Razočaranje nad Baby Centrom

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
neverjetno kak se da trgovcem nekoga jebat za ene qurceve cevlje. v civilizaciji bi jih samenjali brez da.bi pisknil kdo zraven. pol pa se bedni izgovori z poganjalckom. moj je na njem z nike, ciciban in hofer in nobeni ne kazejo znakov obrabe zaradi tega

Sej vse lepo in prav, ampak si mogoce pomislo da to ni stvar prodajalca ampak proizvajalca !?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
neverjetno kak se da trgovcem nekoga jebat za ene qurceve cevlje. v civilizaciji bi jih samenjali brez da.bi pisknil kdo zraven. pol pa se bedni izgovori z poganjalckom. moj je na njem z nike, ciciban in hofer in nobeni ne kazejo znakov obrabe zaradi tega

Sej vse lepo in prav, ampak si mogoce pomislo da to ni stvar prodajalca ampak proizvajalca !?

KSZ ...

mislim da je prav, da stranka da odziv na material, ki ga je kupila v trgovini, pa naj bo material odlicen ali pa navadno sranje. in na trgovini je, da se sama odloci ali bo to informacijo cenila (se na reklamacijo odzvala zrelo) in brez velikega pompa resila reklamacijo v korist kupca, stranke, (ker tudi ce bi sli cevlji v skodo babycentra, zato babycenter ne bi propadel, bi si pa najbrz pri stranki pridobil status zaupanja vrednega trgovca) ali pa se bo zacelo nabijanje prispevkov po forumih in slaba reklama za babycenter.

predvidevam, da ti cevlji niso edini ki so prisli nazaj v trgovino z naslova reklamacije in verjetno jih bb ne bo vec narocal ... kar je tudi ok, ce so cevlji res tako nekvalitetni ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
še 1x se morem ponavljat ... vse lepo in prav

ampak določeni proizvajali imajo pač politiko da servisirajo/popravljajo in ne menjavajo! v tem primeru ker je zgleda pač celotna serija slaba, bi naj babycenter dal 1000 strankam nove čevlje, raztrgane poslal proizvajalcu, oni pa njim nazaj pokrpane, ponošene in kaj si naj pol oni z njimi začnejo ? prodajo kot nove?

to je zdaj par karikirano ... ampak dajte razumet, da stvari niso tak enostavne in da že itak se dooooosti krat gre na roko strankam, mimo določil zakonov, ampak kdo bo pa pri nas to ceno
wink-1.gif


recimo moj zadnji primer, na miški vx nano stari 2 leti je začela nagajat leva tipka, jaz pač nesem nazaj, mi dajo novo miško oni pa mojo 2 leti staro na servis ... logitech ima pač politiko da servisira, so zamenjali levo tipko ... kaj bi si naj pol trgovec začel s mojo 2 leti staro miško
confused-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
neverjetno kak se da trgovcem nekoga jebat za ene qurceve cevlje. v civilizaciji bi jih samenjali brez da.bi pisknil kdo zraven. pol pa se bedni izgovori z poganjalckom. moj je na njem z nike, ciciban in hofer in nobeni ne kazejo znakov obrabe zaradi tega

Sej vse lepo in prav, ampak si mogoce pomislo da to ni stvar prodajalca ampak proizvajalca !?

Lahko je samo stavr prodajalca, po zakonu je namreč on odgovoren. Kako ima zadaj poštimano s proizvajalcem, je njegov problem.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
še 1x se morem ponavljat ... vse lepo in prav

ampak določeni proizvajali imajo pač politiko da servisirajo/popravljajo in ne menjavajo!
Politika proizvajalca ne more biti nad zajkonom. DOlžnosti prodajalca so zapisane v zakonu, kako on naprej ureja s proizvajalcem, je njegov problem.
Če ti proizvajalec postavi pogoje, ki niso v skladu s SLO zakonodajo, imaš pač dve moænosti: ali razliko kriješ sam ali pa mu rečeš ne, hvala.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
in kje v zakonu piše da prodajalec odloči če bo zamenjal, popravil ? prvič čujem da lahko tebi prodajalec zavrne reklamacijo neke tehnične robe na podlagi svoje nestrokovne ocene
confused-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
neverjetno kak se da trgovcem nekoga jebat za ene qurceve cevlje. v civilizaciji bi jih samenjali brez da.bi pisknil kdo zraven. pol pa se bedni izgovori z poganjalckom. moj je na njem z nike, ciciban in hofer in nobeni ne kazejo znakov obrabe zaradi tega

