PSA(+Opel) električarji

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Imajo samo 2 leti (splosne) garancije.
Ima kdo izkusnje z njimi.
Vcasih se pogovarjam s kaksnim lastnikom, pa slisis, da na servisu nimajo pojma kako zadevo popraviti.
Taka "strokovnost" te zna po izteku garancije drago stati. V casu garancije pa kup sitnosti in casa z obiski servisov.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Marsikateri servis 'ne zna' v času garancije popraviti napak. Tolk da se ljudje naveličajo. Bi rekel, da bi mehaniki iz servisov znalo marsikakšno povedat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in ales85
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Vzameš s financiranjem in dobiš 5 let garancije.

Pa ker sem se glih prejšnji teden pogovarjal na Emill Freyu MB o servisiranju EV mi je rekel, da imajo za vsa vozila izobražene/izučene mehanike, da pa je malo večji problem prostor, ker mora bit posebej opremljen, pa kup nekega specialnega orodja,...
Generalno pa pravi, da itak nimajo kaj popravljat, še zavore se ne trošijo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ma znanec službeno e corso. Ni da ni kaj vse ne dela na tem avtu, pa ga ne znajo zrihtat. Ne dela radar, kr naprej neke lučke in opozorila, luči se včasih same prižgejo, včasih ne, itd. mora PSA še marskaj porihtat
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Corsa je glih toliko PSA, kot je Fiat Chrysler. ;)

Saj veš kaj zapusti cigan ko umre? Črno kitaro, pa ključe od Oplna.
Ta nova Corsa je dejansko Peugeot 208 oz. njegova izpeljanka tako da ne širiti neresnic ... Na pol stvari v avtu je znak Citroena oz. Peugeota :evil:

Pri nas navadna bencinska Corsa F v skoraj dveh letih še ni imela večjega felerja. Edino radio se je v tem času ene dvakrat sam od sebe nastavil na eno čudno španščino oz portugalščino, potem pa išči v meniju kje se spremeni jezik .... Res pa je, da radarja pa avto nima :evil:
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Ta nova Corsa je dejansko Peugeot 208 oz. njegova izpeljanka tako da ne širiti neresnic ... Na pol stvari v avtu je znak Citroena oz. Peugeota :evil:
Seveda je znak Citroen, Pižo pa še Opel, na nekaterih delih še Ford, pa še kaj bi se našlo - temu se reče globalizacija in optimizacija proizvodnje. Corse delajo/sestavljajo v Eisenachu, P208 pa v Trnavi in/ali Mulhousu.
Električarjev ne moreš z bencinskimi primerjat.

Aja pa še to, če se prav spomnim je Opel pripeljal v PSA električna vozila.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Zadnjič sem na Citroen servisu ujel, če sem prav razumel, da je kar nekaj težav z novimi 100% električarji in da na tem servisu ne vedo kako nekaj rešiti (seveda v garanciji), generalni pa "neodziven"...
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Saj tudi pri bencinskih ali dizelskih niso ravno odzivni, ce gre kaj narobe in se naredijo "francoze".
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Zadnjič sem na Citroen servisu ujel, če sem prav razumel, da je kar nekaj težav z novimi 100% električarji in da na tem servisu ne vedo kako nekaj rešiti (seveda v garanciji), generalni pa "neodziven"...
V celem MB sta menda dva C4e, tak da ja, še nekaj časa se bodu učili na teh prvih avtih. :(
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ampak ce vec beres o tezavah vozil katerih je prodanih 100 kot o tistih katerih jenprodanih 1000, potem se je za zamislit.
Poslovni partrner je pred ene tremi leti kupil nov kombi expert al kaj ie ze. Naloadanega. Pred iztekom garancije ga je prodal.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj smo tukaj brali sago o lastniku ford kombija.
Saj delajo še prinkateri drugi firminelkzricarje kot samo opln ali psa.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Zadnjič sem na Citroen servisu ujel, če sem prav razumel, da je kar nekaj težav z novimi 100% električarji in da na tem servisu ne vedo kako nekaj rešiti (seveda v garanciji), generalni pa "neodziven"...
Tile trojčki so itak multi-energy platforma in so prej omenjeni deli (ACC in podobno) itak skupni celi platformi, ne glede na pogon.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Saj smo tukaj brali sago o lastniku ford kombija.
Saj delajo še prinkateri drugi firminelkzricarje kot samo opln ali psa.
Ford ne zna niti kode dodatne opreme iz slike v katalogu prav napisat.
Pa da ti sprednje sipo zamenjajo tako kot je treba (lokacija deznega senzorja) tudi traja kak mesec in moras biti ene 5x na servisu, na koncu jim pa sam resitev povedati, sicer bi najbrz se zadnjo sipo menjal, ne samo prednjo.