Putinova Rusija

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.007
3.760
113
Ljubljana
hmpg.net
" cel kup zadetkov gre v prid moji teoriji "

show me. Reuters link, ki si ga dal očitno ne podpira tvoje teorije (razen če mi je angleščina v zadnjih letih postala tuja, ampak danes me je človek iz Londona povsem dobro razumel po telefonu).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
"Open Society" founder - who famously financed much of the opposition to Trump SCOTUS pick Brett Kavanaugh - is now partnering with Mastercard to hand out money (in the form of 'investment capital') to migrants, refugees and "others struggling within their communities worldwide," according to Reuters. Through their partnership, Soros is effectively providing open financial support for migrants and refugees seeking to enter the US and Europe.

In a statement, Soros and Mastercard declared that government aid programs haven't been enough to solve the issues facing refugees, suggesting that this is a problem that only the private sector can solve.

"Migrants are often forced into lives of despair in their host communities because they cannot gain access to financial, healthcare and government services," Soros said.
"Our potential investment in this social enterprise, coupled with Mastercard’s ability to create products that serve vulnerable communities, can show how private capital can play a constructive role in solving social problems," he added.

Right away, Soros plans to spend $50 million to provide "scaleable" health-care and education solutions.

Soros has said that he would prefer 'Humanity Ventures' to be profitable to attract "other businesspeople", it's unclear how, exactly, he plans to earn anything approaching a reasonable rate of return by handing out risk free loans to migrants and refugees.


This comes after Master Card back in 2016 admitted that it has handed out prepaid debit cards to migrants and refugees traveling through Europe, something the company did with the explicit blessing of the European Union and the UN High Commissioner for Refugees.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
" cel kup zadetkov gre v prid moji teoriji "

show me. Reuters link, ki si ga dal očitno ne podpira tvoje teorije (razen če mi je angleščina v zadnjih letih postala tuja, ampak danes me je človek iz Londona povsem dobro razumel po telefonu).

Sem nalepil in seveda da dokazuje ampak ne do te mere, kot zahtevaš ti v smislu citata, kjer jasno piše, da je Soros nakazal denar MC za direkten priliv na kartice, kar je logično, da se dogaja v primeru sodelovanja (kar je bilo potrjeno s strani reutersa) ker zakaj za vraga pa bi drugače tak radikalen multimiljarder sodeloval s tako finančno ustanovo. Glede na to zahtevo po takem citatu glede dejanskih poslovnih skrivnosti ti drugega kot naivnež ne morem reči. Ti mi pa lahko vrneš s teoretikom zarot pa sva zaključila.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Soros opened his first foundation, the Open Society Foundations, in 1979 when his hedge fund had reached about $100 million and his personal wealth had climbed to about $25 million.

The Open Society Foundations began Soros’s philanthropic activity when he gave scholarships to black South Africans under apartheid. In the 1980s, Soros and his foundations ultimately contributed to the collapse of communism in Eastern Europe.

Just last week, Soros’ Open Society Foundations said it will keep working with and financing organizations in Hungary despite the government saying that any civil society group should be “swept out.”

Vir: Reuters
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
“Migrants are often forced into lives of despair in their host communities because they cannot gain access to financial, healthcare and government services,” Soros said. “Our potential investment in this social enterprise, coupled with Mastercard’s ability to create products that serve vulnerable communities, can show how private capital can play a constructive role in solving social problems,” he added.

This comes after Master Card back in 2016 admitted that it has handed out prepaid debit cards to migrants and refugees traveling through Europe, something the company did with the explicit blessing of the European Union and the UN High Commissioner for Refugees.

Vir: Reuters
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Soros-funded group releases app that helps illegal immigrants avoid arrest

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.516
3.027
113
Kučko plavi mu je celo dal državno odlikovanje
2005215.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Soros Interfering In EU Democracies by Funding Left-Wing Groups to Counter Right-Wing’s Gains
When George Soros spends potentially billions of dollars to influence politics in Europe and interfere in their elections the media calls it “independent activism

George Soros’s Open Society Foundations, best known for funding civil rights activists across Eastern Europe and the developing world, are increasingly turning their attention to affluent western Europe in response to the rise of the far right there.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Faced with rising far right, Soros Foundations look West

BERLIN (Reuters) - George Soros’s Open Society Foundations, best known for funding civil rights activists across Eastern Europe and the developing world, are increasingly turning their attention to affluent western Europe in response to the rise of the far right there.

