Propad Nokie?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Predolgo so se igrali z zastarelim Symbianom. Sicer je zdaj v verziji Belle po moje čisto enakovreden Androidu, ampak ko imaš enkrat slabo ime, se ga težko znebiš.

Ampak prave razloge je treba iskat drugje, ker bore malo ljudi 'pada' na operacijski sistem (kot smo pisali par strani nazaj to zanima samo nas geeke). Po moje je večji krivec vse večja konkurenca iz Azije. Včasih je bil Samsung bolj ali manj eksot, sedaj jih je kot listja in trave. Potem še novinec Huawei, LG se je okrepil...

Svojo prodajo so pred leti okrepili zaradi 'propada' Motorole, Siemensa in precej tudi Ericsona. Posledično so sami prodali toliko več aparatov in sedaj, ko se prodaja zmanjšuje v neko normalno konkurenčno razmerje izgleda, kot da vse skupaj propada.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kako boljsa? sistem je isti, vizualno pa je stvar okusa. jaz recimo bi vzel titana takoj, lumie pa nikakor, in to samo zato, ker mi je grda in ima premali ekran. tistih 100 mhz se pac nikjer ne pozna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.467
6.573
113
Če pa je resolucija enaka, saj nisi slep, da rabiš enako število pixlov na večji podlagi, to je zgolj povečana enaka slika.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Mislim da jih večina noče Nokie Lumie zaradi windows phona - Microsoft prste vmes , Ko je bil symbian gor niso bili tolk uporabniki proti . Najbolj se jim je zamerilo prehod iz Windows Mobile 6.1 ali 6.5 na Windows Phone 7 jim ni Microsoft omogočil update .
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Microsoft je še vedno neka osovražena figura ja, sam si to že dolgo ne zasluži oz. ne vem zakaj si bi tak kul renome. No ja...meni tudi ni jasno zakaj bi morala bit firma "kul", da je meni ok njihov izdelek.
bonk.gif


Da pa je kdorkoli pričakoval upgrade na WP7 je pa na glavo padel in to na hard, ni drugega za reč.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ko kakšnemu pokažeš telefon in poveš kakšne lastnosti ima ,Proc , ram , spomin , vsak prav HUDO dober , potem sledi vprašanje . Kaj je to gor Window Phone 7.5 od Microsofta ? Da seveda je . Joj , ne hvala , kar naj ga imajo . Nočejo slišati več za Microsoft .
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce po pravici povem, me to prav malo briga... Telefona nimam zato, da bi ga drugim kazal in jim razlagal, koliko megahercni procesor ima (ce po pravici povem, tudi ne vem iz glave, koliko ima Lumia, ker me niti ne zanima... bi moral kam pogledat
grims-1.gif
) ...

Taki, ki jim je to najbolj pomembno, bodo itak kupil Samsunga ali HTCja z Androidom
smirk-1.gif
... ker je to sedaj "in" ...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pa še nikoli nisem naletel na MS produkt, ki bi bil tako netipičen za MS.
grin1.gif


Po delovanju (moj trophy se je samo enkrat nekaj obesil, da net ni delal in je reboot pomagal) in tudi po metro vmesniku. Če bi to dal neko zamaskirano foro WM userju par let nazaj v roko, ni šans da ugotovi zagotovo od katere firme je ta user interface oz. OS. Rabi pa spet napredek, na teh pa delajo prepočasi in je skoraj 1 leto za Androidom.

Minuse OS-a, ki bi jih jaz naštel, obstajajo samo zato, ker se mi zdi potencial WP toliko večji. Trenutno je pač preveč zaprt in ne omogoča kakih samoumevnih nastavitev. Je pa tudi edini ki je fotr proof, kar bom pa preveril v kratkem, ker si moj foter želi mojega Trophyja.
wink-1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
nima veze, na svojem imam 800x480 na 3.8'', vsak dan pa imam po rokah tudi xl-a s 4.7'' in isto resolucijo. pac na 4.7'' mi je vse mnogo lazje narest, brat,.. pa ceprav je samo povecana slika. kot sem ze veckrat povedal mi 800x480 za moje potrebe zadostuje, ampak mi lumia poleg ostalega pac vizualno ne odgovarja.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.691
1.606
113
velik krivec za slabo prodajo je.sigurno slabo ime, ki si ga je ms ustvaril z 6.x, nokia pa z symbianom. oba sta zaspala. in tako sta se zdruzila 2 ki sta na slabem glasu. konkurenca pa vmes hara na polno. probem je potem se, ker jih enostavno ne dohajajo. pri nizjem segmentu pa so tudi dobili mocno konkurenco. jaz bi rekel da jim zelo slabo kaze in pomoje bo windows phone zal ostal nišni produkt
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.467
6.573
113
Malo čudno, da folk nima rad MS, a hkrati imajo verjetno vsi windows-e na računalnikih...čudna je logika ovc ja, zgleda je bil jobs v tem mojster, da je vedel, kaj jim paše.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Mene to da je od microsofta sploh ne moti, sem bil ubistvu kar fan Wm6.1, prav tako je kar dosti znancev prisegalo na Wm6.x. Danes so ali na androidu ali se še vedno trmasto oklepajo starim Wm telefonom (en prijatel se noče in noče ločit od HTC TouchHD ). Res pa je da smo vsi kar geeki in se ali s telefonom nonstop nekaj igramo ali pa ga uporabljamo za specifične naloge katerim wp7 še ni kos.

Mene osebno je pri WP7 zelo zmotil vmesnik. Ne bom rekel da je celoten metro izgled mimo kot sem včasih rad rekel, saj trenutno na androidu uporabljam Zplayer, ki oponaša izgled Wp7 media playerja, a kolikor mi je to všeč v media playerju bi, če bi bil v podoben vmesnik oglečen cel telefon izgubil žive.

EDIT:
Drugače pa glede na to, da microsoftovci v napadu "logike" selijo Metro na računalnike lahko rečemo, da sem eden tistih, ki se s prihodom Win8 odpovedujejo microsoftovim sistemom razen če ne bo to nujno potreba
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.691
1.606
113
@darjan, windows na pc zal nima uporabe alternative. osx je seveda vedno svetlobno leto pred njim, ampak zal vezan na apple izdelke