rdeče kapice aka redarji

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Za tiste ki pravijo naj se držimo predpisov:
- problem je v tem, da je večina kazni danes butastih in namenjenih izključno polnjenju proračunskih blagajn, vključno z omejitvami hitrosti. Čisto preprosto: dobrih 20 let nazaj ko sem dobil vozniškega sem se po svoji ulici lahko peljal 60kmh (sploišna omejitev takrat). Seveda ni bila primerna za tako hitrost, sem se peljal manj (cca 45). Potem so omejili z ZVCP-jem na 50kmh... vozil sem isto kot do takrat - manj, ker je ulica neprimerna za tako hitrost. Zdaj imam omejitev 30kmh (cona 30), kar je bedarija. Vozim isto kot vedno, več, ker je ulica primerna za toliko.
Pa poglejmo avte 20 let nazaj (nobenega ABS-a, ESP-ja, gume Tigar...) in avte danes, cesta je pa ista, nobene šole zraven, nobenih novih blokov ipd. Se pravi ni narobe nekaj z mano, ampak s sistemom... to je problem, ker se vsakemu novemu politiku ali struji dvigne in potem vsi piskamo toliko kot se jim je dvignil... zato ljudje kršijo pravila, ker so pač bedarija... zato bodo vedno kršitelji (če ni prekrškarjev, potem omejitve nimajo smisla - nima smisla npr. pisat da kolesar ne sme iti več kot 100kmh ker itak noben ne gre več... - normalen kolesar seveda, ne ekstremisti...)

Problem je v tem, da cesta danes gradijo bolj nevarne kot včasih.
evil.gif

Denimo v naši vasi je bila včasih omejitev 50, potem ko so cesto renovirali, razširili, postavili pločnik, vgradili lučke na prehodih za pešce,..... je pa postala cesta tako nevarna, da je sedaj potrebna omejitev 40km/h.

Me prav zanima, ali bo kak projektant odgovarjal za to, da je sedaj cesta bolj nevarna? Kaj mislite?
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
No ker je govor o redarjih, še ena cvetka redarstva v Radencih.Pred enim tednom je dobila sodelavka obvestilo da je 26.10 vozla bus v Radencih in je iz njega vrgla cigaretni ogorek,Ter položnico za 80 evrov.Največja fora je v tem da še v življenju ni kadila in ker je bila v vozilu sama (delala je samo premik vozila,torej brez potnikov) ni mogoče da bi dejansko redar videl njo vreči ogorek
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
ker tok hitreje prideš na cilj, če goniš, a ne exhair? pa sploh toliko velika slovenija kolikor je.

je šel kdo delat analizo prihranka na času, če voziš hitreje, agresivneje, prevoziš rdečo luč itd....pa vpliv prometne gužve ipd?

dajmo to narediti 1x, vam potem isti drek je.

Ni glih primerjava z divjanjem, pa vseeno: Prejšnji vikend smo s koledi iz hrvaškega AMS in ene srbske TV oddaje naredili en veelik (dvodnevni) krog po hrvaški. Jaz sem vozil po omejitvah (z izjememi le tam, kjer to varnostno ni bilomogoče) in ne pretirano varčno (sem se kar naprehiteval, sploh po jadranski magistrali in nazaj po D1 proti Karlovcu), hrvaški & srbski kolega zelo varčno (kar pomeni tudi 90 po AC za kamioni ipd). Na razdalji 1 tanka (peljali smo od polnega dokler ni crknil), kar je cca 1300 km, je bilo razlike za uro oz dve (od enega in drugega). Pri porabi pa cca 10%.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ni glih primerjava z divjanjem, pa vseeno: Prejšnji vikend smo s koledi iz hrvaškega AMS in ene srbske TV oddaje naredili en veelik (dvodnevni) krog po hrvaški. Jaz sem vozil po omejitvah (z izjememi le tam, kjer to varnostno ni bilomogoče) in ne pretirano varčno (sem se kar naprehiteval, sploh po jadranski magistrali in nazaj po D1 proti Karlovcu), hrvaški & srbski kolega zelo varčno (kar pomeni tudi 90 po AC za kamioni ipd). Na razdalji 1 tanka (peljali smo od polnega dokler ni crknil), kar je cca 1300 km, je bilo razlike za uro oz dve (od enega in drugega). Pri porabi pa cca 10%.

