rdeče kapice aka redarji

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Če že tako, potem ne vem zakaj bi te kazni bile kadarkoli namenjene občini... Če je kazen, je kazen in naj gre v proračun RS, ne pa v privat žepe. Me zanima, če bodo potem še tako učinkoviti...
A misliš, da bi policaji še tako vneto delali na "varnosti", če bi se kazni plačevale tako, da nihče v Sloveniji nebi imel nič od tega? (npr direkt za lačne v Afriki)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Če že tako, potem ne vem zakaj bi te kazni bile kadarkoli namenjene občini... Če je kazen, je kazen in naj gre v proračun RS, ne pa v privat žepe. Me zanima, če bodo potem še tako učinkoviti...
A misliš, da bi policaji še tako vneto delali na "varnosti", če bi se kazni plačevale tako, da nihče v Sloveniji nebi imel nič od tega? (npr direkt za lačne v Afriki)

Policaji že "delajo ok", ker gre kazen v proračun RS. Od rdečih kapic pa gre direktno v "privat" roke. Gre privat šerifu in ne državi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lej, gre v proračun mesta LJ in konec koncev za projekte v LJ. Kdo ti je kriv, če nisi prebivalec MOLa ampak ene bedne primestne zapufane občine brez resne industrije ki ima konec koncev še večjega šerifa za župana... Tudi vi imate skupno redarstvo aka rdeče kapice... ali pa jih boste imeli kmalu. A potem bo pa v redu ko bodo kaszni kapljale v vaš proračun?
Imam sicer isto situacijo kot ti, samo vseeno nisem tako divje nastrojen proti Ljubljani kot si ti. Če si migrant si migrant in ti ne pripadajo benefiti prebivalca...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Lej, gre v proračun mesta LJ in konec koncev za projekte v LJ. Kdo ti je kriv, če nisi prebivalec MOLa ampak ene bedne primestne zapufane občine brez resne industrije ki ima konec koncev še večjega šerifa za župana... Tudi vi imate skupno redarstvo aka rdeče kapice... ali pa jih boste imeli kmalu. A potem bo pa v redu ko bodo kaszni kapljale v vaš proračun?
Imam sicer isto situacijo kot ti, samo vseeno nisem tako divje nastrojen proti Ljubljani kot si ti. Če si migrant si migrant in ti ne pripadajo benefiti prebivalca...

Kaki Ljubljani? Jaz sem proti PRIVAT vojski, pa nima veze iz katere občine je... Tudi pri nas so se spomnili imeti šerife ja, in sem še vedno STRIKTNO za to, da se denar steka v proračun države.Če pa že se steka v občinski proračun pa naj kapice dajejo kazni le za lokalne zadeve aka parkirnine ipd...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Lej, gre v proračun mesta LJ in konec koncev za projekte v LJ. Kdo ti je kriv, če nisi prebivalec MOLa ampak ene bedne primestne zapufane občine brez resne industrije ki ima konec koncev še večjega šerifa za župana... Tudi vi imate skupno redarstvo aka rdeče kapice... ali pa jih boste imeli kmalu. A potem bo pa v redu ko bodo kaszni kapljale v vaš proračun?
Imam sicer isto situacijo kot ti, samo vseeno nisem tako divje nastrojen proti Ljubljani kot si ti. Če si migrant si migrant in ti ne pripadajo benefiti prebivalca...

Kaki Ljubljani? Jaz sem proti PRIVAT vojski, pa nima veze iz katere občine je... Tudi pri nas so se spomnili imeti šerife ja, in sem še vedno STRIKTNO za to, da se denar steka v proračun države.Če pa že se steka v občinski proračun pa naj kapice dajejo kazni le za lokalne zadeve aka parkirnine ipd...

A prekoračitev hitrosti "mimo šole" je pa "federalni" prekršek?

Dajte to energijo rajši porabiti, da "lokalni šerifi" uredijo stvari in spravijo v red ceste in signalizacijo (le-to tudi smiselno postavijo), ter da spravijo kazni (lokalne) na neko normalno raven.

Mimogrede - a so v capital city potem sprejeli odlok, da je "prva kazen" za parkiranje "samo celodnevna parkirna" in ne več tistih famoznih 40,- EUR iz ZPrCP?

Aja - tudi jaz jih nimam preveč rad (rdečih kapic) - ampak predvsem zaradi tega, ker jim manjka znanja in razgledanosti, kakor žal marsikateremu uradniku v naši deželici.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tako je. Vozi po omejitvah, parkiraj tam kjer je dovoljeno, drži se predpisanih (plačanih) ur. Me zanima če se boš šel z redarjem v Budimpešti kregat ker te bo nacolal 80EUR kazni ker si prekoračil čas parkiranja za 10 minut (kar se dogaja). Budimpešto ti dam za primer zato, ker so izredno neprijazno mesto do turistov...
Ali pa ker so te na Dunaju colali ker si parkiral čez noč in nisi plačal parkirnine na sicer čez dan brezplačnem parkingu. In še in še.

Mene ne motijo rdeče kapice. Pooblastila pa so jim povečali posranci, niso jih sami zahtevali.