PSA(+Opel) električarji

27. jan 2022
4.801
1.737
113
Če se prav spomnim, je Opel v PSA prišel brez EV. Ampere-e takrat niso več imeli. Sicer pa Je bila Ampera na trgu od 2017, PSA pa je imel C Zero / Peugeot iOn od ... hmmm ... 2010, se mi zdi (OK, od Mitsubishija, a vseeno).
Corsa je pa na pred-Opel-PSA platformi.
Ampere GM ni dal v paketu to ziher.
Seveda drži da Ampera ni šla v PSA, vso znanje pa so proč gledali.

C0/PiOn/M Mju če se ne motim je prazgodovina električnih avtov, očitno jim je to micka delala, ker za tem so totalno mrknili, pa še mimosunili z dizel hibridi.

Kakorkoli, ne se sekirat, ker dobavljivo praktično ni nič od električarjev.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
A to maš k alfe vcasih. Eden vedno na servisu, al kako.

Hanzi kup po izkusnjah drugih...od servisa do okvar...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.699
113
MI tudi s službenimi pežoji zaenkrat nismo imeli nekih težav. Res pa je, da gre za povsem povprečna vozila, ki jih masovno štancajo. Pred desetletji pa je bila ena 3.0 V6 605-ka. Tam pa je bil resen problem že to, da si na vsak ****** rezervni del čakal 10 dni, ker ga niti slučajno ni bilo v Sloveniji.
Vsekakor ne vidimo nekega odstopanja glede na tako opevani VW. Pri VW je pri kakem crknila tudi turbinca, pri BMW odtrgalo verigo, pri francozih tako velikih sranj ni bilo. Res pa je, da so lastniki VW čisto srečni, ko jim nekaj resnega crkne, da jim gre servis kljub pretečeni garanciji nasproti in jim prizna kulanco v višini XY odstotkov in plačajo samo 1000 € za popravilo. Ne vem, če to francozi imajo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
C5 aircross 1,5 bluehdi (2019) z vso opremo
Berlingo 1,6(?) Hdi (2012), pred faceliftom, z vso opremo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Vozim Peugeot 5008 1.6 Puretech 180 EAT 8, letnik 2018, 80.000 km. Zaenkrat bp. Ta avto oz. 3008 je na trgu od 2016, tako da je na voljo več poročil o zanesljivosti, ki so daleč od pregovorne nezanesljivosti Francozov. Začetne težave z adblue črpalko pri dizlu in z jermenom pri 1.2 bencinarju so odpravili. Pa še - doma je Megane l. 2009, 180.000 km. Nikoli nobenih težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Kaj ima blue hdi, ki je isti že ene 15 let z malo dodelavami z elektro avtom. Še ta HDI so PSA zafural, zdej bodo pa kr naenkrat iz nič štromarja naredl. Ne ga srat. Čez 2 generaciji, zdej pa zagotovo tega ni za kupt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Kaj ima blue hdi, ki je isti že ene 15 let z malo dodelavami z elektro avtom. Še ta HDI so PSA zafural, zdej bodo pa kr naenkrat iz nič štromarja naredl. Ne ga srat. Čez 2 generaciji, zdej pa zagotovo tega ni za kupt.
Torej samo Renault, Toyota in Honda (soft hibridi), pa že nič več ne ostane, kar bi delali električne avte več kot 10 let. ;)

Ti imaš pač slabe izkušnje s temi, eni pa imamo z drugimi - vsakemu svoje - hvalabogu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Kaj ima ze igi za enega francoza. A ni tudi neke tezave ze omenjal(al na fb?)

Imam Peugeot 5008 GT 1.5 BlueHDi 130 EAT8 black edition, ki je bil pravkar star eno leto.
Pod črto sem še vedno zadovoljen. Bi vzel isto še 1x, sploh ob predpostavki koliko sem jaz dal zanj in kaj danes dobiš za ta denar :)
Tudi strah pred prešvoh motorjem se je pokazal kot neupravičen. Edino, če je naložen in AC bi prav prišlo več konjičev.

Ima pa nekaj "lepotnih" težav, kot sem že napisal v kakšni temi. Za kakšen negativen komentar so pa krivi tudi površni/ali pa premalo strokovno usposobljeni serviserji.

- Voznikov sedež je napokan (bodo menjali v garanciji, ker se menda večkrat zgodi to...)
- Električna prtljažna vrata se občasno ne odprejo (se odprejo 5cm in se ustavijo). Rešitev je ročno zapiranje, zaklepanje avta in potem poskusiš še 1x. Rešujejo že skoraj eno leto in dobivajo smešna navodila iz centrale kaj naj še poskusijo. Je pa hecno, ker dela tudi 14 dni OK, potem pa naenkrat pri vsakem drugem odpiranju ne gre več.

kar pa ni predmet garancije, je pa meni moteče:
- nimam prezračevanih sedežev. Bemtiš na tej alkantari imam vedno moker hrbet.
- počasen in za uporabnika neprijazen infotajment. Sploh kamere so poglavje zase.
- pri vožnji z radarskim tempomatom v zastojih/gneči, kjer se ustavlja in ponovno spelje ni preveč nežen.
 
Nazadnje urejeno:
27. jan 2022
4.801
1.737
113
- Električna prtljažna vrata se občasno ne odprejo (se odprejo 5cm in se ustavijo). Rešitev je ročno zapiranje, zaklepanje avta in potem poskusiš še 1x. Rešujejo že skoraj eno leto in dobivajo smešna navodila iz centrale kaj naj še poskusijo. Je pa hecno, ker dela tudi 14 dni OK, potem pa naenkrat pri vsakem drugem odpiranju ne gre več.
Si poizkusil menjat servis - ker to je mene totalno odvrnilo od Pižoja - nesposobni serviserji - res da je bil soft hibrid, pa še zaleten preden smo ga dobili, ampak da noben ni hotel niti pošteno pogledat, pa dat oceno popravila je bilo pa tu mač.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Si poizkusil menjat servis - ker to je mene totalno odvrnilo od Pižoja - nesposobni serviserji - res da je bil soft hibrid, pa še zaleten preden smo ga dobili, ampak da noben ni hotel niti pošteno pogledat, pa dat oceno popravila je bilo pa tu mač.

nisem (še). Ker jih imam praktično "čez cesto" in so mi pri roki.

Če bo kriza bom pa seveda tudi to naredil.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sodelavka ima e-208, enega prvih na trgu. Kar se pogona in baterije tiče je vse super, je pa na avtu po dveh letih in 30k km že fuč podvozje. Ne ve, a so končniki ali kaj drugega, vse ropota in poka. Pa se avto je ne vozi po kakšnem makadamu ali kaj pododnega, večinoma relacija Ivančna-Ljubljana. Punca ima sicer "težko nogo", a vseeno, da se tako hitro zjebe... Avto je sicer kul (sem pogosto sopotnik), GT-Line, zame morda majhen, sicer pa ličen. Presenečn se sicer tudi, da se na notranjosti že pozna obraba, recimo na volanu, sedežih, notranjih ročajih vrat... Ok za avto za 15 jurjev, a za 35+... Aja, pa infotainment zna kar štekat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.404
113
Če ropota in poka, se zapelje na servis in pogleda, kaj ne štima, ane?
Je pa to še vedno Pežo 208, ne pa Mercedez S klasa. Od tisith 35 jurjev, je pa itak 20 jurjev, ki padejo na baterijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra