Razlike med avtodomi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Ob trkih zna bit bistveno bolj nevarno za potnike v bivalnem delu, kot v sodobnem osebnem avtu.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Naj bi bili polintegirani "bolj" varni pri čelnih tetsih od integriranih, ampak to so stari podatki izpred let. Ali se je to spremenilo ne vem. Te avtodomi so res bolj truge v potniškem delu, tako da pomoje noben nima ravno veliko zvezdic.

 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Roko na srce, če razmišljaš o crash testih pri avtodomih, je bolje da potuješ z osebnim in najemaš apartmaje.

Zadnji del pri vseh je drvarnica, par let nazaj so na integrircih še air bage ven jemali (oz. so naročali podvozja brez), ker je bil sprednji del toliko spremenjen, da AB nebi več zagotavljal pravilnega proženja.

Po drugi strani pa imaš maksimalno hitrost po AC 120 km/h, realno bolj 100, sediš visoko in opazuješ promet pred sabo ter tako prej reagiraš, višina tudi pripomore k manjšim poškodbam. Za zadnji del pa je fajn če so stvari pospravljene v omare, ali vsaj na tleh - že pri malo močnejšem bremzanju bo drugače vse letelo po notranjosti. Otroke pa v sedeže pripet, pa mislit na najboljše.

BTW: kolegu je razneslo zadnjo gumo na AC - luknja je bila taka, da si iz notranjosti skozi tla ven gledal.
 
  • Wow
Reactions: ales85

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Nikar pa ne pomislit, da se ti v rit zaleti šlepar, ker pomete vse do kabine.
Vsi, kateri imate pomisleke, ne uporabljajete AD, ne vozite se s kolesom, ker tam nimaš nobene zaščite in te lahko nekdo odnese mimogrede, ne uporablajte skuterjev, ker nisi kaj dosti na boljšem, kot z biciklom, ne vozite se z avijonom, ker tam ob nesreči sigurno ne boš gor v luftu ostal, vozite se s svojim 10 let starim avtom, kateri nudi maksimalno zaščito pred vsemi možnimi scenariji. Ne si privoščit nevarnega živlenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car, novaa in Hanzi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Sem ti že mislil dati thumbs up, ampak si malo zapretiraval :D Je pa zanimivo, kako strogi pogoji za otroške sedeže so v avtomobilih in povsod, lahko ga daš pa v takšen avtodom, kjer najbrž ne pomeni pol k**** hladne vode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Je razlika, kako se sončki prevažajo danes in kako smo se mi še iz časa fičotov. Sploh ne vem, kako mi je uspelo preživeti do danes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in novaa

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Daleč od tega, da bi sebe in svoje v vato zavijal, ampak vseeno sem pa dosti na cesti in rad prevažam sebe in svoje varno. Verjetno smo si pa vsi enotni, da so varnostni predpisi za ta tip vozila preveč ohlapni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in ales85

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
..... Verjetno smo si pa vsi enotni, da so varnostni predpisi za ta tip vozila preveč ohlapni.
Sodiš o zadevi, o kateri očitno nimaš pojma.
Varnostni predpisi so enaki kot za vsak "navaden" avto: tritočkovno pripenjanje na pravilno pritrjene sedeže v šasijo, roba pospravljena v omarice, ki se ne smejo odpirat same, pa še kup drobnarij. Je pa dejstvo, da se ljudje ne držijo niti osnovnih pravil med vožnjo + celotna konstrukcija vozila je pač "drvarnica".

Ampak dokler se smejo po cestah vozit avti brez vzglavnikov in varnostni pasov (ja vem, so pač izjema), ali pa Yugoti in 10enke, je z modernimi avtodomi vse v najlepšem redu.
 
  • Haha
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Sodiš o zadevi, o kateri očitno nimaš pojma.
Varnostni predpisi so enaki kot za vsak "navaden" avto: tritočkovno pripenjanje na pravilno pritrjene sedeže v šasijo, roba pospravljena v omarice, ki se ne smejo odpirat same, pa še kup drobnarij. Je pa dejstvo, da se ljudje ne držijo niti osnovnih pravil med vožnjo + celotna konstrukcija vozila je pač "drvarnica".

Ampak dokler se smejo po cestah vozit avti brez vzglavnikov in varnostni pasov (ja vem, so pač izjema), ali pa Yugoti in 10enke, je z modernimi avtodomi vse v najlepšem redu.
A tisti trk zgoraj si si ogledal, ko se je komplet spodnja lesena konstrukcija zadnjega sedeža sesedla?
Morda so predpisi res enaki, ampak očitno nekaterim proizvajalcem dol visi za njih.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A tisti trk zgoraj si si ogledal, ko se je komplet spodnja lesena konstrukcija zadnjega sedeža sesedla?
Morda so predpisi res enaki, ampak očitno nekaterim proizvajalcem dol visi za njih.
Spodnji del (kovinski) sedeža je povsem napačen in v nobenem avtodomu do sedaj še nisem imel takega sranja - res pa da še nisem imel Vana. Moji so vsi bili spodnji del v obliki "škatle" in mogoče bi leseni del odletel, ampak sedalo bi bilo tam kjer mora bit.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Al pa vzameš bivalnik in ga namontiraš na pick-upa. Tam se dejansko potem voziš v avtu, si pa ne predstavljam čist, kakšne bi bile posledice v primeru čelnega trka.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Spodnji del (kovinski) sedeža je povsem napačen in v nobenem avtodomu do sedaj še nisem imel takega sranja - res pa da še nisem imel Vana. Moji so vsi bili spodnji del v obliki "škatle" in mogoče bi leseni del odletel, ampak sedalo bi bilo tam kjer mora bit.
Čestitke. Morda so pa to namestili?
Ali pač je morda vseeno dobro pogledati še te zadeve, ko se kupuje avtodom. Ne pa le lepoto in postavitev.

Drugače pa leseni deli: hm, se lepo vidi, kaj se je naredilo z njimi. Sedaj jaz ne vem zate, ampak jaz recimo vem, da nimam tako trde glave, da bi preživela, če mi taka lesena deska v glavo prileti. In to ob tem, da se kombi ni prevrnil (čeprav ni malo manjkalo).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.313
5.836
113
pri taščici
Daleč od tega, da bi sebe in svoje v vato zavijal, ampak vseeno sem pa dosti na cesti in rad prevažam sebe in svoje varno. Verjetno smo si pa vsi enotni, da so varnostni predpisi za ta tip vozila preveč ohlapni.
Bo treba zaceti uporabljati karbon namesto lesa v AD.
Ali pa narediti C kategorijo izpita in si privoščiti "oklepnika" tezjega od 3,5t.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Nisem tako mislil. Bilo je sarkastično.
Ne moreš od takega vozila zahtevat in pričakovat varnost NCAP *****!!!!!