Propad Nokie?

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.441
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Malo čudno, da folk nima rad MS, a hkrati imajo verjetno vsi windows-e na računalnikih...čudna je logika ovc ja, zgleda je bil jobs v tem mojster, da je vedel, kaj jim paše.

Zdaj so prišli časi, ko je google bad guy
hysterical-1.gif

 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Na Win8 ti Metro ni treba prav nič uporabljat, če boš mel pa tačskrin pa seveda metro "only". Win8 Metro pa je navdušil tudi marsikaterega ajped userja.

 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Edini vzrok, zakaj windows na desktopu prevladuje in ga ne more noben ogroziti, so aplikacije. Tu je v 90ih letih prejšnjega stoletja zmagal. Sedaj pa imamo vsi en kup aplikacij, ki delujejo predvsem na windowsih. Za to linux že v osnovi nima nobene šanse na desktop sistemih.

Enaka borba se trenutno dogaja na mobilnih OS,kjer so že padle prve žrtve (Web OS, Symbian, Maemo, ...). Slabo se piše tudi RIM-u. Trenutni favoriti so trije. Ok v bistvu dva. Apple je lahko še tako dober, samo dolgoročno verjetno nima šanse, da postane industrijski standard. Google je izbral enako taktiko kot MS v poju proti Macintoshu v 80 in 90. Daj vse zastonj in dovoli piratiziranje, potem pa poš že našel način, kako dobiti denar od uporabnikov. MS pa ne gre izklučiti zaradi njihovih resourcev. Ti si lahko privoščijo še par let izgube. V tem času pa bodo že izpilili sistem.

Ko nekaj časa uporabljaš en ekosistem, teško prestopiš drugam, ker s tem zavržeš vse aplikacije, ki si jih nabavil. 100EUR za navigacijo pa tudi ni kar tako za stran vreči.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
MS sistem v bistvu potrebuje le še nekaj bombončkov, ostalo je že top, tako da par mesecev bolj kot par let.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mja...nekaj so res take malenkosti, da bi ble lohk opcije za to narejene v minutah ne urah.

Men recimo gredo appi z belim ozadjem na jetra (mail...)
Potem organizacija app spiska, bodo morale bit kake mapce ali pa da ko app pripneš kot tile na homescreen ga nočem več videt na applistu pa je takoj 10-15 appu manj na spisku
Potem mi gre na jetra, ker lahko syncas fotke takoj s skydrive vendar jih zmanjša. Naj naredijo opcijo da če si na wireless, da jih synca full resolution
....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
No ja, teh malenkosti ne poznam, ker ne uporaljam WP7, imel sem v mislih tisto nekaj, kar ima konkurenca, da so v prednosti pred wp7
wink-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Hm, če fotke nalagaš preko skydrive ti jih pomanjša? Ja kaj pa bilokateri drug fajl? To potem ne deluje tako kot dropbox če sam šari po fajlih. Na kakšen način pa pol preneseš fajle ali fotke, če itak nima mass storage mode? To je že velik fail zame
confused-1.gif
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Na Win8 ti Metro ni treba prav nič uporabljat, če boš mel pa tačskrin pa seveda metro "only". Win8 Metro pa je navdušil tudi marsikaterega ajped userja.


Bi ti še verjel, če nebi preizkusil Win8, tako pa me je takoj doletel hud glavobol ko mi je ob pritisku na start gumb prikazalo novi full screen metro start app. In če mi deluje koncept metra na 4" telefonih mnogo premajhen, na 10" tablicah kar vredu (ko sem gledal preview Win8 na tablicah mi je zgledal zelo zelo poželjiv, priznam bolj kot android, a ima android asa v rokavu v obliki Note 10.1) na 27" monitorju pa deluje metro prav patetično
smile-1.gif







Citat:
Uporabnik doto pravi:
Google je izbral enako taktiko kot MS v poju proti Macintoshu v 80 in 90. Daj vse zastonj in dovoli piratiziranje, potem pa poš že našel način, kako dobiti denar od uporabnikov. MS pa ne gre izklučiti zaradi njihovih resourcev. Ti si lahko privoščijo še par let izgube. V tem času pa bodo že izpilili sistem.

Že sam Gates je rekel, če že piratizirajo, hočem da piratizirajo našo robo. Se nam bo že obrestovalo na dolgi rok. Pa še kako prav je imel.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Niti ne. "Klasičen GUI" se v bistvu obnaša kot aplikacija znotraj Metro-ja. Z vidika UX, kot bi v 8-ki z Metrojem uporabljal virtualno mašino s sedmico.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
Ja, ampak je zaradi tega kaj bolj počasnejšo delovanje "sedmince" ?

