Proizvajalec gum ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdrav ,

morda kdo ve , kje se proizvajajo gume

"" Tristar "" celoletne gume All Season Power 205/55R17 95W XL ? in če je zadaj kakšna bolj poznana firma.


Isto vprašanje za "" Minerva " ??

Hvala.lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Res me zanima poreklo..

Minerva "naj bi" bila proizvedena v Belgiji ? Tristar pa ???

Ne bo šlo na značko ,čeprav menim da za namen lokala in 10kkm na leto brez problema.

Lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
zaseka , predvidevam da si to mislil za Tristar ali Minervo ?

S ceno sta obe skoraj enaki ,pa tudi čisto na podnu lestvice po ceni nista.
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Vse ti je to ista "pašta".

Tristar - blagovna znamka Belgijskega (pre)prodajalca gum, narejene v Mjanmaru (Burma) ali v J. Afriki: https://www.deldo.com/en/homepage/tyres-2/our-private-label-brands/tristar/

Minerva - blagovna znamka Belgijskega (pre)prodajalca gum, delane v osnovi za Kandski trg, prvotno iz "Continentalovega" hleva, sedaj jo proizvajajo v Evropi in Aziji:

Minerva is a Belgian private label founded in 1995. Originally manufactured by the German group Continental, Minerva tyres are now produced in Europe and Asia.
Quality and consistency are the values of the brand, whose product's range perfectly meets the needs of the European market while remaining competitive. Summer and winter Minerva tyres offer stability even at high speeds, low rolling resistance and good handling on dry and wet surfaces.
Minerva describes the quality, robustness, reliability, like the manufacturer of the famous cars of the same name that have marked the history of the automobile.

Since its introduction in 1992, Minerva has become well known as a private brand from Belgian tyre wholesaler Deldo. In 2008 Deldo entered into an agreement with two new Korean and Chinese manufacturers in order to broaden the range. Minerva tread patterns are all developed for the European market where "quality and uniformity are the most important starting point".
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.363
328
83
Ljubljana
Iz izkušenj, BEJŽ STRAN OD TEH GUM. :mad: Ustrelil se boš v tošl in kolen.
Razn če je za taščo, pol glej da so vsaj 3 leta stare... :D dot XX19 ali stareje
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
A obe firmi ??

Meni je vulkanizer rekel da slabih gum dejansko ni. So dobre in predrage....

Tristar sem našel celo na adac testu in so dejansko bile celo v vrhu na suhem in v sredini na mokrem..??
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Na splošno..Pa ni nek šalabajzer. Pa to ne pomeni da so vse iste. Ampak da se dela prevelika fama okoli vsega in da normalen uporabnik neke bistvene razlike sploh ne opazi.Plačaš v veliko primerih pač firmo.

Vem da se veliko ljudi ne strinja. Ampak če pogledaš ,guma testirana na 270kmh.! Max dovoljena pa 130 pri nas.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
A obe firmi ??

Meni je vulkanizer rekel da slabih gum dejansko ni. So dobre in predrage....

Tristar sem našel celo na adac testu in so dejansko bile celo v vrhu na suhem in v sredini na mokrem..??

Odvisno kaj iščeš. Za iti čez tehnični pregled so vse dobre.

Pa če ne voziš kot kreten in držiš dvojno varnostno razdaljo, potem načeloma ni težav. Razen, ko ti npr. v dežju pri visoki hitrosti nekdo zavre, tvoje gume imajo pa 60 m zavorne poti namesto 35 m in se pribiješ njemu v rit. Ali pa povoziš mulca na prehodu za pešce, ker ima avto za 3 m predolgo zavorno pot na mokrem.

Zato se načeloma gre gledat razne teste gum, letne, zimske in tam lahko odbereš kaj dobiš za denarce, ki si jih pripravljen dat. So pa vse gume kompromis. Kak kompromis, pa samo testi pokažejo.

Dobiš pa tudi na testih gume, ki so dokaj dobre in uravnotežene, pa nimajo ravno premijskih cen.

Je pa dejstvo, da se okrog prvih mest vedno vrtijo premijske gume in to iz leta v leto. Jasno, ker imajo te gume tudi višji razvojni budget, pa tudi na materijalih se ne špara. Dajejo pa premijci svoje amortizirane tehnologije tudi svojim nepremijskim znamkam. Npr. Goodyear neko tehnologijo in gumo upokoji, se pa te tehnologije in dizajn gum prodajajo kot Sava za tretjino cene manj, pod Goodyear pride pa novo razvita guma z novimi tehnologijami in materijali seveda s premijsko ceno, ipd ...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad in mosseero

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
A obe firmi ??

Meni je vulkanizer rekel da slabih gum dejansko ni. So dobre in predrage....

Tristar sem našel celo na adac testu in so dejansko bile celo v vrhu na suhem in v sredini na mokrem..??
Problem teh poceni neznanih gum je ponavadi v tem, da so že drugo sezono nevarne na mokri pa tudi suhi podlagi, ne vem no, vsaj neke nexen gor natakni, jih imaš na marketplacu za smešen denar
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Nexen bi dal takoj gor ,pa jih v tej dimenziji ni..

Tole je na testih tudi kar visoko:

Maxxis AP3 Premitra All Season 205/55 R17 95V XL​


??