Prometna nesreča

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Če si se ti vozu po prednostni ona pa je tebi vzela prednost je ona kriva... Ne vem kaj pametujejo... Njena zavarovalnica bo lepo plačala pa ciao Mici, če pa se bodo protivilli pa odvetnika ! Bo punci žal, da ni takoj dala kupona, ker jo bo vse skupaj prišlo 2-3x dražje...

Kakšnega kupona, kje ti živiš ?

To bi jaz moral tebe vprašat... Nazadnje ko sem imel jaz pripetljaj - januar 2013, so še bili... Tudi EURO poročila so... in kuponi...
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Če si se ti vozu po prednostni ona pa je tebi vzela prednost je ona kriva... Ne vem kaj pametujejo... Njena zavarovalnica bo lepo plačala pa ciao Mici, če pa se bodo protivilli pa odvetnika ! Bo punci žal, da ni takoj dala kupona, ker jo bo vse skupaj prišlo 2-3x dražje...

Kakšnega kupona, kje ti živiš ?

To bi jaz moral tebe vprašat... Nazadnje ko sem imel jaz pripetljaj - januar 2013, so še bili... Tudi EURO poročila so... in kuponi...

Evropsko poročilo to je to, izmenjava podatkov; drugače POLICIJA ; kuponov ni več in niso pogoj pri uveljavljanju škodnega primera. Izgleda pa da so očitno nekatere zavarovalnice ohranile to, če trdiš da jih še celo uporabljaš ?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Če si se ti vozu po prednostni ona pa je tebi vzela prednost je ona kriva... Ne vem kaj pametujejo... Njena zavarovalnica bo lepo plačala pa ciao Mici, če pa se bodo protivilli pa odvetnika ! Bo punci žal, da ni takoj dala kupona, ker jo bo vse skupaj prišlo 2-3x dražje...

Kakšnega kupona, kje ti živiš ?

To bi jaz moral tebe vprašat... Nazadnje ko sem imel jaz pripetljaj - januar 2013, so še bili... Tudi EURO poročila so... in kuponi...

Evropsko poročilo to je to, izmenjava podatkov; kuponov ni več in niso pogoj pri uveljavljanju škodnega primera. Izgleda pa da so očitno nekatere zavarovalnice ohranile to, če trdiš da jih še celo uporabljaš ?

Meni ga nazadnje ni bilo treba uporabiti, ker jaz nisem bil kriv... Ampak so še... Ampak brez avta sem vseeno ostal...
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Tilia tudi ne, pa semizdi da tudi Triglav ne; tako da ne vem kje maš ti kupončke, kaj so še stari v predalu hehe
smile-1.gif
ali kuponi za pizzo :D
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Pozabil sem povedati, da smo danes pri serviserju ugotovili, da je moj avto precej poškodovan (vrednostno ne vizuelno), ker sem jo zadel v rob odbijača. Škoda: počen odbijač, počena luč, rahlo ukrivljen pokrov motorja, spustil pa je tudi hladilnik vode. Ker avto ni vreden več kot 5.000 EUR, kaj lahko pričakujem od zavarovalnice? Njena je Triglav. To je moja prva nesreča v življenju in nimam izkušenj s tem, predvidevam pa, da mi bodo hoteli sami popraviti avto in vgradili stare dele. To me niti ne bi motilo, če bi dobil garancijo na vgrajene dele.

Če kdo kaj ve o tem bom hvaležen za pojasnilo.

Lp
Gal

Škodo na svojem vozilu greš ocenit na zavarovalnico, kjer ima povzročitelj sklenjeno zavarovanje avtomobilske odgovornosti, v tvojem primeru zavarovalnica Triglav.
Tam ti bodo naredili Zapisnik o poškodbi/ogledu vozila oz. t.i. "cenilni list". S tem papirjem greš na pooblaščeni servis, kjer ti bodo vgradili ORIGINALNE dele.
Cenilci lahko ogled opravijo tudi na servisu vendar, če je vozilo v voznem stanju rajši vidijo, da ga sam pripelješ na cenilno mesto.

Če bo ocenjena škoda na vozilu po Eurotax-u presegala 50% tržne vrednosti vozila se bo ocenilo, da je vozilo "totalka". V tem primeru dobiš nakazan denar na svoj račun cca.50-60% tržne vrednosti (gleda se vrednost po Eurotax-u in tržna cena rabljenih vozil...ponavadi gledajo avto.net). V tem primeru pa proučiš možnost, da bi ga popravil z "neoriginal deli".
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Upajmo samo, da ne bo šla kaj izpodbijat preko odvetnika ali kaj podobnega... Tak folk je vsega zmožn...
uf-1.gif
Jaz bi povzročiteljico povabil, da si pride ogledat posnetek nesreče. Kot preventiva, da se res ne bo potem ubadal s kakšnimi tožbami, itd.
 

ant

Pripravnik
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Pozabil sem povedati, da smo danes pri serviserju ugotovili, da je moj avto precej poškodovan (vrednostno ne vizuelno), ker sem jo zadel v rob odbijača. Škoda: počen odbijač, počena luč, rahlo ukrivljen pokrov motorja, spustil pa je tudi hladilnik vode. Ker avto ni vreden več kot 5.000 EUR, kaj lahko pričakujem od zavarovalnice? Njena je Triglav. To je moja prva nesreča v življenju in nimam izkušenj s tem, predvidevam pa, da mi bodo hoteli sami popraviti avto in vgradili stare dele. To me niti ne bi motilo, če bi dobil garancijo na vgrajene dele.

Če kdo kaj ve o tem bom hvaležen za pojasnilo.

