Rabljen karavan, avtomatik

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
McGiver A zdaj se greš že MB dilerja?
Sicer pa zadnjič gledal cene z Inka na alterju in E res že mečejo za obiskovalci. 3-4 eta starega dobiš za kakega jurja več kot enako starega passata. V čem je fora?
Pride kdaj čas v življenju, ko se kake stvari poklopijo in nam se je trenutno zamenjava avtoparka - v bistvu se jaz samo še poigravam s to mislijo, žena že ima, hči in zet pa dobita v petek.
Drugače pa mobile.de, junge sterne in pogledaš kaj kdo nudi. ;) Ne vem no, gledam enega E220T d, 10/2015, 65.600km neka srednja oprema (tu imam glih pomisleke, ali mi je radar pa še kak cukrček res vreden +5000€) dobrih 40 vijoličnih, ki gredo iz obtoka. :cool:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.431
9.173
113
Dobro da pregledajo napravo za pranje stekel in metlice... :aplauz:

zakaj, ker tja vozijo ljudje, ki nimajo o tem pojma in se sploh ne poglabljajo, to jim potem vse zamenjajo itd... Jaz imam na avtu vse mercedesbrisalce, ker so jih očitno na servisu menjavala...valjda da si bom zdaj to sam menjaval. In dolival tekočine...in imel skrb.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.431
9.173
113
Pride kdaj čas v življenju, ko se kake stvari poklopijo in nam se je trenutno zamenjava avtoparka - v bistvu se jaz samo še poigravam s to mislijo, žena že ima, hči in zet pa dobita v petek.
Drugače pa mobile.de, junge sterne in pogledaš kaj kdo nudi. ;) Ne vem no, gledam enega E220T d, 10/2015, 65.600km neka srednja oprema (tu imam glih pomisleke, ali mi je radar pa še kak cukrček res vreden +5000€) dobrih 40 vijoličnih, ki gredo iz obtoka. :cool:


mcgiver...s prve roke...v mesecu dni smo pripeljali 2 avta it de 250 dizla (E in Cja) Cja ravno včeraj v soboto... Radar + z line assist , ILS luči in 360 kamera je must. Pika. Te tri stvari tako olajšajo vožnjo, dokler tega ne skusiš ne veš...1000km v dveh kosih (polurni postanek vmes) res je da ni bilo prometa v soboto, ampak vsen stopiš, kot da si se v lj peljal... resno.

Če želiš več info kaj smo kupovali itd.... mi piš na private.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Kolk ti sistemi kurijo kaj zavorne ploščice? Ker opažam, da novim mercedesom in audijem non stop utripa stop lampa. Tudi na ravnem na avtocesti ali relaciji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.431
9.173
113
ja, kurijo. To je mal davka. ampak je tudi tukaj tako... sistem vseeno zna dobro z motorjem zavirat. jepa res ce imam pri radarju nastavljane krajše varnostne razdalje, potem se več posložuej zavore.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Predvidevam, da si med .ukom date vibra telefon v .it, da ni treba nič z glavo migat. ;)

Šalo na stran - ja fajn je imet "cukrčke" - posebej tiste ki se enim zdijo must have, 99% voznikov pa vozi brez njih - razen seveda alter populacije (vidim jaz, da nisem več za tu).
B klasa je jajc - glih tolko da lahko rečeš Mercedes, C je malo nad njim, pa ne dosti! E pa se že lahko menimo, ampak v budžetu ki je v igri je pač to to in kot sem rekel 5000€ ne dam zraven (v bistvu je razlika še dosti večja) za radar pa kako malenkost - bi pa dal takoj 2000 za hidravliko (ki je seveda sploh nimajo).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
No, ker tudi sam kupujem drugi avto (VW Passat B8, letnik 2015-2016) in poznam enega, ki prodaja avte, mi je dal eno dobro ponudbo za 2.0 tdi z 240 konji (150000 prevoženih)... Nekak me skrbi naslednje:
- da je avto preveč "odprt" - da ima preveč konjev za 2.0 mašino... Lahko pričakujem kake težave z mašino?
- 7 stopenjski "suhi" DSG - kolikor razumem, se v teh avtomatih ne menjava več olja... Ampak eni pravijo, da ga vseeno menjavajo... Kak je s tem? Bi moralo bit olje menjano že na prejšnjih servisih ali ne?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Passat 240 ima "mokri" DSG z menjavo olja vsakih 60k km. Drugače po mojih izkušnjah ti motorji kar delajo, ni nekih omembe vrednih težav, pa ima marsikateri že kar lepo čez 200k km.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
AFAIK imajo samo motorji z do 250nm navora menjalnike z suho sklopko (govorim za VAG).
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Dizzy še ni kupil, ker ni samo od mene odvisno in še čakam na potrditev ... pa so se malo zavlekle stvari ... :p

kar se tiče DSG-jevih menjalnikov, sem skozi prebrano oz. research ugotovil, da so vsi novejši DSG-ji, vezani na 2.0tdi (katerikoli) safe, problematični naj bi bili tisti, ki so vezani na 1.6tdi motor (no, pa tudi sam 1.6tdi ni ravno biser).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Luft je bil meni boljši. Probal pa sem Mercedes Active Body Control (ABC) in hidravliko v Citroenu C5. Ne vem kako ima Citroen sedaj, a v prvem C5 hidravlika in bila kaj posebnega, medtem ko je ABC fajn otrdel v ovinku in bil na sploh udobnejši. Tak je bil morda sistem v Xantii Activi, potem pa ne vem, če so to še razvili naprej.