Sej vse lepo in prav, ampak si mogoce pomislo da to ni stvar prodajalca ampak proizvajalca !?

Lahko je samo stavr prodajalca, po zakonu je namreč on odgovoren. Kako ima zadaj poštimano s proizvajalcem, je njegov problem.

Joj ste pametni. Kupte ene superge pejte za cel dan na rolko drsat z njimi in jih scufajte oziroma strgajte, potem pa nesite nazaj v trgovino, me zanima kdo vam jih bo zamenjal
bonk.gif


Isto je v tem primeru - moj otrok je s supergami drsal po asfaltu in jih zjebal, dajte mi nove
bonk.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Nerazumem popolnoma zakaj ce si imela sprintan zakonik, nisi vzela od poslovodje podatke, naredila izjavo katero naj potpise, in potem vseskupaj poslala na zvezo potrosnikov pa naj se oni dogovarjajo kdo tukaj nekaj v trikrasne blebeta?

Tko danes pac je, v kapitalizmu ti hocejo vsi vse samo prodati, vsi ti vse zagotavljajo, ko pa jajca prineses nazaj se pa zagleda pravi obraz prodajalca in podjetja. Nazalost so tudi vecina vsi delavci in razne poslovodje pravilno solani in pravino po sistemu zaposleni, a nazalost vecina zelo nesposobna in nevedna svojega dela razen osnovnih funkcij.

V interdiskontu kupim neka creva, pac se izkazejo za slabsa kot je mozno, prinesem prodajalcu nazaj in mi zacne tupit da nemore narediti dobropisa in da naj z izdelkom pridem takrat ko bom kej najdu pri njih da zamenjamo, sem mu rekel da je to res neumno, da ce ze ne more napisati na racun dobropis da naj kaj drugega zrihta, potem me je silil da na licu mesta nekaj izberem, nakar sem mu spet povedal da nemorem kar tako na blef nekaj kupit, tako da se je sel potem menit z nevem kom in mi prleti nazaj in rece da dobim denar nazaj, sem rekel hvala in da bo ta denar v bliznji prihodnjosti itak porabljen pri njih. Stvar resena. Sicer je bilo nekaj pregovarjanja a tako pac je, prodajalec te zahebe s slabo robo potem te pa se sili da nekaj drugega pri njih kupis, mislm halo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Interdiskont se je izkazal za cist super zadevo, sploh je poceni in roba zadovoljiva, a tist kar sem kupil pac ni bilo in to je to, nobene znanosti.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
no pač ker si večkrat poudaril da prodajajo drek, sem dobil občutek kot da nimaš možnosti izbire in si prisiljen kupovati slabo
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
in kje v zakonu piše da prodajalec odloči če bo zamenjal, popravil ? prvič čujem da lahko tebi prodajalec zavrne reklamacijo neke tehnične robe na podlagi svoje nestrokovne ocene
confused-1.gif

confused-1.gif

Kaj ti zdaj ni jasno? V odnosu do kupca je odgovoren prodajalec. Konec.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
neverjetno kak se da trgovcem nekoga jebat za ene qurceve cevlje. v civilizaciji bi jih samenjali brez da.bi pisknil kdo zraven. pol pa se bedni izgovori z poganjalckom. moj je na njem z nike, ciciban in hofer in nobeni ne kazejo znakov obrabe zaradi tega

Sej vse lepo in prav, ampak si mogoce pomislo da to ni stvar prodajalca ampak proizvajalca !?

