Razlike med avtodomi

27. jan 2022
4.793
1.732
113
Še ena urbana legenda! Smo delali cel doktorat z meritvami pri ventilatorjih in brez - pomaga glih en kurtz! 100X bolj vpliva če je dimnik spucan recimo, pa rebra brez prahu in pajčevin.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Ja glej, pol pa naj bo urbana legenda.

Ps..Bova mojga enkrat sprobala brez meritev, sam hladen pir bova pila.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Sem. Prazen s polnim tankom nafte tehtam 2650- 2700 kil. Čari Sport variante in 6,5m dolžine. Pol pa vse to skup namečeš, in si nekje na 3400, v sanjah na 3500. Pa tko se vozim okol sam polet za glavni dopust. Spomlad in pozim sva sama in dva karbonska bicikla zadi.
In koliko je v homologaciji teža? Se skjuzam, ampak da so te praznega tolk navagal ti ne verjamem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Prepiši težo iz homologacije. ;)

Tehnični so pa bulšit. V 3 zaporednih letih na isti stezi, prazen vsako leto enako, razlika v teži pa za 400kg. Tisto tehtanje je smeh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Kratkega ima. ;)

Rešetk ne rabiš dol jemat. Lani Grčija na čistem soncu - hladilnik na severno stran, pa je delal normalno, brez tingl-tangl predelav.
Kaj je to normalno? Problem teh hladilnikov je tud previsoka poraba, pa temperatura vhodne pijače, pa kokrat ga odpreš itd. Lani, ko sem imel parcelo tko, da je sonce svetu v rešetke je pomagal da sem sam senco naredu. Tako da definitivno pomaga pretok zraka čez rešetke.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Kaj je to normalno? Problem teh hladilnikov je tud previsoka poraba, pa temperatura vhodne pijače, pa kokrat ga odpreš itd. Lani, ko sem imel parcelo tko, da je sonce svetu v rešetke je pomagal da sem sam senco naredu. Tako da definitivno pomaga pretok zraka čez rešetke.
Jaz sem enkrat sam delal dizertacijo iz tega in ventilatorje montiral direkt na uparjalnik. V hladilniku se ni poznalo nič. Se pa pozna senca in rešetka vsaj zgornja dol.

Poraba na kompresorskih je 1kw elektrike za 4kw hladilne moči -> 1:4, pri absorbcijskih pa 6:1. Za mrzu pir, te kw stran vržene energije ne smejo skrbet. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Jaz sem enkrat sam delal dizertacijo iz tega in ventilatorje montiral direkt na uparjalnik. V hladilniku se ni poznalo nič. Se pa pozna senca in rešetka vsaj zgornja dol.

Poraba na kompresorskih je 1kw elektrike za 4kw hladilne moči -> 1:4, pri absorbcijskih pa 6:1. Za mrzu pir, te kw stran vržene energije ne smejo skrbet. :)
Glej, tamle me kit čaka po priporočilu kokega, zmontiram in če ne pomaga bom tapru k bo reku kle gor, da je to urbana legenda. Mora pa pihat skoz zgornjo rešetko ven in nikamor drugam.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Glej, tamle me kit čaka po priporočilu kokega, zmontiram in če ne pomaga bom tapru k bo reku kle gor, da je to urbana legenda. Mora pa pihat skoz zgornjo rešetko ven in nikamor drugam.
Ja vem. Sem probaval vse. Direkt na rešetki, da piha ven, odmaknjeno, pod uparjalnikom nad uprajalnikom, skratka edina res omembe vredna sprememba cifre na termometru je senca in rešetka dol. Meni je vseeno za legende, probal sem sam in ugotovil kaj edino povzroči spremembo. Je pa problem najdet en teden enakih dnevnih temperatur nad 30, da imaš lahko primerljive podatke. Na dopustu se mi pa to ne počne oz, če ni zadost mrzu pir je v gostilni sigurno. ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Ja vem. Sem probaval vse. Direkt na rešetki, da piha ven, odmaknjeno, pod uparjalnikom nad uprajalnikom, skratka edina res omembe vredna sprememba cifre na termometru je senca in rešetka dol. Meni je vseeno za legende, probal sem sam in ugotovil kaj edino povzroči spremembo. Je pa problem najdet en teden enakih dnevnih temperatur nad 30, da imaš lahko primerljive podatke. Na dopustu se mi pa to ne počne oz, če ni zadost mrzu pir je v gostilni sigurno. ;)
Jest bom doma zmontiru, pol bomo pa vidl, al je blo kej bol al ni blo, črte bomo vlekl jesen in se s pirom v roki nam kej dost sekiru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat