Redni servis - naredi sam

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Kaj pa ti voziš, da pod "redni servis" rabiš še kaj več. Menjavo česa? Motorja, sklopke, pol podvozja) ? Kako izgleda potem izredni servis
smile-1.gif

Pod redni servis spada naprimer tole + še kaj dodatnega se naredi zraven.
Check battery charge status and possibly recharge
Check tyre condition/wear and adjust pressure, if necessary
Check operation of lighting system (headlamps, direction indicators, hazard warning lights, luggage compartment,
passenger compartment, glove compartment, instrument panel warning lights, etc.)
Check operation of windscreen washer system and adjust jets if necessary
Check the position/wear of the windscreen/rear window wiper blades
Check condition and wear of rear disc brake pads and operation of pad wear indicator (for versions/markets where
provided)
Check cleanliness of bonnet and boot locks, as well as cleanliness and lubrication of linkages
Check rear drum brake seal condition and wear
Visually inspect condition of: exterior bodywork, underbody protection, pipes and hoses (exhaust, fuel system,
brakes), rubber elements (boots, sleeves, bushes, etc.)
Check and, if necessary, top-up fluid levels (engine cooling, hydraulic clutch/brakes, windscreen washer, battery,
etc.)
Visual check of accessory drive belt(s)
Inspect the conditions of toothed timing drive belt
Check handbrake lever travel and adjust, if required
Check exhaust gas emissions/smokiness
Check operation of engine management systems (using diagnosis socket)
Check mechanical tappet clearance and restore adjustment if necessary (versions with mechanical tappets)
Change engine oil and oil filter
If the vehicle is used mainly around town or the annual km is less than 10,000 km / 6,210 miles, the engine oil and
engine oil filter must be changed every 12 months.
Replace spark plugs
Replace air filter cartridge
Replace brake fluid
(or every 24 months)
Replace pollen filter
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Bla bla bla....to je teorija...v resnici ti pa se hladilne tekocine ne scekirajo
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Sem imel tudi sam namen narediti manjši servis tako kakor ga je opisal 'vincent', ker pa mi je Hyundai omogočil kontrolni pregled za nekaj €, sem šel najprej tja.
In so našli napako, ki je sam zanesljivo nebi, ker pač nimam kanala. Skoraj neopazno puščanje olja pri 'glavnem' semeringu, po besedah preglednika zrelo za menjavo v najkrajšem roku. In še nekaj opozoril na manjko tekočin, predviden rok za menjavo zavornih ploščic in nekaj, kar je na tistem servisu že kar tradicija - menda slabi brisalci. To zadnje itak vedno napišejo, pa če kdo takoj kupi nove pri njih, ali pa ne
wink-1.gif

Tako da se je iz predvidene menjave olja, filtra in ostalih filtrov na koncu 'zgodil' krepki poseg v zdravje mojega avtomobila.
Na srečo pravočasno, sklopka, vztrajnik in kar bi še lahko bilo narobe je OK, strošek je sicer bil konkreten, vendar bo zdaj (upam) nekaj časa mir.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Sodelavec dva dni nazaj plačal za mokko pri njih 200 eur (1.7 dizel).

Mu bom tole pokazal
wink-1.gif

Pa ne pozabita skupaj natakniti očal in prebrati kaj piše na spodnjem delu strani
grims-1.gif
.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
evil.gif
je pogledal ja in me opozoril kaj piše v naslovu...'za ostale znamke'
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Ja vidiš, ko nisi hotel novega ix20 vzet
wink-1.gif
Saj ne da ne bi hotel, morda ga celo bom, vendar moram najprej prodati tega.
Brez da bi bil avto brezhiben pa ga ne bom prodajal, tako da je bil pregled in kasnejše popravilo pravzaprav v kontekstu možne prodaje...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Brezveze stari Hyundaiji se prodajo kot sveže žemljice
smile-1.gif
. Sem bil prejšnji mesec na ogledu v salonu in sem rekel naj mi še mojega 11 let starega ocenijo. Cenilec je šel okoli avta in je bil ocenjen, brez da bi ga zalaufal ali da bi vsaj odprl vrata in se not usedel..za servise sploh ni vprašal. Rekel je samo "res je lep, pojdiva notri da vidiva kaj eurotax pravi"
Nakupna je bila 1400€ prodajna pa 1700€ pa je rekel da mi da 1600€ ker je dobro ohranjen.
No do nakupa novega potem ni prišlo, ker sem si rekel kaj bom prodajal, ko ga pa še cenilec tako hvali
grims-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Če prav vidim pri drugi opciji gre izključno za menjavo olja in oljnega filtra.

Njih stane roba cca. 35 eur ter toliko je delo.