Rabljen karavan, avtomatik

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kaže, da bo v kratkem potrebno kupiti še en avto (cca. 2200km mesečno, če ne še več, 90% avtocestna relacija). želja je, da bi bil avtomatik, na vrhu izbora je Ford Focus (predvidevam, da so začetni problemi, ki so jih imeli Fordovi avtomatiki, odpravljeni). budget je nekje okoli 15000€, a glede na predvideno kilometrino malo gledam še Ford Mondea, V60, Mazdo6, spotoma med researchem pa sem našel še i40.
pozdravljeni,

od vseh najbolj poznam Mazdo, aisin avtomatski menjalnik, 2.2 načeloma zanesljiv, dokaj bulleproof. imam enega praktično pred nosom (sicer ročni menjalnik) in je lastnik izredno zadovoljen.
Volvo je precej na meji, kar se tiče buđeta, Mondeo zelo podoben ampak nekoliko cenejši.

i40 mi je popolnoma nepoznan - ima kdo kakšno informacijo več glede zanesljivosti, se ga splača iti gledati ali ga je bolje črtati s seznama? načeloma se dobro opremljenega dobi za zelo soliden denar ...

vaša mnenja? bolj kot ne bi kak nasvet oz. izkušnjo, toliko da se znam usmeriti potem katere sploh iti fizično gledati ...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Golf 7 variant. Jaz sem z njim naklepal 150k v štirih letih in lahko rečem da je bil top avtek.

Se ga da dobit z aktivnim tempomatom, pa tudi s kako drugo fancy asistenčno tehnologijo. Te stvari zelo zelo veliko pomenijo če delaš prece kilometrov.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Octavia oz. Superb bi takoj prisla v postev, ampak DSG me resno skrbi. ker je toliko napisnega, da ne vem vec, je ok, ni ok ... da, sem ga vozil (v Passatu sicer in je res super, ampak v tem primeru bi dal prednost zanesljivosti). pa potem se nas VW servis ...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Pri nas v hisi je en Focus karavan 2.0 diesel 150KM avtomatic. Kupljen nov 03/2015. Avto ima sedaj cca. 450.000 kilometrov. Redni servisi in nafta. Je pa res, da so na, svetovali menjavo olja v menjalniku vsakih 60.000 kilometrov in smo to tudi vedno naredili. Glede na to, da je avto od firme nekako ne verjamem, da sodelavec prav lepo dela z njim (je pa ze tretji voznik na tem avtu).
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Pri nas v hisi je en Focus karavan 2.0 diesel 150KM avtomatic. Kupljen nov 03/2015. Avto ima sedaj cca. 450.000 kilometrov. Redni servisi in nafta. Je pa res, da so na, svetovali menjavo olja v menjalniku vsakih 60.000 kilometrov in smo to tudi vedno naredili. Glede na to, da je avto od firme nekako ne verjamem, da sodelavec prav lepo dela z njim (je pa ze tretji voznik na tem avtu).

tudi sosedova imata Focusa, sicer 1.6 manual, in sta precej zadovoljna, edino premali je postal (otroci), pa priznam, ce se kdaj kam skupaj zapeljemo, je zadaj malce utesnjen.

verjetno Mondeo s to motorizacijo ne bi bil slaba ideja ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Pri nas v hisi je en Focus karavan 2.0 diesel 150KM avtomatic. Kupljen nov 03/2015. Avto ima sedaj cca. 450.000 kilometrov. Redni servisi in nafta. Je pa res, da so na, svetovali menjavo olja v menjalniku vsakih 60.000 kilometrov in smo to tudi vedno naredili. Glede na to, da je avto od firme nekako ne verjamem, da sodelavec prav lepo dela z njim (je pa ze tretji voznik na tem avtu).
120kkm na leto? To je 500km+ na dan, vsak dan. Tega po Sloveniji ne narediš v 8 urah, razen v nočnem času. Daj sliko števca. Pa brez FS. Se bolje pa fotke računov s servisov. Lahko samo tiste ki ste menja olje menjalnika na vsake pol leta.
Če je to res, potem ni nič čudnega da ga vozi že tretji.
Skratka, veliko bolj verjetno je tole nakladanje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Dizzy
Avenisisa avtomatika dizla je imela "soseda" . Ko ga po ene dveh letih menjala za rav4 hibrida sem jo mal vprašal. Pa je rekla da je pila od 8-9. Pa vozi čist kulturno, razen če ga na AC pohodi v poden.
Če je ona mene nategnila, jaz tebe.
Je pa res, d A je razlika v porabi pi.kin dim v primeru večjih okvar.
Pa pasata z manj kot 100kkm(realnimi) boš nekaj časa iskal . Ko ga boš pa našel ti bo pa predrag al pa kaj drugega....

Jaz bi kar focusa vzel, če verjameš Vojniku.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Sicer pa pri 90 % AC bi jaz pri opremi pred avtomatika postavil Lane asist, radarski tempomat, avtomatsko zaviranje v sili. Raje v to smer raziskuj, kako so proizvajalci razviti.
Ker nekateri imajo milo rečeno čudne rešitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Glede utesnjenosti se pa strinjam. Primnas se
120kkm na leto? To je 500km+ na dan, vsak dan. Tega po Sloveniji ne narediš v 8 urah, razen v nočnem času. Daj sliko števca. Pa brez FS. Se bolje pa fotke računov s servisov. Lahko samo tiste ki ste menja olje menjalnika na vsake pol leta.
Če je to res, potem ni nič čudnega da ga vozi že tretji.
Skratka, veliko bolj verjetno je tole nakladanje.

Ni nobeno nakladanje. Avto je skoraj dnevno na relaciji Ljubljana - Bratislava, ker ga uporablja eden od nasih potnikov. Plus za provat uporabo.