Lp
Gal

Škodo na svojem vozilu greš ocenit na zavarovalnico, kjer ima povzročitelj sklenjeno zavarovanje avtomobilske odgovornosti, v tvojem primeru zavarovalnica Triglav.
Tam ti bodo naredili Zapisnik o poškodbi/ogledu vozila oz. t.i. "cenilni list". S tem papirjem greš na pooblaščeni servis, kjer ti bodo vgradili ORIGINALNE dele.
Cenilci lahko ogled opravijo tudi na servisu vendar, če je vozilo v voznem stanju rajši vidijo, da ga sam pripelješ na cenilno mesto.

Če bo ocenjena škoda na vozilu po Eurotax-u presegala 50% tržne vrednosti vozila se bo ocenilo, da je vozilo "totalka". V tem primeru dobiš nakazan denar na svoj račun cca.50-60% tržne vrednosti (gleda se vrednost po Eurotax-u in tržna cena rabljenih vozil...ponavadi gledajo avto.net). V tem primeru pa proučiš možnost, da bi ga popravil z "neoriginal deli".

Dodal bi še, da je morda najbolj pametno, da greš na pooblaščeni servis in ti pripravijo predračun za popravilo. S tem predračunom greš cenilcu in mu predračun pokažeš, da ne bo potem kaj pozabil napisati v cenitvi.

LP
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Po potrebi serviser pokliče cenilca na dodatni ogled vozila oz. mu pošlje slike in počaka na odobritev.

Če bo cenilec ob ogledu vozila takoj ugotovil, da je škoda visoka (blizu totalne škode), bo od serviserja zahteval predračun pred popravilom.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Ne vem, kaj se te dni dogaja ljudem, toda danes sem moral zaradi izsiljevanja dvakrat zavirati. Ob vožnji po predpisih, z vidljivostjo 500 metrov ceste v smeri iz katere sem prihajal, zapeljejo pa 20 metrov pred mene. In nato vozijo prvi 1km, drugi pa 2 km v za vožnjo idealnih razmerah izven strnjenega naselja oz. kjer ni nikakršne možnosti presenečenja s polovično omejitvijo hitrosti. Eden mi je pa še zapeljal v enosmerno ulico in sem komaj preprečil trk. In to dve križišči stran od ponedeljkove nesreče.

Bom še sam kupil avto kamero. Ali pa je bolje izogibati se cest.

Lp
Gal

Mogoče je pa dejansko omejitev 50, ti pa voziš 90, pa te zato folk "izsiljuje"?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Ne vem, kaj se te dni dogaja ljudem, toda danes sem moral zaradi izsiljevanja dvakrat zavirati. Ob vožnji po predpisih, z vidljivostjo 500 metrov ceste v smeri iz katere sem prihajal, zapeljejo pa 20 metrov pred mene. In nato vozijo prvi 1km, drugi pa 2 km v za vožnjo idealnih razmerah izven strnjenega naselja oz. kjer ni nikakršne možnosti presenečenja s polovično omejitvijo hitrosti. Eden mi je pa še zapeljal v enosmerno ulico in sem komaj preprečil trk. In to dve križišči stran od ponedeljkove nesreče.

Bom še sam kupil avto kamero. Ali pa je bolje izogibati se cest.

Lp
Gal

Mogoče je pa dejansko omejitev 50, ti pa voziš 90, pa te zato folk "izsiljuje"?

Glede na to, da je blo to v Trnovem je vecja verjetnost da je 30 cona....
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Ne vem, kaj se te dni dogaja ljudem, toda danes sem moral zaradi izsiljevanja dvakrat zavirati. Ob vožnji po predpisih, z vidljivostjo 500 metrov ceste v smeri iz katere sem prihajal, zapeljejo pa 20 metrov pred mene. In nato vozijo prvi 1km, drugi pa 2 km v za vožnjo idealnih razmerah izven strnjenega naselja oz. kjer ni nikakršne možnosti presenečenja s polovično omejitvijo hitrosti. Eden mi je pa še zapeljal v enosmerno ulico in sem komaj preprečil trk. In to dve križišči stran od ponedeljkove nesreče.

Bom še sam kupil avto kamero. Ali pa je bolje izogibati se cest.

Lp
Gal

Mogoče je pa dejansko omejitev 50, ti pa voziš 90, pa te zato folk "izsiljuje"?

Morda si spregledal, toda v mojem besedilu, ki ga navajaš piše, da sem vozil po omejitvah.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Ne vem, kaj se te dni dogaja ljudem, toda danes sem moral zaradi izsiljevanja dvakrat zavirati. Ob vožnji po predpisih, z vidljivostjo 500 metrov ceste v smeri iz katere sem prihajal, zapeljejo pa 20 metrov pred mene. In nato vozijo prvi 1km, drugi pa 2 km v za vožnjo idealnih razmerah izven strnjenega naselja oz. kjer ni nikakršne možnosti presenečenja s polovično omejitvijo hitrosti. Eden mi je pa še zapeljal v enosmerno ulico in sem komaj preprečil trk. In to dve križišči stran od ponedeljkove nesreče.

Bom še sam kupil avto kamero. Ali pa je bolje izogibati se cest.

Lp
Gal

Mogoče je pa dejansko omejitev 50, ti pa voziš 90, pa te zato folk "izsiljuje"?

Glede na to, da je blo to v Trnovem je vecja verjetnost da je 30 cona....

Nesreča je bila v območju 50.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Gal pravi:

Morda si spregledal, toda v mojem besedilu, ki ga navajaš piše, da sem vozil po omejitvah.

Torej si vozil 90 in je nekdo zapeljal na cesto, ko si bil oddaljen 20m?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
kakšni dve tri leta nazaj,motorista v kombi med litijo in zagorjem?

Aja sm vidu zdele, huda nesreca ja. Sam sem mislil na eno ene 20 let nazaj k sta oce in sin imela isto sceno pri dolu pri ljubljani