Sicer pa...za desktope verjetno spet ne bo 10+ let razloga za menjavo, tako kot ga ni bilo za Windows XP, torej 8 je bolj namenjena talicam, telefonom, desktopom s touchscreeni, itd...
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Niti ne. "Klasičen GUI" se v bistvu obnaša kot aplikacija znotraj Metro-ja. Z vidika UX, kot bi v 8-ki z Metrojem uporabljal virtualno mašino s sedmico.

V tisti beti osmice, ki sem jo jaz probal ni tako. Namesto start menija je metro. Start knofa sicer ni več, če pa stisneš windows tipko se pa pokaže metro. Klasične aplikacije pa še vedno poganjaš na enakem namizju, kot je v sedmici in prejšnjih. S tem da te aplikacije ne bodo delovale na tablicah, ki jih bodo poganjali arm procesorji.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja, ampak je zaradi tega kaj bolj počasnejšo delovanje "sedmince" ?

Težko reči, ker so aplikacije za "sedmica look" klasični programi s klasičnim UI, medtem, ko so aplikacije za Metro na novo napisane z novim UI. Ampak v primerjavi "Win7 look" znotraj Win8 in staro inštalacijo Win7 na istem računalniku nisem opazil kakšne razlike (po občutku, s štoparico nisem meril).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Hm, če fotke nalagaš preko skydrive ti jih pomanjša? Ja kaj pa bilokateri drug fajl? To potem ne deluje tako kot dropbox če sam šari po fajlih. Na kakšen način pa pol preneseš fajle ali fotke, če itak nima mass storage mode? To je že velik fail zame
confused-1.gif

To sam avtomatski upload. V kamera delu imaš nastavitev, da lahko vklopiš avto upload na skydrive, potem ti slike pač uploada lepo na skydrive sproti in maš tako backup in tudi share-as naprej takoj brez kakih kablov in drugih syncov, ampak niso v original slikani ločljivosti.
jezen.gif


Vse ostale docse lahko normalno koristiš, tud DVD lohk preneseš na Skydrive če bi ravno testiral.
wink-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Za WP sploh obstaja "Jailbreak" oz. "root", da bi si ga spersonaliziral?

WP mi je tako, od oka kul, posteno ga itak se nisem potestiral. Me pa odbijajo 2 reci:

Ker sem jabuk user, mi je skoda odjebat krneki kupljenih appov in navijev
Roko na srce, jabuk ima vecji support. Karkoli od appov pride najprej ven, pride najprej na jabuk/android. Vsaj trenutno se.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Se da unlockat ja, samo jaz sem nekako sklenil, da bom appe pač kupil. Za kako navigacijo me malce "boli" ampak bom tud to mogoče navigona plačal na lumiii, če Drive ne bo zadoščal.

Moraš met pa srečo, pač ene se lohk unlockajo v minutki komplet, nekatere (vse to lumie 800) pa se sploh še ne dajo, druge delno ipd.

Full ne rabim appov, kar pa rabim pa mi ni problem plačat, da bi pa igrce kupoval za na telefon pa...smeeh [cenzura] no! Se vedno spomnem na eno, ki je na Nanotu gledala filme, jaz pa sem se takrat sekiral, ker mi je šel samo 220cm širok 16:9 platno v prostor.
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.473
6.573
113
Zakaj bi pa sploh unlockal ? Razen pač to, da bi dajal gor "piratske" appe.

Bilo bi zanimivo videti, če bi obstajal GUI od wm 6.5 za WP7, s tistim klasičnim start gumbom in potem uporabo stylusa, ampak to so pomoje pobožne želje in tega več ne bomo videli na mobilnikih, čeprav je za mene to dosti bolj uporabno kot pa mastni veliki knofi ki jih klikam s prsti
wink-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
607
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Bilo bi zanimivo videti, če bi obstajal GUI od wm 6.5 za WP7, s tistim klasičnim start gumbom in potem uporabo stylusa, ampak to so pomoje pobožne želje in tega več ne bomo videli na mobilnikih, čeprav je za mene to dosti bolj uporabno kot pa mastni veliki knofi ki jih klikam s prsti
wink-1.gif
Skoraj ne morem verjet.
bonk.gif