Prva pomoč iz Hofra

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.897
6.653
113
Koliko kompliciranja...še nikoli mi niso ne policisti in ne na tehničnem pogledali prve pomoči. Strah okoli tega mislim da je samo iz medijev.

Na tehničnem me samo opomnijo, če imam pred rokom prvo pomoč, policist pa raje napiše kazen za prekršek, kot se ukvarja z obvezno opremo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.353
6.002
113
Ne seri. Mene je tepec gladko ruknil na tehničnem.

Toliko o nabijanju medijev...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Meni je pa rekel da mora biti trda skatla in vprasal kje sem jo kupil. Sicer je na koncu zamizal na eno oko, ampak grenak priokus ostaja.
In vceraj dobim epp email od hoferja in notri se vedno ni nic omenjeno da PP ne ustreza slo pravilniku o PP.
In ne mi o kupovanju PP za namen potovanja in.... Ker na njej je narisan avto in s tem namenom jo bo tudi vecina kupcev kupilo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.897
6.653
113
Zanimivo, sam sicer hodim k dvema različnima, pa nikjer nič o tem, le opomin, da naj pač preverim sam...

Mogoče so tu pri nas kar se tega tiče bolj flegme.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
mene občasno na tehničnem vprašajo ali imam prvo pomoč za motor, za avto pa povejo, da naj preverim, da ne bo starejša od 5 let.
sem se že sprijaznil, da grem na 5 let po tri prve pomoči... počasi jih bom začel pošiljati v sirijo, tam ne bodo komplicirali
niakor mi ni jasno, kako lahko preteče rok, če je PP zavita v platično zavarjeno vrečko in v plastično škatlo. Je pa res, da so v onih mehkih škatlah po enih 5 letih bile že čisto zanič ( seveda , če je bila kar tako vržena nekje v prtljažniku )
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.897
6.653
113
Ma...naj kr bo tako, kakšen strošek pa to predstavlja, teh 20 eur na 5 let? Koliko pa se drugače zmeče v avto
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
Na tehničnem preverjajo prvo pomoč ker jo v pisarni zraven prodajajo. Ko se je iztekel rok (mislim da je 5 let) odkar so uvedli novo prvo pomoč so veselo preverjali vse in jih pošiljali "po nakupih".

Policist preveri obvezno opremo zato da se sprehodiš do prtljažnika in da vidi če še lahko stojiš (upravičenost alkotesta) ter če mogoče ne prevažaš 10 ilegalcev zadaj. Briga njih za rok in obliko prve pomoči.

Problem kopičenja prvih pomoči je čisto preprost, kupi se eno na širšo družino vsakih 5 let in tisto se pokaže na tehničnem. Za policiste kot rečeno je pa samo potrebno brez spotikanja naredit tistih 5m, odpret prtljažnik brez da bi 5 min iskal kljuko in nato brez kolcanja povedat "obvezna oprema je tule".
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
saj sploh ni problem teh 20€ na 5 let. se pa spomim še v sfrj, ko me je policaj ustavil in šel preverjati kaj vse je notri. sem imel dve ali tri prve pomoči, dokaj uničene škatle, vsaka bila sigurno stara 10+ let, se je samo križal. ampak je vse štimalo. danes samo pogledajo na ovitek in datum, če ti drugega ne najdejo
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Na tehničnem preverjajo prvo pomoč ker jo v pisarni zraven prodajajo. Ko se je iztekel rok (mislim da je 5 let) odkar so uvedli novo prvo pomoč so veselo preverjali vse in jih pošiljali "po nakupih".

Policist preveri obvezno opremo zato da se sprehodiš do prtljažnika in da vidi če še lahko stojiš (upravičenost alkotesta) ter če mogoče ne prevažaš 10 ilegalcev zadaj. Briga njih za rok in obliko prve pomoči.

Problem kopičenja prvih pomoči je čisto preprost, kupi se eno na širšo družino vsakih 5 let in tisto se pokaže na tehničnem. Za policiste kot rečeno je pa samo potrebno brez spotikanja naredit tistih 5m, odpret prtljažnik brez da bi 5 min iskal kljuko in nato brez kolcanja povedat "obvezna oprema je tule".
467716-post_slo.gif


Pri Šerbinku mi vedno pogleda, ker jo prodajajo zraven, drugje ne. Pa policist mi tudi še ni nikoli pogledal PP, niti vreče kjer je še trikotnik in odsevni jopič not nisem rabil odpirat, samo tisti 'pokažite opremo', da ima izgovor za preverit prtljažnik.