Zanimivo. Tudi sam sem naredil eno primerjavo. Avto je bil isti, tak da je poraba v obeh primerih enako odstopala. Relacija Spodnja Idrija - Tolmin. Podatkov se pa nažalost ne spomnem več, ker je bilo že kar nekaj let nazaj. Bi moral malo pobrskat po FB profilu, ker vem, da sem tam pisal. Bilo je takrat, ko so spet neke kazni zvišal. 1x striktno držanje predpisov, drugič po mojem filingu oz. po jadovo norenje v 3pm, ker je tak fajn noret, ane.
zmaga.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Avti so bili seveda enaki, jasno. Ampak ko računam, raje dam tistih 6 ali 7 evrov več za gorivo in se peljem normalno, kot pa da se vozim uro ali dve več.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Eni itak ne vejo več kaj je normalno. Recimo zame ni, da se nekdo iz (kao) gole previdnosti vozi 65km/h, na kaki dvokilometrski ravnini celo 70. Ves čas, tudi čez naselja.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
ksz

123086411842291752557588.jpg


NOVI PARKIRNI LISTKI - NOV NAČIN ZASTRAŠEVANJA

To je za mene nekaj povsem novega. Mestni redarji so očitno dobil nova navodila kako zastraševati ljubljanske voznike. Ta listek je zjutraj dobil moj prijatelj in moram priznati, da sem potreboval kar nekaj časa, da sem zadevo sploh skapiral. Postopek je bil izveden na preverjenem kraju, kjer je parkiranje dovoljeno ( glej spodaj ).

Sicer dobrodušno pisno opozorilo kaže na popolno nepoznavanje prometnih predpisov in seveda tudi postopkov, ki jih izvajajo mestni redarji. Za začetek je potrebno vedeti, da je pisno opozorilo sankcija za prekršek in ga je možno izreči le kršitelju ne pa njegovemu vozilu, poleg tega bi v takšnem postopku mestni redar moral ponuditi tudi pravni poduk.

Kot drugo pa je uporaba omenjenega člena namenjena predvsem zasedanju ceste z ovirami opisanimi v naslednjem 5. členu, kjer je našteto, kaj se ne sme ( predvsem delovni posegi v cesto, spreminjanje opreme ceste, puščanje snega, peska ali česar drugega ) in pravilno parkirano vozilo to vsekakor ni, saj je to določeno s pravili parkiranja.

Še nekaj o pooblastilih. Mestni redarji nimajo pooblastila za nadzor prometa po tem členu ( imajo sicer po drugih ). Drugače so pooblastila redarjev po tem zakonu opisana v 106. členu, če koga to zanima.

Na koncu se ne morem znebiti vtisa, da so postopki, ki jih izvajajo mestni redarji skrajno površni, ko zaidejo iz ustaljenih delovnih navad, kar razumem, moti pa me dejstvo, da nadzorni organi dopuščajo takšna ravnanja. Upam, da bo to prebral nekdo iz nadzornih organov in svoje naredil samoiniciativno.



vir: Facebook
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Vsako "uradno" obvestilo, ki je napisano v sans comicu, bi mirno vrgel v smeti. Ocitno ima eden od sosedov prevec casa...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dobiš še uradno na dom v pravem fontu... Tole je natisnjeno na prenosni termični tiskalnik na licu mesta.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Hmm... Citiran je 106. člen Zakona o cestah pa ga očitno nihče ni prebral.
Redarji imajo pooblastilo za ukrepanje po 4. členu omenjenega zakona.