.....
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
No pa da zaključim to "odisejado" s katero sem zgolj odgovarjal na očitke da ni primerno da Rusija financira desnico izven Rusije - mislim da je sedaj jasno, da ima tudi levica svoje financerje in eden od njih je Soros.

Toliko o očitkih ekstremnega levičarja Petra Klepca kako se motim pa jadajadajada bullsh1t in tudi lepljenje linkov, kjer je razvidno, da je nekoč Soros med drugim financiral tudi Madžarskega PVja Orbana (so what?) prav nič ne spremeni dejstva, da radikalni levičarski promigrantski multimilijarder preko raznoraznih lastnih (Open Society Foundations) ali tujih (MasterCard) organizacij pomaga na mnogo načinov ilegalnim migrantom v EU pa še kje in to je vse kar sem hotel prikazati na zadnjih dveh straneh in pol.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
No pa da zaključim to "odisejado" s katero sem zgolj odgovarjal na očitke da ni primerno da Rusija financira desnico izven Rusije - mislim da je sedaj jasno, da ima tudi levica svoje financerje in eden od njih je Soros.

Toliko o očitkih ekstremnega levičarja Petra Klepca kako se motim pa jadajadajada bullsh1t in tudi lepljenje linkov, kjer je razvidno, da je nekoč Soros med drugim financiral tudi Madžarskega PVja Orbana (so what?) prav nič ne spremeni dejstva, da radikalni levičarski promigrantski multimilijarder preko raznoraznih lastnih (Open Society Foundations) ali tujih (MasterCard) organizacij pomaga na mnogo načinov ilegalnim migrantom v EU pa še kje in to je vse kar sem hotel prikazati na zadnjih dveh straneh in pol.
Kako točno pa v praksi poteka to financiranje preko MC kartic? Se opravičujem, mogoče sem ga v teh treh straneh tvojih postov zgrešila.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.007
3.760
113
Ljubljana
hmpg.net
Citiraš angleške vire, pa si očitno funkcionalno nepismen.
Nikjer nisem trdil in ni dvoma, da Soros pomaga migraciji (mimogrede Fox news pravi migrantom v Ameriki, kar je federalni prekršek, ki ga vseeno niso sprocesirali že eno leto?).
Spraševal sem, kje je dokaz, da je Soros dal denar Mastercardu za prepayed kartice. In še vedno tega ni.

To, da MAstercard daje nekaterim osebam prepaid kartice tudi ni dvoma, to lahko celo najdeš na njihovi strani : https://newsroom.mastercard.com/201...fugees-with-mobility-flexibility-and-dignity/
vključno s financerji
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
LoL

3 strani nazaj si v postu #1.257 navedel financiranje desnice s strani Rusije, jaz sem ti pa samo v razmislek s postom #1.258 odgovoril, da ima tudi kontra stran, torej levica, svoje financerje in dal za primer Sorosa in MC, ti pa zdaj zapenjaš v to, da nikjer eksplicitno ne piše, da je dal svoj denar Mastercardu čeprav ti je to lahko posredno jasno iz skorajda vsake omembe Sorosa, MCja in njegovega načina pomoči kar se dogaja v obliki financiranja, ker je ravno denar tisto kar ima torej je verjetno dal naprej nekaj denarja in ne kup pozitivnih misli kajne? Čudo prečudno, da me ne pozoveš še o točni številki oz. višini nakazila.

"Bravo" Ferdo, od tebe takšnega sprenevedanja in dlakocepljenja na nivoju jagebabe nisem pričakoval.

No kakorkoli že, mislim, da sem uspešno prikazal aktivno delovanje Sorosa, komu pa pomaga glede na njegove radikalno leve poglede je pa tudi jasno, je še sam Soros osebno marsikaj lepo objasnil v svojem odprtem pismu, katerega sem prav tako linkal.

QdZZKDm.gif
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Matej, dej malo zaglumi in ji postavi raje še 2 podvprašanji..... :D
Hvala