Prtljažnik za kolesa

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Če se odlomijo ti vijaki, potem zgrmi celo kolo z nosilcem vred najprej na streho, potem pa še kam drugam. Ali se motim? No, ja, verjetno je majhna verjetnost, da se odlomijo vsi vijaki hkrati.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Tko sm jst prletu z enim starim thuletom pri web company-ju tam zadaj k je garaža. Neki zamišlen in hopala, klele bomo parkiral... tresk bum, bem, odprem vrata, kolo na tleh, nosilci na tleh, ...rečem na servisu naj ob vsem ostalem rednem, pogledajo še mal kolo, ker sm v garažo zapelu, ...prau ja ja, a to si bil ti, smo slišal ja
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Jeba, ta bo pa težka. Lažje bi bilo zamenjat strešne nosilce in potem kupit nosilec za kolo, ki je kompatibilen s takimi nosilci.
Ja, saj sem imel ene prečke prej, ki se pritrdijo na okvir vrat. Ampak mi je ta varianta puščala preveč sledi na karoseriji. Potem pa sem ugodno dobil v Nemčiji originalne nosilce (prečke), ki se pritrdijo v že pripravljene luknje na stregi.
Ampak te prečke so debele kot pujs. Strešni kovček zmontiram brez problemov, ker ima pritrjevanje rešeno tudi za 8cm debele prečke. Samo nosilca za kolo še nisem našel takega, na žalost.

Preveri na nosilcih če imaš na vrhu nekakšno vodilo-utor. Na Thule Proride 591 navodila stran 6 in 7.

Ta thule prtljažnik imam tudi sam in se mi zdi zanič.Razlog zato ker prime kolo preveč spodaj pri gonilki in nima prave stabilnosti (gorsko kolo je zaradi vilic precej visoko).Da ga malo ojačam privežem z ježkom še prvo kolo na poševno palico od thuleta.

Raje pa uporabljam in je za gorska kolesa veliko boljši Thule ,ki prime z obeh strani,ki ga nimajo več v katalogu.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Pa daj ti to na svoj lep nov avto...
NE zgleda, NI za zaklenit.... ....je pa poceni.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
JosipBroz , tisti majceni vijaki, za katere si skeptičen, če prenesejo obremenitev... Ko sem še bil v prejšnji firmi, smo naredili en preizkus. V bistvu, preverili smo, koliko vzdrži teže vijak. Na ušesni vijak M8 smo obesili ogrodje hidravlične stiskalnice. Teža je bila okoli tri tone. 3000 kg.. Dvignili in pustili pol metra nad tlemi pol ure. Vijak je težo zdržal. 8.8 trdota vijaka. Brez skrbi, vijaki zdržijo, da le niso oni navadni, ko se navoj usuje že pri prvem vijačenju. Jaz imam na motorju vso dodatno opremo (prtljažniki, razni nosilci..) pritrjeno z M6 vijaki. V vseh letih še nobeden ni popustil.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
JosipBroz , tisti majceni vijaki, za katere si skeptičen, če prenesejo obremenitev... Ko sem še bil v prejšnji firmi, smo naredili en preizkus. V bistvu, preverili smo, koliko vzdrži teže vijak. Na ušesni vijak M8 smo obesili ogrodje hidravlične stiskalnice. Teža je bila okoli tri tone. 3000 kg.. Dvignili in pustili pol metra nad tlemi pol ure. Vijak je težo zdržal. 8.8 trdota vijaka. Brez skrbi, vijaki zdržijo, da le niso oni navadni, ko se navoj usuje že pri prvem vijačenju. Jaz imam na motorju vso dodatno opremo (prtljažniki, razni nosilci..) pritrjeno z M6 vijaki. V vseh letih še nobeden ni popustil.
Mogoče sem se pomanjkljivo izrazil. Vijaki se verjetno res ne bodo zlomili, bolj me skrbi, da bi se vse skupaj iztrgalo iz tistega plitvega utora, ki je na prečki strešnega nosilca. Kajti tisti utor (žleb) mora prenašati celo težo nosilca za kolo in celotno kolo.
Moram to v praksi pogledat, tako vijake, kot moj utor na prečki, pa bom potem videl, kako kompaktno to deluje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Verjetno zato ker je:
a) drago
b) 95% časa s seboj voziš nepotrebno težo.
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Citat:
Uporabnik gig pravi:
Pa daj ti to na svoj lep nov avto...
NE zgleda, NI za zaklenit.... ....je pa poceni.

ne zgleda kaj? nosilec za kolo? Kompletno črn, brez plastike in kolo se ne ziba niti milimeter - in vsaj meni, lep. Pa samo 20€ stane. Ključavnica na Thuletih je pa glih 5 min dela in je varnostno enaka kot zajla čez okvir na nosilce. Glede strešnega prtljažnika - ga imam na lepi novi zeleni Corsi in je fleten. Če mi ga spizdijo je 60€ škode, ampak mi ga niso v enem letu ko je bil parkiran v zakotnih ulicah v Torinu, in verjemi, če mi ga takrat niso, mi ga ne bojo nikoli.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Lahko kaj več poveš o Zupanu iz Nakla? On prodaja od Hakr vse ali dela tudi svoje?
Na strani njegovih izdelkov ne vidim oz. nima veliko predstavljeno.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Vem to, da ti naredi prečke po meri (dolžina), ne vem pa če ima alu profile.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Se bom kar navezal na to temo. Cca. leto-dve nazaj sem kupil dva nosilca za kolo Thule ProRide 591 Cross. Bo treba počasi nabavit še enega, pa me zanima, če imajo sedaj kje kakšno akcijsko ceno. Vem, da sem takrat dal 60 EUR po kosu, sedaj jih Cross sploh ne najdem, navadni so pa po 80+ EUR. V skrajni sili vzamem tudi navadnega.
Cross je isti kot navaden 591, le da je v črni barvi:
thule-cross-1-uvodna.jpg