Razlike med mladimi

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Samo pozabljamo, da smo včasih dobil za jurčka 4+ pire, zdaj rabiš 10€ za 4 pire.
smile-1.gif
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
heh, sej ne rečem da vsi, ampak poznam par pacientov k si "kakšen evro" (beri: 20 in več) izmakne iz predala, denarnice, žepa, bančne kartice, [vstavi poljubno] stvojih staršev.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Ja takšnih je dosti, ki grejo za vikend ven z fotrovim avtom pa gnarom!!! Pol pa so kao naj jači zunaj....
stupid-1.gif
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
ksz.

Sicer nisem prebral vseh komentarjev ampak samo prvih nekaj v katerih so nekateri pametovali zakaj je danes mladina tako slaba.

Ah dejte no, že odkar so bili mlajši in starejši osebki na planetu, so se starejši zgroževali kako se je mladina pokvarila in da nič ni tako kot ne nekdaj bilo.
To je sicer res, ampak je popolnoma brezpredmetno. Sej ljudje ne težimo k temu da je vedno isto, ampak da se stvari spreminjajo. Če so pa te spremembe na boljše ali na slabše, pa je subjektivno mnenje vsakega posameznika.

Situacija nikoli ni idealna za vse, ampak je vredu za tiste ki so na boljšem in zanič za tiste ki so s tem nekaj izgubili.

Družba se spreminja in hvala bogu da je tako.
lp
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Vse je v glavi posameznika, tu ni potrebno biti pameten. Če otrok ve da to ni moralno, tega ne bo počel. Samo takih je malo.
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
753
-10
16
vsi zavoženi, katere poznam jaz, imajo nekaj skupnih lastnosti... da so jim starši vedno vse dali in jim popuščali.. in jim še danes..
kar pa se Skandinavije tiče, imam malo drugačne izkušnje kot nekateri tu gor.. namreč, oni se ga nalivajo doma, kjer sami cmarijo žganje, saj je javna potrošnja omejena in draga...
tinejđer je tinejđer
wink-1.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Zorroslav pravi:
Mene pa zanima vaše mnenje, zakaj je takšna razlika med nekim 15 - 20 letnikom v SLO in njegovim vrstnikom recimo na Švedskem?
Recimo pri kajenju, obnašanju i pitju alkohola?
A je razlika v genih, vzgoji al tudi kaj klima vpliva?

Pomoje bo kar največ vzgoja kriva.

lp
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Zanimivo bi bilo vedeti, kolikšen del nordijske mladine uživa trde droge. Pomoje kar velik. Že zato, ker je tam ogromno depresivnih ljudi. Potemtakem so tudi po temperamentu samem mirnejši od nas in potencialno manj nagnjeni k nekim glasnim izgredom ipd.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Pomoe ma tukaj dost velik vpliv družba.
Tako kot je nekdo napisal, da te čudno gledajo če ne piješ alkohola zunaj. Če gremo še v večje ekstreme si luzer če nisi pijan, oziroma si heroj če si koma. Pa vidim tud mulce in šmrkle ki pr 15 zvijajo joint lepo pri belem dnevu (zraven vrtca). Trda droga je pa že zelo razširjena tudi med to starostno skupino

Da me ne bo kdo narobe razumu, da sem svetnik. Tudi napijem se ga kdaj pa tudi čike kadim. Vendar vse v mejah normale. Vsekakor pa nisem pri 15 letih pijan pod mizo ležal, vsem solil pamet in kadil ko kak dimnik.

Torej sklep je sledič:" prej začneš pit in se drogirat, večji đek si in bolj cool zgledaš".
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ma jest podpiram žuarnje pri mladih in pitje alkohola. Nej se zgonijo kot mulci. Seveda v nekih mejah normale. Ajde, se ga napiješ pa kdaj bruhaš. To je pač nek del odraščanja. Ne pa da so nekateri pridkani celo življenje, potem pa grejo na maturanca pa odklop. In tak zabluzi v nulo in ni potem nič od njega. Kar nekaj ljudi je delalo pizdarije v osnovni šoli in potem še naprej, pa so zdej čist ql ljudje in celo faks delajo ob delu. Slej kot prej se večina zresni, ampak danes je pa za moje pojme mladina že malo preveč zabluzila. Bomo videli, kaj bo čas pokazal.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Ja sej nej kej spijejo mularija, nej ga za žura...ampak eno zavoro pa moraš imet v glavi, da vsaj za kakšne stvari rečeš NE in da kljub žuranju ne trpi šola in odnos s starši. Tukaj je mejnik dobrega in slabega odraščanja.

