Rabljena vinjeta - postrgana dol?

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
Nekaj je zanimivo, da vsi menjate pri carglassu. Nekaj let nazaj sem se zanimal za menjavo stekla in cena ni bila nič cenejša kot originalna pri pooblaščencu. Vinjeto mi je nato pooblaščenec prestavil, tako da se ni nič vidlo. Drugače je bilo dogovorjeno, če operacija ne uspe uredijo novo/nadomestno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mah, reklamirajo se kok so dobri in hitri in kako je vse enostavno... Na koncu sem imel več sitnosti in izgubljenega časa. Pa še "kao OEM" steklo je bilo dvomljive kakovosti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
Ma, včasih je res bolje še na pooblaščencu vprašat za kak del, delo, storitev. Zna marikdaj bit primerljiva cena kot kje drugje. recimo prejšnji teden naredil 3. servis na dci/60k km na pooblaščencu. Cena 200 EUR z originalnim naftnim filtrom vred. Ponudili so mi tudi, da dajo nek drugi filter za 30 EUR ceneje. Sem rekel če je razlika samo taka, dej original.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Ne vem natancno kaj predivdeva servis na 60kkm pri dci cliotu, ampak filtri pa olje recimo da stanejo(se dobijo za) 50 evrov. Delo pa 150. Koliko pa je dela z mmenajvo filtrov ne vem. Nisem imel nikda cliota da bi vedel. Je pa obicajno tak servis opravljen v eni uri ali manj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
ja nevem no. ampak teh 50+€ za tvoje kosilo lahko prišparaš pa še za kavico in časopis ti ostane.. Pa imaš vseeno delo z računom in garancijo. Pa Filtre enake kvalitete. Lahko celo identične, ki pač niso v renault pakungi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
Naftni filter je recimo na servisu 70-80, v trgovini 40-50, plus ostali filtri, olje, delo. Za pooblaščenca se mi zdi OK, se pa kje drugje da cenej skoz pridet, se strinjam. Ampak dokler je jamstvo, teh nekaj EUR razlike ne odtehta.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
O, a si že dvigalo za jurja pa pol in 2 kompleta gedor v Leclerku kupil pa te zanima tarifa? Ja nič, da ne boš zlatar bo 10 EUR za uro šraufanja kar pravšnji znesek (po Alterju). Pa glej da boš iz tega še vse stroške, prispevke in dajatve plačal. Da ne boš zlatar in boš mogoče napraskal za minimalca :)
Rabiš 5 litrov olja 5W30 za DPF, ki pride nekje 7 EUR po litru, pa oljni filter, zračni filter, bakreno podložko. Verjetno še filter goriva, kabinski filter. Preveriti moraš hladilno tekočino (če je še dobra), zavorno olje zamenjati, preveriti zavore (moj ima na to kilometražo predvideno menjavo ploščic spredaj), preveriti blažilnike (dati izpis). Na to kilometražo (starost) se bi moral preveriti tudi plin v klimatski napravi.
Izvoli.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Jaz mislim, da če greš po AC in da te ustavi preglednik, ti pa mu pokažeš odstranjeno vinjeto, obrazec za menjavo, račun menjave stekla (na njem sta datum in ura) in si na relaciji od carglassa bo Brda, da te ne bo oglobil. Če bi te, je pa to na robu zakonitosti, se pravi tožba proti DARS, zahteva za spremembo zakona ...
Si pa optimist ... Če te preglednik spusti naprej, je to njegova dobra volja. Če te ne spusti, je stvar končana in plačaš, če je v skladu z zakonom in njihovimi pravilniki. Saj veš, kako so fleksibilni pri DarsGo napravah, ki so jih ljudje od prodajnega mesta po avtocesti aktivirane peljali v osebnem avtu?
Enkrat so mi pri menjavi šipe na servisu tudi oni poslali pošto na DARS za novo vinjeto. En dan in pol, kar sem dvignil avto, sem bil brez vinjete in sem moral iskati stranske ceste. Takrat me je servis pravzaprav "nategnil". Hotel sem to urejati sam in uveljavljati vračilo denarja, pa mi je "poznavalec" na servisu dejal, da to ne gre več. Kot sem nekje zgoraj nalimal, gre tako kot je šlo od vsega začetka. Kupiš vinjeto, račun o nakupu vinjete in menjavi stekla, verjetno še kuponček vinjete, številko trr in dobiš denar.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz sem šel v prvič oborožen z vso to dokumentacijo in nadomestnim vozilom na DARS bazo na Grič (Ljubljana) in sem dobil nadomestno vinjeto takoj na licu mesta.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
498
63
Roberto, in kakšen razlog si napisal, menjava stekla?

Ker če kupiš rabljeno vinjeto na bolhi kjer dobiš zraven še račun, si s tem verjetno ne boš mogel kaj dost pomagat?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Kaj pa to... a je kdo že poskusil pred lepljenjen vinjete steklo našpricat z Stelexom in menda potem zalepiš gor vinjeto in se lepo poljubno "vozi" po steklu tako da si jo lepo ravno namestiš? Menda se potem čez nekaj urc posuši in drži normalno. A je kdo kaj takšnega testiral ali je bulšit in ti požre/zjebe lepilo na vinjeti? :evil:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Super, nisem vedal :nazdravje: in za takšno zadevo je primerno našpricat čistilo tipa Stelex ali kaj drugega?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
lahko kapljica prila v vodi ja. alpa stelex. Pošpricaš da je fajn mokro in potem potisneš vodo ven izpod nalepke ko si zadovoljen s položajem. Tak tudi brez problema večje naleke nalepiš brez mehurčkov.