Putinova Rusija

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
:valjamse::aplauz:

Je že v redu - izvoli poročilo REUTERSa s citati Sorosa, kar je veliko bolj kredibilno kot pa prvi zadetek od levousmerjenega googla torej fact-check od snopes-a:

George Soros, Mastercard to partner to aid migrants, refugees

NEW YORK (Reuters) - Billionaire investor George Soros will partner with Mastercard Inc on a venture they said could help migrants, refugees and others struggling within their communities worldwide to improve their economic and social status.

The partnership, Humanity Ventures, stems from a pledge Soros made in September to earmark up to $500 million for investments to address challenges facing migrants and refugees.

In a joint statement on Thursday, Mastercard and Soros said that despite billions of dollars of humanitarian and development assistance, millions of people remain marginalized, a situation the private sector can help rectify.

“Migrants are often forced into lives of despair in their host communities because they cannot gain access to financial, healthcare and government services,” Soros said.

“Our potential investment in this social enterprise, coupled with Mastercard’s ability to create products that serve vulnerable communities, can show how private capital can play a constructive role in solving social problems,” he added.

Humanity Ventures intends to focus initially on healthcare and education, with a goal of fostering local economic development and entrepreneurship.

With the creation of Humanity Ventures, Soros could invest up to $50 million to make these solutions more scalable and sustainable, and perhaps encourage smaller projects committed to mitigating the migration crisis.

“Humanity Ventures is intended to be profitable so as to stimulate involvement from other businesspeople,” Soros said. “We also hope to establish standards of practice to ensure that investments are not exploitative of the vulnerable communities we intend to serve.”

Soros opened his first foundation, the Open Society Foundations, in 1979 when his hedge fund had reached about $100 million and his personal wealth had climbed to about $25 million.

The Open Society Foundations began Soros’s philanthropic activity when he gave scholarships to black South Africans under apartheid. In the 1980s, Soros and his foundations ultimately contributed to the collapse of communism in Eastern Europe.

Just last week, Soros’ Open Society Foundations said it will keep working with and financing organizations in Hungary despite the government saying that any civil society group should be “swept out.”

Reporting by Jennifer Ablan; Editing by Lisa Shumaker
Our Standards:The Thomson Reuters Trust Principles.
https://www.reuters.com/article/us-...artner-to-aid-migrants-refugees-idUSKBN1531H2
Pa si ti prebral in primerjal oba linka?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
:aplauz:

Iiiiiin Peter Klepec kot pričakovano:
a9E7rNXA_700w_0.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
In 2016, MasterCard declared that credit cards were being produced to «provide refugees with movability, flexibility, and dignity». In a press release last year, MasterCard also revealed that they had begun co-operation with the radical immigration enthusiast and multi millionaire, George Soros. This co-operation was named «Humanity Ventures», and is aimed at «catalysing and accelerating the financial and social development of vulnerable groups throughout the world, especially refugees and migrants».
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
In 2016, MasterCard declared that credit cards were being produced to «provide refugees with movability, flexibility, and dignity». In a press release last year, MasterCard also revealed that they had begun co-operation with the radical immigration enthusiast and multi millionaire, George Soros. This co-operation was named «Humanity Ventures», and is aimed at «catalysing and accelerating the financial and social development of vulnerable groups throughout the world, especially refugees and migrants».
Točno o tem in še več piše tudi v mojem linku.
Pa dajva tako.
Kaj v snopes ni res?
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Mimogrede, a to veš da je mladi Orban na Oxfordu študiral s Sorosovo štipendijo, in da je Soros na začetku financiral njegovo stranko Fidesz?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Na Snopes imaš lepo vse razloženo. Sicer pa ne vem, zakaj jih zmerjaš z levičarsko stranjo.

Ja, na snopes je res vse lepo razloženo, morda celo preveč v kolikor dejansko razmišljaš zraven ob branju in ravno zato pravim, da se oznaka "ni resnično" za trditev da Soros financira ilegalce ne nanaša na pravo zgodbo, REUTERS pa potrjuje sodelovanje Sorosa in Mastercarda pa še marsikatera stran oz. prispevek prav tako in posledično sem jaz tu zadevo zaključil pa če ti zdaj do večera pišeš replike.

In res ne vem zakaj je treba lagati, da snopes zmerjam z levičarsko stranjo, tega nisem nikoli napisal. Si danes še premalo zavajala folk na alterju pa je treba nadoknadit pri replikah meni? Ah ja....

Mimogrede, a to veš da je mladi Orban na Oxfordu študiral s Sorosovo štipendijo, in da je Soros na začetku financiral njegovo stranko Fidesz?

Povsem nepomembno ampak dober poizkus spinoffa, obvladaš pri mešanju megle, ni kaj :zmaga:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ne razumeš kaj pomeni, da je Google (politično, kako pa?) levo usmerjen? Đizs....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
:valjamse: Kok sm vedu kaj sledi :aplauz:

Q: Zakaj je Google levo usmerjen, leftist?
A: Zato, ker "razmišlja, dojema zadeve in reagira" kot klasičen levičar, da ne rečem kar ekstremni levičar glede na določene izjave, ki so si jih dovolili pri Googlu.

Izvoliš si za začetek pogledati posnetek spodaj, dolg je zgolj dobrih 5min. Priporočam ogled vsem, ne zgolj nejevernemu tomažu Petru Klepcu

 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Ampak, ker očitno ne znam dobro angleško (nekaj let sem sicer delal za tuje firme, kjer je bil uraden jezik anglešina), v nobene tekstu nisem našel "Soros + neposredno preko bančnih kartic z dobroimetjem ilegalce ".