Tudi podprem tezo Michkene, da tisti, ki so ponavadi imeli polno rit vsega, postanejo najbolj težki pubertetniki...to je pa tisto, kar sem že povedala, ko starš namesto da vzgaja svojega otroka, kupuje njegovo ljubezen zaradi žnj vzroka. In spet smo pri vzgoji in dejstvu, da starš mora naučit otroka ločit dobro od slabega, pravilno od nepravilnega, itn. Le tako bo znal spoštovat, cenit, ljudi, stvari, biti odgovoren, itn.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.413
9.882
113
kod Džej-Zija
Zelo spoštujem tiste bogate starše, ki navkljub temu, da bi otroku lahko privoščili, kar si le-ta zaželi, tega ne storijo. Da poskrbijo, da se mora otrok za tisto, kar mu nekaj pomeni, potruditi in si to zaslužiti. In tudi v dobi odraščanja, da jim ne nudijo vsega možnega razkošja, čeprav bi jim ga lahko. Tako otrok zna ceniti tudi to, kar so nekoč morali starši zaslužiti.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Zelo spoštujem tiste bogate starše, ki navkljub temu, da bi otroku lahko privoščili, kar si le-ta zaželi, tega ne storijo. Da poskrbijo, da se mora otrok za tisto, kar mu nekaj pomeni, potruditi in si to zaslužiti. In tudi v dobi odraščanja, da jim ne nudijo vsega možnega razkošja, čeprav bi jim ga lahko. Tako otrok zna ceniti tudi to, kar so nekoč morali starši zaslužiti.

Bullshit.

Mene niso nikol vzgajali "joj ceni to, ceni ono" Foter mi je pri 15ih rekel: "Sine, osnovna šola je mimo, srednja je tu,
hodil boš v mesto v šolo, in rabil boš kar nekaj denarja. V sluzbo ti med vikendom ni treba hodit, naj bo šola tvoja
služba, jaz bom pa tvoj šef." In dokler sem šolo fural gut, sem tut petek in soboto lahko trošil. Tut ko sem dobil hakl
je žepnina ostala nespremenjena, ampak sem v roku enega tedna moral šus popravit. Če ga nisem (v 4ih letih 2x)
je tastari zategnil finančno pipo. Dok so ble 3ke in 4ke za videt na roditeljskem, sem dobival kar solidno plačo.
Mel sem pa druge izgredne probleme, saj smo se večkrat stepli, tako da mi ocene in žepnina nista kaj pomagali,
če sem hausarest fasal vsak mesec vsaj enkrat
redface-1.gif


In foter mi je tut vedno rekel; "Ne spoštuj denarja, spoštuj svoje delo ki ga opravljas, sebe, saj si ga ti zasluzil."

In tako smo se kar orng (ne sicer v komo) napijaval petek in soboto, dok so ble ocene v šoli kul, sem lahko delal kar sem hotel.

Videl sem pa sošolce z takšno in onakšo špartansko vzgojo, pa so bli 3x večji barabini od mene, travca, exi, alko med
odmori, špricanje...

Jaz sem med bolj labilnimi, se me da kar hitro kaj napizdit, ampak jaz sem se nekak držal šole in nisem šprical
ter nasploh "sral" med tednom, ker sem vedel da pride petek in sobota, ko se bom lahko "znorel"...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Saj veš, kako vsi občudujemo tvoje iznorevanje, kajne?
ne-ne-1.gif

Kdor pije zlo ne misli.

Kdor pije na skrivaj je alkoholik. Jaz ne pijem na skrivaj.

To pa je res nekaj popolnoma normalnega, če se kot študent vsako soboto ali petek naliješ.
Zdaj orng divjamo, da bomo pri 30ih meli mir. Pa ko bom mel familijo, pa bom v petek zvečer
šel z gledališča, mimo kake kafane, pa se pol lepo sam pri sebi v glavi spomniš, kako si tisti
angleški študentki na izmenjavi prišel v usta kar na moškem wcju...
smirk-1.gif


Al pa se šetaš po parku z otrokom in partnerko, pa se spomniš kako sta s frendom na tej klopci skupaj nabijala neko 20 letno ekonomistko...
 
Nazadnje urejeno: