Radijske postaje v Sloveniji

tomi

Guru
1. sep 2007
18.012
9.156
113
40
MB
verjetno ne greš iz danes na jutri. sicer pa pravim da ne vem če je za verjet :D
 

ales74

Fizikalc
3. nov 2012
471
37
28
okolica MB
city je sel totalno v k@#€.
se mariborcani ga ne poslusajo vec. par let nazaj ga ni blo radia, da ne bi bil nastavljen na city, zdej pa tezga tezko najdes.
katero postajo poslušajo sedaj v totem mb če ne več city?

radia veseljak in aktual je sedaj možno poslušati tudi na tv

 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
V Mariboru od 1. septembra nova postaja "Toti Radio". Program bo ustvarjala ekipa, ki je zapustila Radio City.

Naj nekdo, ki lovi mariborsko 106,8 MHz napiše, kater radio oddaja na tej frekvenci.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.485
113
To je od Belne frekvenca, radio Brezje nazadje, trenutno pa radijo Veseljak, ki je tudi na DABu
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.012
9.156
113
40
MB
jaz sem bral da so prevzeli radio radlje, bojijo se madžarov, pa gredo pod okrilje odlazka. :oops1:
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Radio Radlje je že nekaj časa v skupini Media24, pred kratkim so spremenili ime podjetja in naslov.

19.04.2023:
Spremenjeno ime podjetja
  • staro ime: RADIO RADLJE radijska postaja d.o.o.
  • novo ime: TOTI RADIO, radijska postaja, d.o.o.
19.04.2023:
Spremenjen naslov podjetja
  • star naslov: MARIBORSKA CESTA 8 A, 2360 RADLJE OB DRAVI
  • nov naslov: Glavni trg 2, 2000 Maribor
https://www.bizi.si/TOTI-RADIO-D-O-O/
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Imajo 106,8 MHz v Mariboru. Imajo pa tudi še frekvence za Radio 1 Koroška.

Je pa zanimivo, da v registru medijev je po novem pri Radiu Maxi spremenjeno ime v "Toti Maxi" oz. "Toti MS". Če je to kaj povezano z novim radiem bomo pa videli.
 
27. jan 2022
4.815
1.752
113
Končno bodo oboji crknili s programom, ki je zgolj za retardirance iz okolice Maribora, a la Vedlin!

Madžari so to spoznali in jih počasi začeli kultivirati, žal pa so začeli z vedno več reklamami in PR "oddajami".

Pač "prvi na vasi" ne pali več nikjer.
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in Bakki33
2. okt 2007
3.610
2.077
113
zanima, katera ekipa bo šla na Toti Radijo. Vedlin-a sicer že nekaj časa ni v etru, pa Šalca. Kaj pa brata Križanic, vsaj Tinček se še vedno javlja vsako jutro.

Ne vem pa, če še na Radio City vrtijo Reporterja Milana.... je pa res, da Citzy z Reporterjem Milanom funkcinora smao v Mb in okolici, drugje žal ne.
 
27. jan 2022
4.815
1.752
113

Zakaj ekipa Reporterja Milana zapušča Radio City in kam prestopa?​

09.06.2023 15.55
Aljoša Peršak

Nov tektonski premik na Radiu City - pred časom je v ekipi prišlo do razkola. Večina prepoznavnih glasov in obrazov prestopa na Toti Radio. Kaj pa bo z blagovno znamko Reporter Milan in kaj z nogometnimi prenosi NK Maribor?


13137144qA3652EEB20C5D0ACAA251C16C39F6118_1200.jpg

Poslovne poti so se razšle, od leve Tine Križanič, Matjaž Šalamun - Šalca, Natalija Veronik, Dejan Vedlin in Bor Greiner.

Odkar je Mišo Hölbl marca lani prodal Radio City madžarskima podjetjema Media Moment in RadioFactory, se na že več kot 20 let najbolj poslušanem radiu v Mariboru dogajajo tektonski premiki. Poročali smo že, da se je radio v želji, da pretrga vse vezi s Hölblom, s prepoznavne lokacije v Slovenski ulici preselil v Maistrov dvor, kjer še vedno urejajo prostore. Pred časom pa je v ekipi prišlo do razkola, medijske ločitve, po kateri nič več ne bo tako, kot je bilo. Radio so že ali še bodo zapustili nekateri najbolj prepoznavni glasovi in obrazi - Dejan Vedlin, Matjaž Šalamun - Šalca, Tine Križanič (torej celotna ekipa Reporterja Milana), Marko Fras in Tomaž Medvar, ki bodo zgodbo nadaljevali na novi radijski postaji Toti Radio. Na Radiu City pa od znanih imen ostajata odgovorni urednik in direktor prodaje Bor Greiner ter moderatorka Natalija Veronik. Kaj se je zgodilo?

Bor Greiner: Dobil sem vse bitke, izgubil pa vojno​

Madžarski lastniki so na radiu vpeljali precej bolj korporativen način upravljanja, prvo leto je minilo v optimiziranju stroškov na vseh področjih. Kljub temu je City leto končal z izgubo 99.325 evrov, kar je še dodatno skrhalo odnose med lastniki in ekipo."Moj fokus v pogovorih s predstavnikom lastnikov konec lanskega leta je bil naslednji: produkt je v redu, ima potencial, samo prodati ga ne znamo. Tudi upravljati ga v preteklosti nismo znali najboljše. Z načrtom, da bomo naredili več denarja, sem postavil trojko: jaz bom direktor prodaje, Timea Kisuczky Dimkovski finančna direktorica in Dejan Vedlin programski direktor. Ker če naredimo denar, je to edina samostojnost in neodvisnost, ki jo lahko imaš. Če za lastnika delaš profit, boš za mizo imel tudi besedo," razlaga Greiner.