Sicer pa nisem na placilni list Forda, da bi imel interes nakladat, niti ga sam ne vozim (razen, ce se 2 na mesec vsedem od kaksnega od sluzbenih).
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Sicer pa pri 90 % AC bi jaz pri opremi pred avtomatika postavil Lane asist, radarski tempomat, avtomatsko zaviranje v sili. Raje v to smer raziskuj, kako so proizvajalci razviti.
Ker nekateri imajo milo rečeno čudne rešitve.

Stvar izbire. Pri nas so vsi avti 90% na AC. Poleg zgoraj navedenega bi jaz vsekakor dodal BLIS.

Kar se pa Lane asist tice; smo imei na 10% VW, pa so imeli vsi izklopljeno. Sodelavec, ki vozi Focusa o katerem govorim ima to skoz izklopljeno. Jaz pri mojem RRS tudi. Vse moto isto - avto plese od ene crte do druge. Dela dobro v novem Focusu (nisem se probal, fantje pohvalijo), ker avto drzi na sredini pasu. A, ja, pa radarski tempomat dela pri starem Focusu do/od 30km/h.

Ce se veliko vozis svetujem Xenon oz. LED. Zelo dobro dela preklaplanje med dolgimi in kratkimi lucmi.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Octavia oz. Superb bi takoj prisla v postev, ampak DSG me resno skrbi. ker je toliko napisnega, da ne vem vec, je ok, ni ok ... da, sem ga vozil (v Passatu sicer in je res super, ampak v tem primeru bi dal prednost zanesljivosti). pa potem se nas VW servis ...


A misliš da je dsg narejen v drugi tovarni kot powershift? A nista oba menjalnika od getriebe
Mislim da je pri rabljenem avtomatik najbolj pomembno to da je redno servisiran.
Vrzi uc na morda se na opel insignio, zadnji letniki so zelo zanesljivi
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Sicer pa pri 90 % AC bi jaz pri opremi pred avtomatika postavil Lane asist, radarski tempomat, avtomatsko zaviranje v sili. Raje v to smer raziskuj, kako so proizvajalci razviti.
Ker nekateri imajo milo rečeno čudne rešitve.

roko na srce, radarski tempomat (in ostale vecinoma z njim oovezane varnostne resitve kot so lane assist in za nevarnost naleta) najbolje deluje pri BMW-ju, oz. mi je od vseh, ki sem jih vozil edini tak, s katerim bi dejansko lahko shajal in je v pomoc pri voznji. ampak BMW je izven budgeta plus problematika njihove verige, s katero zdaj sploh ne vem, so resili probleme ali ne ...
priznam pa, da VW-jevega sistema se nisem imel moznosti vozit, pa je menda tusi dober. ostali, ki sem jih vozil (vecina popularnih proizvajalcev), pa imajo kar nekaj stvari, ki so me zmotile in na koncu ACC niti nisem uporabljal, ceprav bi si ga zelel - ker je bilo lazje in udobneje brez.

kar se tice Insignije - ta ima verjetno celo zadnjo generacijo aisina, to ni slabo ... ostale stvari so tudi resili (vodna pumpa?)?

pogledam se te, vizualno res ni slaba, priznam pa, da se zaradi tezav predhodnice nisem nekaj poglabljal.

Toyote Avensis z avtomatskim menjalnikom pa prakticno ni oz. na splosno ni neke izbire ...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
roko na srce, radarski tempomat (in ostale vecinoma z njim oovezane varnostne resitve kot so lane assist in za nevarnost naleta) najbolje deluje pri BMW-ju, oz. mi je od vseh, ki sem jih vozil edini tak, s katerim bi dejansko lahko shajal in je v pomoc pri voznji. ampak BMW je izven budgeta plus problematika njihove verige, s katero zdaj sploh ne vem, so resili probleme ali ne ...
priznam pa, da VW-jevega sistema se nisem imel moznosti vozit, pa je menda tusi dober. ostali, ki sem jih vozil (vecina popularnih proizvajalcev), pa imajo kar nekaj stvari, ki so me zmotile in na koncu ACC niti nisem uporabljal, ceprav bi si ga zelel - ker je bilo lazje in udobneje brez.

kar se tice Insignije - ta ima verjetno celo zadnjo generacijo aisina, to ni slabo ... ostale stvari so tudi resili (vodna pumpa?)?

pogledam se te, vizualno res ni slaba, priznam pa, da se zaradi tezav predhodnice nisem nekaj poglabljal.

Toyote Avensis z avtomatskim menjalnikom pa prakticno ni oz. na splosno ni neke izbire ...


vodna pumpa ni bila nikdar problem ampak oljna, oziroma tesnilo le te, od 2013 velika večina od 2014 pa zagotov vsi modeli imajo že drugačne oz spremenjene motorje, ki nimajo nobenih težav, 170KM dizel pa je že EURO 6b
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Pri ceni 15 jurjev in pogoj acc itak nimas veliko izbire razen vag. Kako pa deluje, ti pa najbolje zna razlozit mtl
Sem sam pred novin letom se slinil nad enim golfom (dsg, bez leder, steklena streha, 150ps, nekihn150kkm, acc.... skratka kar nekaj opreme pa sem se potem mal ohladil. Je pa v nemciji se mal vec izbire za kakega jurja ali dva manj.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Za avtomatika ne vem, si pa 5 mesecev lastim Mondea 2.0 09/2015. Avto je kar se vožnje in počutja tiče odličen. Avtocesta mu izredno leži in lahko samo priporočam. O avtomatiku pa ti bodo ostali povedali.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.432
9.173
113
pogljej še za Cja 3 leta starega, 7g mora delat ce je ustrezno poservisrian, pa 2,.2 dizel je v vsakem drugem mercedesu.