Prtljažnik za kolesa

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Kaj mi priporočate za prevoz dveh koles (kasneje pa treh)? Prioriteta mi je lahkost montaže in namestitve koles, varnost in tudi nizka cena.
Imam Škodo Superb Combi in NIMAM vlečne kljuke.

Sam razmišljam v smeri klasike (Thule prečna nosilca in nabava dve držal za kolo). Če bi imel kljuko, bi verjetno razmišljal za nosilec zadaj. Tisti, ki se montirajo na prtljažna vrata mi ne delujejo ne vem kako sigurno?
confused-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Thule proride. Če so kolesa zanimiva (draga) potem jih tudi na prtljažniku zaklepaj z verigo. Ker jih kljub temu da so zaklenjena kradejo na veliko, če ne zjebejo ravno ključavnice, kar ni preveč težko ti pa nosilec zdrmajo toliko da kolo "pade ven". Sicer pa ok prtljažnik, vreden svojega denarja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Jaz tudi kupujem nosilce. Pa gledam thule, da ima možnost samo za priklop na srebrne alu nosilce z utorom. Kaj pa jaz ki imam še stare kvadratne nosilce pravtako Thule? Obstaja alternativa. Predvsem iščem nosilec ki se hitro pritrdi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Ni res. Proride se da nataknit tudi na kvadratne palce, dobiš poleg obe varianti. Imel sem prej kvadratne palce, zdaj imam take z utorom pa kar se tiče hitrosti montaže ni neke razlike (=precej hitro, za razliko od cheap nosilcev, kjer ti prsti odpadejo ob drkanju m2 matice z gumico po 5cm dolgem navoju).
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Preveri, kaj od nosilcev (prečk) dobiš pri Škodi. Razmisli, če kljuke res nikdar ne boš rabil. Da ne boš čez par let poleg strešnih, kupoval še zadnji nosilec.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Tako je - če že "na streho" Thule Proride.

Jaz bom pa ob menjavi vozila 100% šel na kljuko in zadaj na kljuko kolesa - tako, da bom na spomlad verjetno prodajal 2 x ProRide in 4 x Freeride.
tongue-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Saj to je to... Ravno sem bil na izletu in si sposodil sheep sheet nosilce in skoraj znorel, ko sem jih moral še z 10-tko ključem zategovat. Da ne omenim kletvice ko mi je kaka matica, podložka ali ključ padel na streho.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Še ena misel mi je padla na pamet. Verjetno bom čez kako leto ali dve zamenjal avto, ki bo sigurno enoprostorec. A je namestitev še mogoča na enoprostorca na streho? V mislih imam višino enoprostorcev recimo kako novo Zafiro ali Turana. Bo to problem?
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Problem je le dvignit kolo tako visoko, da ga postaviš v nosilec. Odvisno je od telesne višine. Lahko pa si pomagaš s pručko:)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
OK, pručko si postaviš doma, kaj pa potem na terenu? Obstaja tudi možnost da stopuš na prag vrat (to jaz delam ko nalagam strešni kovček) samo vprašanje če je človek dovolj akrobata ko drži kolo nad glavo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Dovolj, lahko pa izkoristiš priložnost in prosiš ženo da te mal za rit prime, da ne padeš na hrbet.
grin1.gif


Spomladi sem sicer kupil thule G6, ker ta kolesa ne gredo na proride (ti dve kolesi imata skupaj skoraj 40kg in ju ni problem nagnit in prtljažnik odpret). Tako da, dokler bo na avtu kljuka bom kolesa vozil na tem.

e8x1ft.jpg
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Zadaj pomoje mora biti, še posebej če je tista na avtu zakrita. Drugače imam tretjo tablico in jo premikam (s prikolice na nosilec za bicikle). Tista na avtu je nalimana.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Saj če imaš kljuko, imaš ponavadi 3 tablice. Tablica ne sme biti zakrita!!!
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Dovolj, lahko pa izkoristiš priložnost in prosiš ženo da te mal za rit prime, da ne padeš na hrbet.
grin1.gif


Spomladi sem sicer kupil thule G6, ker ta kolesa ne gredo na proride (ti dve kolesi imata skupaj skoraj 40kg in ju ni problem nagnit in prtljažnik odpret). Tako da, dokler bo na avtu kljuka bom kolesa vozil na tem.
Jello, kje si kupil ta bicilk, k ma otroški sedež na balanci?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz imam prtljažnik za na kljuko zadaj. Tablica? Ker se na avtu ne vidi najbolj, sem dal delati takšno 6x25 cm. Vse v redu in prav (zadaj pride še plošča z lučmi in prostor za tablico). Kakšno leto nazaj pa grem na Hrvaško, vse O.K., me že spusti potem pa nekaj maha zadaj... Madona, kaj pa je narobe... Mi pove, da vidi da tablica ni original in je pri njih to kaznivo -falsifikat. Potem svetuje, da naj raje dam zadnjo tablico nazaj, ker malo naprej je kontrola prometa. Ubogam in res čez par ovinkov Policija. Prvo, kar je pogledal, je bila tablica, ko je videl kolesa zadaj. Tako, da ''hvala'' hrvaškemu cariniku. Imam pa sedaj tretjo tablico zadaj, originalno. Samo za po Hrvaški, drugače je mala gor.
Ne vem, jaz bi dokupil vlečno kljuko in tak prtljažnik. Če misliš kolesa veliko voziti na strehi, računaj na veliko večjo porabo... Zadaj ni tolikšen upor. Sem pred nakupom malo teste gledal -Avto bild je imel pred leti primerjalen test porabe. Za na strehi, za na kljuki in na prtljažnih vratih. Razlike so bile občutne, točnih številk se pa ne spomnim. Največja je bila na strehi, najmanj siguren se je pa izkazal prtljažnik na prtljažnih vratih...
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Jaz imam 3x freeride Thule na strehi ...
Prej Citroen XP, zdej LR Freelander ...

Pri XP sem dvignil kolo in ga nastavil na nosilec in nato dvignil gor sredinsko roko, stopil na prag ter vse skupaj fiksiral kot je treba.

Na Freelanderju je postopek isti z razliko da stopim na štengico za dvig in nato na zadnjo gumo ker je trivratni in je vse premaknjeno bolj nazaj na zadnjo polovico strehe.

Te nosilci za na kljuko ali prtljažna vrata mi niso všeč, ker preveč štrlijo kolesa levo desno še posebej pri kakšnih manjših/ožjih avtih (Corsa, C3, C4). Mene bi blo vedno strah, da bi kje zapel ali pa da me kdo zapne. Tudi ko mimo takega peljem vzamem več rezerve, da mu ne zapnem kakega kolesa.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Na bolhi. Parkrat na leto se pojavi kakšen, ker novih že lep čas ne delajo več. Sem pa ravno mesec dni nazaj prodal enega (imel sem 3).