Registracija počitniške prikolice

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Pozdrav vsem!

Zanima me nekaj v zvezi z registracijo počitniške prikolice.
Ker jo "uporabljam" samo en mesec v letu, je želja da se tudi registrira samo za en mesec. Do sedaj se je to dalo, čeprav so vmes bili neki prebliski. Pred nekaj leti so mi npr naredili odjavo in prijavo ter sem plača cestnino in zavarovanje za en mesec, pa je to to. Problem je bil v tem, da odjava in prijava stane toliko kot če imam registrirano celo leto.

Potem je bilo nekaj let (3 ali 4 ) ok - tablice so na prikolici, tehnični narejen, sem prišel na šalter, plačal cestnino in zavarovanje za en mesec in konec. Strošek cca 20 ali 25€.

Letos pa spet nekaj novega - se kao ne da, zavarovanje mora biti za celo leto, lahko pa prikolico po enem mesecu odjavim in dobim povrnjeno. Če prikolico odjavim, je spet strošek, poleg tega bi moral deponirati tablice - spet dodaten strošek.

Zanima me ali ima kdo s temi zadevami kaj več izkušenj - se je res kaj spremenilo v zakonodaji ali je to zgolj odvisno od osebe na šalterju in njenega (ne) znanja.
Mogoče bo kdo mislil da kompliciram in bi pač registriral za celo leto, ampak zakaj bi plačeval nekaj, če prikola stoji parkirana. Četudi je samo 30€.

Hvala za odgovore!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Si vprašal, če je problem zavarovalnica, katera s svojim pravilnikom ne dovoli kratkoročne police (oz. mora biti ta za 1 leto ali najmanj do tehničnega pregleda, če je ta prej)? V tem primeru lahko poskusiš s polico pri drugi zavarovalnici.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Si vprašal, če je problem zavarovalnica, katera s svojim pravilnikom ne dovoli kratkoročne police (oz. mora biti ta za 1 leto ali najmanj do tehničnega pregleda, če je ta prej)? V tem primeru lahko poskusiš s polico pri drugi zavarovalnici.
Tako je sicer teta tolmačila, a je tudi druga teta težila zaradi cestnine na isto finto. Ne vem, ali se je res kaj spremenilo ali pa zgolj ne vejo. Sta bili drugi dve "teti" kot do sedaj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Tako je sicer teta tolmačila, a je tudi druga teta težila zaradi cestnine na isto finto. Ne vem, ali se je res kaj spremenilo ali pa zgolj ne vejo. Sta bili drugi dve "teti" kot do sedaj.
Cestnine ti ne morejo vsiliti, da jo plačaš za celo leto. Če imaš zavarovanje sklenjeno samo za 1 mesec, ti lahko cestnino in podaljšanje naredi le do tistega datuma kot je zavarovanje sklenjeno.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Torej je nekaj čudnega na vsem skupaj?
Bom glede zavarovanja lepo kontaktiral agenta, pa bom videl. Do sedaj ga nisem, ker se je dalo urediti za en mesec. Da mu pa čas kradem za 3 ali 4 evre pa nima smisla.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nekatere zavarovalnice imajo ti. permanentno zavarovanje in komplicirajo na polno, npr. Triglav.
Pri nekaterih drugih pa gre bp, mislim da je ena takih Adriatic (al je zdaj to že Generali).
Ves hec vsega pa je, da je kamp prikolica sezonsko vozilo, enako kot motorna kolesa. Če se da tam, se da tudi tukaj.
Sicer pa sumim da si urejal na Brezovici, tam zadnje čase ne vejo točno kaj bi radi.
Medtem ko na Vrhniki (kjer so včasih ful komplicirali), znajo pa vse uredit v tren oka.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Lahko registriraš za kolikor časa hočeš, tudi za en dan. edino deponiranje tablic zna biti problem, ker za en mesec jih še spravijo, za 11 mesecev pa znajo že komplicirat.
 

valterz

Zelenc'
18. jul 2010
13
7
3
Imate prav, nekaj se je spremenilo pred 2 leti, čeprav je moje mnenje, da samo želijo pobirati denar...
Delal sem takole:
- plačal zavarovanje pri Triglav-u za 2 meseca (julij,avgust);
- na upravni enoti plačal cestnino za 2 meseca in podaljšal prometno do 31.avgusta.
- po poteku prometnega dovoljenja ni potrebno odjava in vrnitev reg. tablic. To moraš narediti šele 12 mesecev po poteku veljavnosti prometnega dovoljenja (točka 5, 2. odstavek 39. člena Zakona o motornih vozilih).

Pred 2 leti so pa začeli delati odjavo/prijavo vozila pri podaljšanju prometnega dovoljenja (?), in seveda to zaračunali. Čeprav še ni poteklo 12 mesecev....Na upravni enoti in tudi pri pooblaščencu mi niso znali razložiti, zakaj to delajo oziroma kaj se je spremenilo. Zakon je glede tega zelo jasen (39. člen).

Lani potem nisem šel do konca (klical na AVP oziroma ministrstvo), sem pa dobil od pooblaščenca mail, v katerem na ministrstvu zahtevajo odjavo/prijavo vozila, vendar kakšne pametne obrazložitve zakaj, ni.

Letos nisem registriral prikolice, tako da bo "problem" ostal za drugo leto....
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ne vem kak je pri prikolicah. Recimo pri motorju dobim tak ogromen popust če ga zavarujem za celo leto in tudi nato registriram, da se mi ne splača za pol leta registrirat, cena je praktično enaka. Samo v primeru prodaje in odjave vozila ne dobiš povrnjenega dela zavarovanja, ker neko izjavo podpišeš, ko popust dobiš. Tak da vprašaj kolk bi koštalo, morda se splača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in McGiver

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Za počitniško prikolico letno cestnina z zavarovanjem stane verjetno manj kot 30eur (ostali stroški so enaki ne glede na trajanje), tako da se po moje sploh ne splača kratkoročnih polic delati, ali pa odjavljati za čas zimovanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

valterz

Zelenc'
18. jul 2010
13
7
3
Se ne strinjam. Strošek ni tako majhen, če jo registriraš za celo leto....cestnina je 38 EUR, zavarovanje pa pride okoli 150 EUR za celo leto (delni kasko).
Popust dobim tudi pri kratkoročnem zavarovanju, tako da tukaj ni kakšne bistvene razlike.
 

Veslac

Zelenc'
6. nov 2020
1
0
1
Samo v info, danes podaljšal registracijo za 10. let staro prikolico. Obvezno zavarovanje za 12 mesecev 19,15 €, letna cestnina 35,04, strošek podaljšanja 9,10 € torej skupaj 63,29 €. Kasko zavarovanje pa je opcijsko.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Pozabil si še 19.18e za tehnični pregled ter 4,17e za zeleno karto.

Jaz za svojo prikolico plačam 57.49e letne dajatve ter 21.58€ za zavarovanje + zgoraj napisana zneska.. podaljšanje registracije pa ene + 10e.... Vseskupaj torej pride čez 100e.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tehnični ni vsako leto (1X na 4 leta), zelene karte ne rabiš znotraj EU.