Me zanima kaj bi policisti naredili, če bi vozil vse skupaj spredaj pri sovozniku
grims-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Meni jo je na LPP zahteval in me opozoril (bilo še nekje 3 mesece do izteka). Pa natančno pregledal cel avto (nimam karjole da bi se tresel). Sem koristil jutranje ure (akcija -20% za obisk med 6 - 8 uro zjutraj + kava).
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Ena neumesna: meni nikoli ne bo jasno, zakaj proizvajalci dajo H7 ali H4 kot rezervne žarnice novim vozilom, ki imajo xenon/bixenon/LED žaromete?
Ker je lažje to pokazati policaju, kot pa mu razlagati, da avti nimajo več sveč v lučeh.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
To verjamem, ampak moje vprašanje je bilo mišljeno v smislu, kako naj uporabim H4 ali H7 žarnico, ko mi recimo leva xenonka pregori?

Zapeljem se do servisa in jim na pult dam H7 žarnico in rečem, če mi lahko zamenjajo, ker mi je leva luč pregorela
smile-1.gif


Da se vrnemo na temo: ali bi ta prva pomoč ustrezala standardom naše dežele?

http://www.avtotrgovina.com/ob...a-avtomobiliste

Namreč cena 7 EUR se mi zdi smešno nizka za obdobje 5 let.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja ta je prava, saj je že nekdo zgoraj napisal, da ni samo Tosama dobavitelj pravilnih in za 7€+- se dobi večkrat na akciji. Petovia Avto v MB ima (je imela) akcijo celega paketa - trikotnik, žarnice PP za 12€.
 
22. jul 2007
12.979
1.381
113
123
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Ena neumesna: meni nikoli ne bo jasno, zakaj proizvajalci dajo H7 ali H4 kot rezervne žarnice novim vozilom, ki imajo xenon/bixenon/LED žaromete?
Ker je lažje to pokazati policaju, kot pa mu razlagati, da avti nimajo več sveč v lučeh.
Itak da je bolj ugodno za njih, če ti porinejo zraven navadne žarnice namesto xenon rezerve.
Ali ni dolžen proizvajalec zagotoviti rezervni komplet žarnic pri novem avtu in kako je s tem v tujini?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
komplet rezervnih žarnic mora vsebovati žarnice z žarilno nitko za najmanj polovico žarničnih mest podvojenih zunanjih svetlobnih in svetlobno–signalnih naprav in po eno žarnico z žarilno nitko za zunanja nepodvojena žarnična mesta, pri katerih je mogoča zamenjava samih žarnic."

Tujina, z izjemo večine držav iz "bivše" vzhodne Evrope, ne pozna več "obveznih rezervnih žarnic".

Da bo zgornji citat jasen - za kSenonke in LED žarnice ne rabiš rezerve, saj nimajo žarilne nitke.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.841
9.536
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
To verjamem, ampak moje vprašanje je bilo mišljeno v smislu, kako naj uporabim H4 ali H7 žarnico, ko mi recimo leva xenonka pregori?

Zapeljem se do servisa in jim na pult dam H7 žarnico in rečem, če mi lahko zamenjajo, ker mi je leva luč pregorela
smile-1.gif


Da se vrnemo na temo: ali bi ta prva pomoč ustrezala standardom naše dežele?

http://www.avtotrgovina.com/ob...a-avtomobiliste

Namreč cena 7 EUR se mi zdi smešno nizka za obdobje 5 let.

ne gre za 5 € gre za neumnost. In te neumnsoti se kar vrstijo..potem pa imaš na leeto tu 5€ tam 2 tam 10 pa si na 100€ pa sploh ne veš zakaj.To je ratal problem.
 
22. jul 2007
12.979
1.381
113
123
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
komplet rezervnih žarnic mora vsebovati žarnice z žarilno nitko za najmanj polovico žarničnih mest podvojenih zunanjih svetlobnih in svetlobno–signalnih naprav in po eno žarnico z žarilno nitko za zunanja nepodvojena žarnična mesta, pri katerih je mogoča zamenjava samih žarnic."

Tujina, z izjemo večine držav iz "bivše" vzhodne Evrope, ne pozna več "obveznih rezervnih žarnic".

Da bo zgornji citat jasen - za kSenonke in LED žarnice ne rabiš rezerve, saj nimajo žarilne nitke.
Kje je pa potem tukaj varnostni vidik
sprasujem se.gif