Poleg tega, če bereš Zakon o prekrških, pri opozorilu ni pravnega pouka...
Se boš pritožil na opozorilo?! Bi raje 400€ globe?
17758-icon_confused.gif


Rad bi pa videl zakaj je kršitelj dobil opozorilo po 4. členu. Kaj je storil narobe?
Kako so kršitelju dokazali namerno oviranje prometa?
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.397
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Hmm... Citiran je 106. člen Zakona o cestah pa ga očitno nihče ni prebral.
Redarji imajo pooblastilo za ukrepanje po 4. členu omenjenega zakona.

Poleg tega, če bereš Zakon o prekrških, pri opozorilu ni pravnega pouka...
Se boš pritožil na opozorilo?! Bi raje 400€ globe?
17758-icon_confused.gif


Rad bi pa videl zakaj je kršitelj dobil opozorilo po 4. členu. Kaj je storil narobe?
Kako so kršitelju dokazali namerno oviranje prometa?

ne-ne-1.gif
nix redarji 4. člen - gucken ZCes-1, ki v 106. členu določa:
Citat:
XI. POOBLASTILA IN UKREPI POLICIJE IN OBČINSKEGA REDARSTVA

106. člen

(pooblastila policije, občinskega redarstva in cestninskih nadzornikov)

(1) Nadzor nad določbami 5., 6., 30., 31., 32., 34., 36. in 37. člena tega zakona izvajajo na javnih cestah policisti, na občinskih cestah, nekategoriziranih cestah, ki se uporabljajo za javni cestni promet, in državnih cestah v naseljih pa tudi občinski redarji.

(2) Nadzor nad določbo šestega odstavka 5. člena tega zakona izvajajo cestninski nadzorniki.

(3) Policisti, občinski redarji in cestninski nadzorniki nadzirajo izvajanje tega zakona v okviru nadzora cestnega prometa.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
ne-ne-1.gif
nix redarji 4. člen - gucken

Ne bereš popravkov zakonov...
grims-1.gif


Citat:
ZCes-1 + ZCes-1A + ZCes-1B

XI. POOBLASTILA IN UKREPI POLICIJE IN OBČINSKEGA REDARSTVA

106. člen
(pooblastila policije, občinskega redarstva in cestninskih nadzornikov)

(1) Nadzor nad določbami 4., 5., 6., 30., 31., 32., 34., 36. in 37. člena tega zakona izvajajo na javnih cestah policisti, na občinskih cestah, nekategoriziranih cestah, ki se uporabljajo za javni cestni promet, in državnih cestah v naseljih pa tudi občinski redarji.

(2) Nadzor nad določbo šestega odstavka 5. člena tega zakona izvajajo cestninski nadzorniki.

(3) Policisti, občinski redarji in cestninski nadzorniki nadzirajo izvajanje tega zakona v okviru nadzora cestnega prometa.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.397
113
še v SLO - ampak komaj
U fak
redface-1.gif


Pa ne me jebat, da so redarjem dali pooblastila, da rešujejo morebitne blokade cest ob demonstracijah.
bonk.gif


Ker to je tisto kar 4. člen "rešuje". Napačno parkirano vozilo sigurno ni bilo puščeno na cesti z namenom oviranje ali onemogočanja prometa.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Če je sploh napačno parkirano. Ja, parkiranje nima zveze s 4. členom, razen če avto nalašč pustiš povprek čez cesto z namenom, da oviraš promet. Kako mislijo pa pri sicer korektno, a nezakonito parkiranem avtu dokazat namen, pa vedo samo oni.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.275
113
Najprej 400€ kazni pol pa oprostitev - prekršek neznatnega pomena.
Tale Cvetkovič ( ne najdem unega znaka za ... ) je pa res ena cvetka !
Ena drkadžija!
Tole sem pa dobro skoval
smile-1.gif
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
in kaj ti tu ni jasno? Višina globe, po ZP ne vpliva na to ali je prekršek neznaten ali ne ampak na to vplivajo dejavniki kateri so napisani na redarskem pildku.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

zadnjic sem opazil da dva redarja kr na busni postaji cakata z loparckom avte katere bosta ustavila, isto kot to dela policija??
 
Nazadnje urejeno: