Prtljažnik za kolesa

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Šment. Nekje sem namreč bral, da naj bi bili pri nas prepovedani, ker je menda nevarno zaradi stabilnosti, če voziš mulca na balanci. Meni se to sicer zdi kretenizem brez primere, samo zna biti res pri naših genialcih. Menda se jih za to ne dobi več. Bom očitno moral naročiti v Holandiji.

Do zdaj sem biciklna lepo pospravil v avto (Phedra), čez kakšno leto to ne bo več možno, ko bodo trije biciklni. Al bom kupil kombi al pa treger, bomo videli.
Mah, Navaro bom vzel, stvar rešena.
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
O stabilnosti bodo znali več povedati tisti, ki na njem še niso sedeli. Jaz pravim da je zakon in da se 10 let stari bicikli z razlogom prodajajo po ceni novega bicikla (+otroški sedež). Žena na njem vozi enoletnega otroka spredaj in triletnega zadaj. Res da nikoli kaj dosti več kot 15 km, ampak hej, to ni dirkalno kolo in na tako kolo se ne vsedeš za rekreacijo, ampak zato da nekam prideš (v vrtec, v mesto,....).

Nizozemski so dragi in težki (en znan slovenec ga ima, spredaj vozi 2 otroka). Tisti bicikel ima blizu 50kg. Se pravi ga ena švoh ženska pomoje komaj pripelje na nadvoz praznega, kaj šele da ima gor še 20 kg. Jaz če nebi šlo drugače bi kupil navaden ženski mestni bicikel in gor nataknil sprednji in zadnji sedež. Saj tega vidiš po mestu veliko. Je pa res da na navadnem biciklu prav velikega otroka spredaj ne moreš vozit, ker sprednji sedeži ponavadi niso ravno veliki. Še glede vožnje spredaj.....jaz sem obe tamali začel vozit spredaj takoj ko sta sedeli, se pravi tam nekje pri osmih mesecih. Tako majhnega otroka zadaj pomoje ne moreš vozit.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
KSZ
Tudi jaz gledam za strešnimi nosilci (predvsem Thule ali pa Montblanc). Ampak imam problem, ki ga še pri nobeni znamki nosilcev nisem rešil. Namreč, moje prečke na strehi so precej debele, 6,5 cm, in ne dobim gor nobenega nosilca za kolo. Vsi so delani samo za prečke do širine 6 cm.
Ima kdo kakšno idejo, kako problem rešiti? Ali obstaja kakšna firma, ki ima nosilce za kolo, ki se lahko montirajo tudi na prečke, ki so malo debelejše?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Točno pravi opis si da za Family bike.

Tudi jaz ga imam, pobič uživa v njem, ravnotežje pa ni ravno kakšen problem, s tem da se zelo lepo pelje.

Dirkamo ravno ne.

Daj mi povej, če imaš otroški sedež obrnjen naprej ali nazaj. Mi imamo obrnjenega nazaj, tamlga pa zanimajo stvari spredaj seveda. Ali se to lahko obrne, sam namreč še nisem posvečal pozornosti temu izzivu.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Jeba, ta bo pa težka. Lažje bi bilo zamenjat strešne nosilce in potem kupit nosilec za kolo, ki je kompatibilen s takimi nosilci.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Saj se vidi zgoraj na fotki, na vseh treh sem imel sprednji sedež obrnjen v smer vožnje. Tvoj mislim da ima malo drugačno ograjo oziroma ogrodje okoli sedeža, pa tudi sedež ni enak. Samo obrnit se mislim da ne da, lahko pa s pomočjo kakšnega šlosarja to narediš. Jaz sem recimo tako predelal enega, ki je imel spredaj košaro namesto sedeža. Sedež sem originalen našel na bolhi za 5 EUR, ograjico in držalo za roke mi je naredil pa en šlosar za drobiž.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Jeba, ta bo pa težka. Lažje bi bilo zamenjat strešne nosilce in potem kupit nosilec za kolo, ki je kompatibilen s takimi nosilci.
Ja, saj sem imel ene prečke prej, ki se pritrdijo na okvir vrat. Ampak mi je ta varianta puščala preveč sledi na karoseriji. Potem pa sem ugodno dobil v Nemčiji originalne nosilce (prečke), ki se pritrdijo v že pripravljene luknje na stregi.
Ampak te prečke so debele kot pujs. Strešni kovček zmontiram brez problemov, ker ima pritrjevanje rešeno tudi za 8cm debele prečke. Samo nosilca za kolo še nisem našel takega, na žalost.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Nam se je to v devetdesetih večkrat zgodilo, če ni kolo letelo dol smo pa zapeljali pod prenizek podvoz in pokrivili zic štange (ponavadi ko se je našel nov pacient, ki je pozabil da ima še nekaj na strehi). Sicer vedno brez večjih posledic (če odštejemo polomljeno kolo), razen enkrat ko je na spustu z višnjegorskega klanca proti grosuplju s kombija padlo kolo, audi, ki ga je povozil pa je raztrgal gumo in uničil feltno. Po nekaj takih dogodkih smo začeli kolesa pripenjati tudi z gumico preko zadnje feltne (prej vedno samo prvo feltno dol in patent z nogo zategnit - če je padlo dol je padlo zato ker se je prerjavet patent odlomil). Na kombi je šlo sicer 10-12 koles.

Sem pa videl primer ko jim je s strehe odtrgalo komplet prečke, z nosilci in petimi kolesi vred.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Jeba, ta bo pa težka. Lažje bi bilo zamenjat strešne nosilce in potem kupit nosilec za kolo, ki je kompatibilen s takimi nosilci.
Ja, saj sem imel ene prečke prej, ki se pritrdijo na okvir vrat. Ampak mi je ta varianta puščala preveč sledi na karoseriji. Potem pa sem ugodno dobil v Nemčiji originalne nosilce (prečke), ki se pritrdijo v že pripravljene luknje na stregi.
Ampak te prečke so debele kot pujs. Strešni kovček zmontiram brez problemov, ker ima pritrjevanje rešeno tudi za 8cm debele prečke. Samo nosilca za kolo še nisem našel takega, na žalost.

Preveri na nosilcih če imaš na vrhu nekakšno vodilo-utor. Na Thule Proride 591 navodila stran 6 in 7.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Tako je - če že "na streho" Thule Proride.

Jaz bom pa ob menjavi vozila 100% šel na kljuko in zadaj na kljuko kolesa - tako, da bom na spomlad verjetno prodajal 2 x ProRide in 4 x Freeride.
tongue-1.gif

Ko boš prodajal, mi sporoči na PM. Sem kandidat. Po pametni ceni kupim 2 komada.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Jeba, ta bo pa težka. Lažje bi bilo zamenjat strešne nosilce in potem kupit nosilec za kolo, ki je kompatibilen s takimi nosilci.
Ja, saj sem imel ene prečke prej, ki se pritrdijo na okvir vrat. Ampak mi je ta varianta puščala preveč sledi na karoseriji. Potem pa sem ugodno dobil v Nemčiji originalne nosilce (prečke), ki se pritrdijo v že pripravljene luknje na stregi.
Ampak te prečke so debele kot pujs. Strešni kovček zmontiram brez problemov, ker ima pritrjevanje rešeno tudi za 8cm debele prečke. Samo nosilca za kolo še nisem našel takega, na žalost.

Preveri na nosilcih če imaš na vrhu nekakšno vodilo-utor. Na Thule Proride 591 navodila stran 6 in 7.
Ja, točno tak utor imam. Niti na kraj pameti mi ni padlo, da je zadeva s tem utorom uporabna tudi na mojih prečkah. Mislil sem, da je to primerno samom za original Thule prečke.
Bom takoj ob naslednji priliki sprobal zadevo.
Me pa vseeno malo skrbi, če ti majceni vijaki, ki jih porineš v utor, lahko prenesejo celo težo nosilcev in koles? Da se to slučajno pod kakšnim manjšim pritiskom ne odlomi iz utora?
Varianta s klasično objemko se mi vseeno zdi precej bolj kompaktna.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Če boš kam priletel, se bo odlomil točno ta vijak - kar je prav. Vse ostalo bo dokaj nepoškodovano.

Kolega je leta nazaj imel na strehi 3 kolesa; 2x Thule nosilec in 1x nekaj drugega. Pozabil in zapeljal pod nek betonski nadstrešek. Oba Thuleta sta popustila na istem mestu, tretji nikakor ni spustil in posledično poškodoval streho