Kje to piše.

Ali drugače, sem jaz slep idiot, ki tega ne najdem, ali je kdo drug tu nesposoben idiot, ki trdi nekaj, česar nikjer v tekstu ni?
Je moje znanje angleščine res tako slabo, da tega ne razberem?
Ali si nekdo preprosto izmišlja "resnice", ki to niso in jih producirajo think tanki, ki spodbujajo proti-migrantska nacionalistična gibanja v svetu? Tako se dela poslušne ovce, ker točno to dela ne samo Trump, tudi Putin dela isto - oba sta enaka.

Predvsem pa trditi, da je Alphabet levičarska organizacija, ki podpria levičarske ideje, je precej kratkovidno gledanje. Alphabet je ena od najuspešnejših kapitalističnih firm, če je to levičarska, potem je to dokaz, da očitno levičarka ideologija je edino pravilna, saj je to podjetje eno od najhitreje rastočih v svetu.
Vendar dvomim, da je to pesnik hotel napisati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Ampak, ker očitno ne znam dobro angleško (nekaj let sem sicer delal za tuje firme, kjer je bil uraden jezik anglešina), v nobene tekstu nisem našel "Soros + neposredno preko bančnih kartic z dobroimetjem ilegalce ".

Kje to piše.

Ali drugače, sem jaz slep idiot, ki tega ne najdem, ali je kdo drug tu nesposoben idiot, ki trdi nekaj, česar nikjer v tekstu ni?
Je moje znanje angleščine res tako slabo, da tega ne razberem?
Ali si nekdo preprosto izmišlja "resnice", ki to niso in jih producirajo think tanki, ki spodbujajo proti-migrantska nacionalistična gibanja v svetu? Tako se dela poslušne ovce, ker točno to dela ne samo Trump, tudi Putin dela isto - oba sta enaka.

Predvsem pa trditi, da je Alphabet levičarska organizacija, ki podpria levičarske ideje, je precej kratkovidno gledanje. Alphabet je ena od najuspešnejših kapitalističnih firm, če je to levičarska, potem je to dokaz, da očitno levičarka ideologija je edino pravilna, saj je to podjetje eno od najhitreje rastočih v svetu.
Vendar dvomim, da je to pesnik hotel napisati.
Pesnik hoče zgolj kontrirati. Vedno. Tudi če linka enake dokaze, kot sem jih jaz.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ampak, ker očitno ne znam dobro angleško (nekaj let sem sicer delal za tuje firme, kjer je bil uraden jezik anglešina), v nobene tekstu nisem našel "Soros + neposredno preko bančnih kartic z dobroimetjem ilegalce ".

Kje to piše.

Aja pri izpostavljenem sodelovanju multimiljarderja in finančne organizacije rabiš najti izrecno napisano tako stvar?
Denar, ki ga MasterCard deli naokoli mora od nekje priti, za spremembo ne gre za odlive iz državnega proračuna, take finančne institucije kot je MC pa močno dvomim da v tak namen delijo svoje dobičke sploh v kolikor lahko zadevo outsource-ajo od kje drugje.
No ampak saj je res opcija tudi to, da namesto z denarjem, ki ga ima radikalni migracijski entuziast Soros res veliko, tip v bistvu najverjetneje pomaga s pošiljanjem pozitivnih misli :zmaga:
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Opcija je, napisal sem zgoraj, da ne razumem angleško.
Drugače pa po mojem (dopuščam možnost, da mi je angleščina v zadnjih letih postala tuja) v tekstu zelo konkretno piše:
"Humanity Ventures intends to focus initially on healthcare and education, with a goal of fostering local economic development and entrepreneurship. With the creation of Humanity Ventures, Soros could invest up to $50 million to make these solutions more scalable and sustainable, and perhaps encourage smaller projects committed to mitigating the migration crisis. "

Od kod bo denar prišel (donacije bodo, kako je Soros, MasterCard ali kdo tretji zaslužil toliko, da sedaj lahko daje donacije se ne sprašujemo, čeprav fee-ji od Mastercarda so mi znani, kako je Soros stavil proti GBP leta 1992 in zaslužil miljardo $ ( leta 1992!) tudi) pa nisem spraševal, spraševal sem konkretno "Soros + neposredno preko bančnih kartic z dobroimetjem ilegalce ".

In še vedno ni odgovora.
Kdo je ta, ki je to ugotovil in kako. Našel kartico v gozdu in določil da je to od Sorosa denar gor?

Denar je, kljub tvojemu , "dvomim da v tak namen delijo svoje dobičke", prišel zelo verjetno iz njihovih prihodkov (pred davki) . Donacije gredo včasih v davčne olajšave, tako da določen odstotek dobička z lahkoto firma namenijo v kaj kar jim dvigne image, ker ne bodo imele bistveno manj dobička, imele pa bodo zastonj reklamo. Pa čeprav levičarsko :evil:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
LoL, cel kup zadetkov gre v prid moji teoriji ampak če ekstremni levičar reče, da tega ni, potem tega ni, jaz pa se tudi ne mislim ponavljat v nedogled zgolj zato, ker dva ali trije tupite nekaj v svojo smer, namen mojega pisanja tu gor pač ni spreobračanje ekstremnih levičarjev v spodobne levičarje :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888