Radijske postaje v Sloveniji

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
V glavnem, tale Radio 2 je drek, škoda za Radio S, sem ga rad poslušal. No saj doma ga bom lahko še naprej...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Danes sem testno poslušal kakšne 2 uri. Komadi zlajnani do amena, isti sranje kot radio 1, s tem da je zraven še pridih aktuala. Ko sem zaslišal skalinado, je bilo konec veselja
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Meni osebno v avtu kaj druga kot RadioSI ni poslušljivo. Sicer imamo lokalno (za poslušanje v hiši in hlevu) tudi radio Prlek (dosti slovenske glasbe), ki je kar OK a me včasih kakšno dolgovezenje v oddajah prestavi spet nazaj na RSI. Ker sem kar precejšen ljubitelj hrvaške glasbe pa dosti poslušam tudi Narodni Radio.

Postaje z raznimi nagradnimi igrami kjer delijo denar, če poslušajo le to postajo in predolge reklame zame avtomatično pomenijo obvoz... Nimam živcev za kaj takega.
 
Nazadnje urejeno:

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Danes sem testno poslušal kakšne 2 uri. Komadi zlajnani do amena, isti sranje kot radio 1, s tem da je zraven še pridih aktuala . Ko sem zaslišal skalinado, je bilo konec veselja

Najboljše, da "aktualiziramo" kar vse postaje, pa bo svirala muzika iz vseh frekvenc...
cheer.gif
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Poslušam Val 202, ko malo zaidejo (v programu ali z glasbo) prestavim na center ali anteno. Nato pa spet nazaj. Ostalega ne poslušam.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Res ne štekam tega, tudi jaz sem rad poslušal Radio S, tale radio 2 je kar nekaj. Isto kot 90% ostalih ''hit'' radiev.
uf-1.gif

Sploh mi pa ni jasen Aktual, a je pri nas res toliko ljubiteljev te južne glasbe, na kozlanje mi gre, da to sploh dovolijo predvajati pri nas.
stupid-1.gif

Na radiu S sem pa slišal tudi kakšen dober slovenski komad, ki je včasih šel že malo v pozabo. Na vseh ostalih radiih pa ene in iste pesmi non stop...
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Debilizem je to, da nam v Sloveniji ukinejo postajo, ki predvaja domačo popularno glasbo. Kdo nas bo cenil, če se ne bomo sami? Res sem se navadil na Radio S, ga dostikrat poslušal, kot že omenjeno, sem slišal pesmi, ki so jih potegnili iz naftalina. Super postaja res, prav za spočiti se od "tvojih najljubših hitov"... No potem pa prižgeš to frekvenco in slišiš Dragojeviæa in Cesarico in si rečeš, kdo mi je postajo premaknil na debilen Aktual... Noben...
stupid-1.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Saj sem napisal zakaj. No, mal za šalo, malo pa zares.

Ko so na temeljih RGL-a ustanovili Aktual, je bil ta čista kopija takratnega Radia HIT (ta je danes le še bleda senca tistega, kar je bil nekoč) - tja je tak koncept prinesel Racman. Ker očitno to ni palilo (se procent poslušanosti ni toliko dvignil, kot so pričakovali), so njega od*ebal in začeli furat to, kar furajo še danes (ker je poslušanost potem celo dvignila).

Sem pa po naklučju našel ta podatek glede radijskih postaj v Sloveniji. Žalostno, kako so 3 komercialne radijske postaje oz. lastniki "uničili" celo goro drugih (glej seznam tistih, ki jih ni več):
https://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_slovenskih_radijskih_postaj
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Sam sem dolga leta delal na Radiu Kum, ki ga je leta nazaj kupila skupina Krater media (zdaj Media24 oz. Aktualovci). Lastnik se je odločil, da dobička ni dovolj ter na frekvenco obesil Radio Aktual, pustil pa je nekaj lokalnih oddaj, ravno toliko, da lahko še naprej vleče status radia s posebnim pomen oz. vleče denar od ministrstva. In itak, sedaj se vrti le še Aktual ter njihova ušiva balkanjada. Na bruhanje mi gre.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Aktual "zlorablja" lastno ime postaje... Ne moreš imeti ime postaje Aktual, istočasno ti pa večino programa predstavlja cenena balkanska "glasba".