Bor Greiner v novih prostorih Radia City v Maistrovem dvoru, ki jih še urejajo.

Toda že po nekaj tednih je Vedlin odstopil. "Moj namen je bil, da ekipa ostane skupaj. Da legendarni Radio City ostane skupaj. V trenutku, ko sva z Dejanom šla narazen, sta postali to dve radijski zgodbi," nadaljuje Greiner in poudarja, da mu je v zelo kratkem uspelo poslovno krivuljo obrniti navzgor, tako da radio trenutno deluje z dobičkom. "Saj zato je zgodba tako tragikomična. Dobil sem vse bitke, izgubil pa sem vojno oziroma razlog, zakaj sem v vojno šel. Moja želja je bila, da bi nam ob prodaji uspela tranzicija v novi svet. Ob tem pa sem naredil ključno napako: mislil sem, da v tem boju nisem sam, v resnici pa sem bil," pravi Greiner.

Prevladal strah pred Madžari​

Sredi "vojne" sta se, tako Greiner, namreč Matjaž Šalamun - Šalca in Dejan Vedlin že dogovorila za prestop na nov radio v mreži Martina Odlazka, kar je bil v osnovi plan B za celotno ekipo, če ne bi mogli delati z Madžari. A bojazni, da bodo novi lastniki radio izkoristili v politične namene, se niso uresničile, pravi. Da je prevladal strah pred Madžari, obžaluje, da je prišlo do razpada ekipe, je razočaran, a Greiner že gleda v prihodnost. "Poslušalci bodo v Mariboru kratkoročno profitirali - dobili bodo dva nova radia, oba lokalna. V resnici pa se bosta oba borila za 130 tisoč evrov na mesec, kolikor je denarja na lokalnem trgu. Smo suvereni in verjamemo v prepoznavnost Radia City in blagovne znamke, kjer je povezava talentov vedno več vredna kot katerikoli posameznik, celo Dejan Vedlin," pravi Greiner.
In, kar je še pomembno, blagovna znamka Reporter Milan je v lasti Radia City, poudarja Greiner. "Žal sem povsem prepričan, da bodo madžarski lastniki uporabili vsa pravna sredstva, da zaščitijo svojo investicijo."

Dejan Vedlin: Če ni za bit', je za it'. Gremo na svoje​

"Res je, odhajamo," pa pravi Dejan Vedlin, bodoči odgovorni urednik Totega Radia, ki je nastal iz Radia Radlje, prostore pa ima na Glavnem trgu. Kot direktor je bil v aprilu imenovan Matjaž Šalamun. "Razlog je, ker Klička še noben ni vzel v najem ... Ne, čisto zares, Radio City, kot smo ga poznali, je bil - predvsem za nas, ustvarjalce programa, s prodajo Madžarom vse manj radio, kot smo ga poznali, kjer bi bili srečni in zadovoljni. Vedno manj je postajal okolje, v katerem bi lahko delali radio, kot ga znamo, kot ga želimo delati in, verjetno najpomembnejše od vsega, kot si ga naši poslušalci, naše mesto, naš konec Slovenije, tudi zaslužijo. Tako smo se držali stare mariborske resnice: če ni za bit', je za it'. Gremo na svoje," razlaga Vedlin in napoveduje: Toti Radio bo začel oddajati 1. septembra.

"Ko bo prišel toti prvi september, bo totemu našemu koncu Slovenije prvič voščil dobro jutro Toti Radio"


Reporter Milan

Za Vedlina je bistveno predvsem eno dejstvo: "Da bo to radio, kot ga poznaš, samo na drugi frekvenci. Z vsem, kar nas je vedno delalo drugačne in posebne. Vedno smo želeli biti tukaj za naše mesto in naš konec Slovenije. Vseskozi smo bili počaščeni, da smo bili sprejeti na tak način, zato se je bilo še toliko težje soočiti z nekimi novimi realnostmi. Žal ne vsem, pa vendar. Nobenih zamer ni, iskreno jim želimo vse dobro na drugačni poti."

S prenosi nogometnih tekem NK Maribor​

Vedlin verjame, da bo novi ekipi uspelo: "Z Reporterjem Milanom, našim novim jutranjim programom, s Frasom in Medvarjem, z lokalnimi novicami, prenosi nogometnih tekem našega NK Maribor in predvsem izpostavljenim dejstvom, da smo tukaj za naše poslušalce, pa nenazadnje tudi s skoraj 30-letnimi izkušnjami na radiu - od tega pretežno v vrhu poslušanosti. Tak da ... ko bo toto poletje šlo h koncu, ko bo prišel toti prvi september, bo totemu našemu koncu Slovenije prvič voščil dobro jutro Toti Radio. Tako da ne bo nekega velikega cirkusa. 1. septembra frekvenco menjaš, pa je. Pa bomo spet skupaj. Komaj čakamo."
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.485
113
Bomo videli kakšno glasbo bodo vrteli, da jih ne bo pogoltnilo kot ostale radije.