Proklet tehnični

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Grem s SUV, starim 15 let na tehničnega. Še predn me not spustijo pride dec do mene in mi reče, da nimam vpisane homologacije za roll bare. Ga gledam čukast kaj mu je. Mu povem da so kupljeni s avtom v trgovini in da so original. Pa pravi dec, da to nima nobene veze, ker so dodatna oprema oz naknadno gor dani, jih je treba vpisat.
Da jim yebem vsem po spisu na Toyoti in tehničnem .
Ne bom jih dal vpisat, ker niso tolk vredni. Je treba plačat vpis ter imet potrdilo o ogradnji.
Kupi kdo roll bare za RAV4 2005 letnik
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in navlixx

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Prosiš za križni šraufciger, odmontiraš šaro in zapelješ na kanal. Kje je problem?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Hja, očitno že dolgo nisi takih stvari dol jemal, ker bo treba kr mal sile, da bodo šraufi popustil. Ni to na križnem gor
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
177
98
28
Kolega so na tehničnem na LPP v LJ par mesecev nazaj zavrnili zaradi zanič amortizerjev (meni je bilo malo čudno, ker ponavadi tega niso merili).

Kupil nove in jih dal zmontirat. Se vozil kak teden in šel na tehničnega, kjer so ugotovili, da so novi tudi zanič.

Precej komplikacij je bilo z reklamacijo delov in ponovnim šraufanjem... nakar so po ponovnem obisku tehničnega, z novim drugim kompletom amortizerjev meritve iste. Obrazložitev meritev pa ni bila ista- iz meritev so ocenili, da so amortizerji dobri (oz novi).
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.542
-256
83
Kako pa izmerijo amortizerje?
Jaz imam homologiran bullbar, in me še nikoli niso vprašali za homologacijo. Če jo ne bi imel bi mi sigurno vsako leto težili:gorjaca:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Grem s SUV, starim 15 let na tehničnega. Še predn me not spustijo pride dec do mene in mi reče, da nimam vpisane homologacije za roll bare. Ga gledam čukast kaj mu je. Mu povem da so kupljeni s avtom v trgovini in da so original. Pa pravi dec, da to nima nobene veze, ker so dodatna oprema oz naknadno gor dani, jih je treba vpisat.
Da jim yebem vsem po spisu na Toyoti in tehničnem .
Ne bom jih dal vpisat, ker niso tolk vredni. Je treba plačat vpis ter imet potrdilo o ogradnji.
Kupi kdo roll bare za RAV4 2005 letnik

rav4 ni suv. je terensko vozilo. :)

kok pa je vpis? 40e?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Bullbar je, rollbar je uno ko maš na tomovinkoviču če se obrneš ... da je isto kot če nebi mel! ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Hja, očitno že dolgo nisi takih stvari dol jemal, ker bo treba kr mal sile, da bodo šraufi popustil. Ni to na križnem gor

Ravno nad rav4 "originalnimi" sem se nazadnje čudil kako da je samo s tako malo in takimi vijaki gor nataknjeno. Če so bili res originalni nisem preverjal. Drugače pa na drugega tehničnega nekam kjer manj težijo. Samo boš imel naslednje leto spet problem, če odmontiraš pa je trajna rešitev.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ravno nad rav4 "originalnimi" sem se nazadnje čudil kako da je samo s tako malo in takimi vijaki gor nataknjeno. Če so bili res originalni nisem preverjal. Drugače pa na drugega tehničnega nekam kjer manj težijo. Samo boš imel naslednje leto spet problem, če odmontiraš pa je trajna rešitev.
Mu je ta na tehničnem verjetno vnesel opombo, tak da ga bodo tudi drugod zafrkavali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sad

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ravno nad rav4 "originalnimi" sem se nazadnje čudil kako da je samo s tako malo in takimi vijaki gor nataknjeno. Če so bili res originalni nisem preverjal. Drugače pa na drugega tehničnega nekam kjer manj težijo. Samo boš imel naslednje leto spet problem, če odmontiraš pa je trajna rešitev.

Pri avtih ki nimajo šasije itak nimaš kam trdno zapet, če pa kam vseeno trdno zapneš pa podreš komplet varnostno strukturo vozila. Zato je na avtih ki nimajo šasije tole samo "lepotni" dodatek in nima nobene funkcije.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mene ni 3 dni nazaj na tehničnem nič jebal, samo vprašal me je, če mam kljuko vpisano. In povedal da imajo kamero in da preverjajo, če jbilo vse po pe-es-u.
Pa ročno je preverjal zadaj. Spet. :valjamse:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ja tako je... S 1.1.2020 so na tehničnih kamere...posledično se kačijo v vsak detajl da so pokriti...

Imam isti problem na 21let starem Landcruiserju.... Originalen kot je takrat prišel iz salona..

Originalna kljuka in bulbar nista bila vpisana pri prejšnjem lastniku ko so nekje 2007 spreminjal zakonodajo prek palca (tipično za našo državo)....in sedaj bom pač dol & gor jemal bulbar....kljuko bom moral na novo homologo (cca 300eur) :(

Na Toyoti dvomim da bodo kooperativni....pri meni so se izgovarjali da so vmes že parx spremenili lastnika (Toyota Adria.... Toyota ono ovo) in da se kao ne da.... Buče!
 
  • Wow
Reactions: navlixx

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Očitno imamo vsi probleme, čeprav je kupljeno v salonu.
No, neme ni niti spustil notr, tako da nisem rabil it čez pregled. Kot sem napisal, sedaj "slikajo" avte, tako da ni zajebancije več. Sem mal pogledal kartonček in imam vpisano kluko ter gume 2 dimenziji. Ker sem pa ves pasje jezen letal okol avta sem še opazil da mam spojler na zadnjih vratih. Sej sem vedel da je gor sam nisem dal povdarka na to. Seveda tudi ta hudič ni vpisan. Nisem ugotovil kako ga dol vzet, zato je še na avti. Po popitem platoju zmajčka (sem imel pomoč) sem dol pobral roll bare. Spredaj 2x19 kluč, vtrgal. Bočno 6x 13 kluč. 2 mogel s fibrco rešit.
Križen šraufenciger nisem rabil.
Babnca je rekla da morem homolomo, ker tazga avta ne bo gledala. Hoče rore nazaj.