Lahko je samo stavr prodajalca, po zakonu je namreč on odgovoren. Kako ima zadaj poštimano s proizvajalcem, je njegov problem.

Joj ste pametni. Kupte ene superge pejte za cel dan na rolko drsat z njimi in jih scufajte oziroma strgajte, potem pa nesite nazaj v trgovino, me zanima kdo vam jih bo zamenjal
bonk.gif


Isto je v tem primeru - moj otrok je s supergami drsal po asfaltu in jih zjebal, dajte mi nove
bonk.gif

Če uveljavljaš stvarno napako mora v prvih 6 mesecih prodajalec dokazat, da napake ni bilo. Tako pač je.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Eni ste pa res bogi. Malo je bil na poganjalcu in so teniski razpadli.
hysterical-1.gif

Bogi otrok, ki mu že pri 3 letih vcepljate pravice.

Moj triletni sin je neke hoferjeve za 10€ zrihtal v 5 minutah na plazmacaru.
Nisem jih nesel nazaj, ker mi je logično zakaj jih je pobrusil do nohtov.
Šel sem kupit druge, mulcu pa razložil, kako se zavira da ne uniči tenisk.
Če pa jih bo uničil, pa bo en teden nosil takšne v vrtec. Oči so me debelo gledale, teniski pa so še celi, čeprav je plazmacar še naprej v uporabi.
tongue-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Razlika je, ali teniske koštajo 10€ ali pa 50€ in več. Brandi in take neumnosti pa dosegajo take zneske. In se ti upravičeno zdi neumno, da so za tak znesek tako zanič.
 

X3m

Pripravnik
3. jan 2012
283
0
16
SLO
Dejstva:

- čevlji ala CARS so (večinoma) zanič, oziroma slabše kvalitete. Otrokom so zanimivi zgolj zaradi motiva, kar je seveda jasno, kvaliteta je tu sekundarnega ... , ne, tercialnega pomena;
- otrok takšne čevlje LAHKO uniči na poganjalcu v zelo kratkem času (če je podlaga asfalt pa ekspresno hitro);
- če se otrok vozi s poganjalcem po asfaltu in noge vleče za seboj, tudi preostali čevlji ne zdržijo dolgo časa (osebna izkušnja !)
- vsekakor so čevlji ala Ciciban, Geox ipd. precej boljši, a še zdaleč ne neuničljivi. So pa bistveno dražji. Ker pa otroku noga raste iz meseca v mesec, je vsekakor potrebno premisliti, kaj kupiti. Čeprav je dejstvo tudi to, da ravno rastoča noga potrebuje DOBER čevelj. Pol smo pa tam ...

Otroku kupimo vsaj ene čevlje na dva meseca, pa jih niti vseh ne uniči ... temveč preraste. No, poganjalčka smo prerasli, tako da s tem ne bo več težav ...
evil.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Ko vse tole berem (predvsem težave staršev) ne morem mimo občutka, da ste nekateri postali čisti ameri v razmišljanju v smislu "McDonalds je kriv da sem debel" in podobne fore.

Superge na lučke so v faichamnu 20 EUR in razpadejo o "zlorabi" isto hitro kot skoraj enka kitajska jajca iz BabyCentra ali iz kjerkoli drugje. Poganjalc je pa sploh faktor uničenja x10.

Otrokom kupte gojzarje al pa jih naučite kaj je "pravilna uporaba" obutve. Dejstvo pa je da večji k so, prej vse zje.bejo.

Poglejte naše vrle politike
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

A mi lahko kdo razlozi poanto poganjalca, to je ratal nek hit pa sam vem ko sem bil otrok da ce so mi dali tako nemehansko zadevo brez pedal sm to samo stran vrgu. Baje je to neki dobr glede ravnotezja al kako?

Sam se mi zdi se vedno neumno glede na to da znamo tudi taki brez poganjalcka hodit na lastnih nogah.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Sodeč po mojem nečaku, se tamal najprej navadi poganjalca, poštudira da se da tudi peljati če noge dvigne, nakar je prehod na bicikl precej lažji kot iz nule.