kdaj bo bremza spustila in avto zlezel naprej.
Pač malo čudna zadeva.
Jaz sem zadovoljen z njem, res bi imel rajši novo verzijo z 225 konjički ampak je še cena previsoka za tisto malenkost boljši avto.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ja, prav hud je, sploh notri, vrhunec oblikovanja. Dobro jutro, smo leta 2020. Malo domišlije pri oblikovanju...

če govorimo o 2015, 2016 letniku, je notranjost čisto ok, spodobna, še vseeno boljša od marsikaterega konkuretna, je pa res, da je kar se tega tiče, Espace lepši, ampak, kaj imaš raje - da tvojo notranjost več gleda serviser ali ti na cesti? ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
kar je mene razočaralo v tistih par dneh z Espaceom, je bil predvsem menjalnik. to je sicer že nekaj časa od takrat, ampak glede na to, da še vedno zasledim, da še vedno cuka, je neodločen, prav veliko vseeno niso naredili. namreč, včasih je menjalnik tako neodločen, da ti lahko avto kam pobegne - moj primer je bil, ko sem parkiral na klančini, nekje pred izložbo, in takrat vem, da me je prav panika zagrabila, ker sem sam že dodajal plin, ko menjalnik še kar ni zagrabil in je avto začel lezti naprej ...

Drugič na klancu že v štartu potegni ročno, si saj delal izpit na ročnem menjalniku, gotovo znaš ukrepati kot je treba. :zmaga:

Da ne bomo postali podobni Američanom, ki, z obvezno litrsko šalco kofeta v roki, parkiran tritonski avto po pomoti prestavijo iz P v N (kako jim to uspe brez pritiska na bremzo nimam pojma), stopijo ven, avto se začne premikati... In tri tone mehiškega pleha jih stisne v palačinko ob dvoriščna vrata... :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Drugič na klancu že v štartu potegni ročno, si saj delal izpit na ročnem menjalniku, gotovo znaš ukrepati kot je treba. :zmaga:

Da ne bomo postali podobni Američanom, ki, z obvezno litrsko šalco kofeta v roki, parkiran tritonski avto po pomoti prestavijo iz P v N (kako jim to uspe brez pritiska na bremzo nimam pojma), stopijo ven, avto se začne premikati... In tri tone mehiškega pleha jih stisne v palačinko ob dvoriščna vrata... :cheer:

z elektroročno je to sploh čisto enostavno opravilo ... :bonk:
 
  • Haha
Reactions: CLIO15 in tony

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
če govorimo o 2015, 2016 letniku, je notranjost čisto ok, spodobna, še vseeno boljša od marsikaterega konkuretna, je pa res, da je kar se tega tiče, Espace lepši, ampak, kaj imaš raje - da tvojo notranjost več gleda serviser ali ti na cesti? ;)

čakaj malo, govorimo o s-maxu, ki je bil še pred par leti popolnoma zadnji na adacovi lestvici zanesljivosti ali o kakšnem drugem s-maxu? :D
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
ja poišči, kaj tle jamraš, saj imajo vse javno objavljeno

povsem čisto zadnji je bil, zato sem si ga pa tako dobro zapomnil
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Zato, ker nakladaš....

dokaz prosim

sicer se mi ni dalo iskat za točnega leta, ko je bil povsem zadnji, ampak je dovolj rdeče barve tudi na zadnjem podatku

1601032675914.png
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
še enkrat te bom opomnil kaj si pisal:

če govorimo o 2015, 2016 letniku, je notranjost čisto ok, spodobna, še vseeno boljša od marsikaterega konkuretna, je pa res, da je kar se tega tiče, Espace lepši, ampak, kaj imaš raje - da tvojo notranjost več gleda serviser ali ti na cesti? ;)

jaz razumem, da si se norčeval iz espaca kar se okvar tiče, čeprav je zdaj že jasno, da je dno fordovo
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
tvoje "zadovoljstvo lastnikov" (btw, ocena 4 je očitno slaba, ker imajo resni polizdelki na oni tvoji strani višjo) nima nobene veze s statistiko okvar in ergo z notranjostjo, ki jo gleda serviser