Proizvajalec gum ?

27. jan 2022
4.801
1.738
113
Jaz sem letos moral nabavit gume za četrti avto.
Sem pogledal cene in ker se ni mudilo sem potem spremljal še malo bolho in avto.net. Tako sem v roku meseca dni naletel na set štirih gum v iskani dimenziji premijskega proizvajalca starih eno leto za 60% cene gum žnj znamke. Nepoškodovane, enakomerno obrabljene s 7mm profila.
Jaz bi se predvsem vprašal zakaj pri bogu milem nekdo po enem letu zamenja premium gume. Jaz vem zakaj bi po enem letu menjal Michelin in Continental.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Jaz bi se predvsem vprašal zakaj pri bogu milem nekdo po enem letu zamenja premium gume. Jaz vem zakaj bi po enem letu menjal Michelin in Continental.

Razlogov je lahko veliko, npr menjava platišč iz 17 col na 19 col in podobne varijante ...
Lahko je tudi skotal avto, edina reč, ki je preživela so pa gume, ipd ...
Spet so to lahko bivše sosedove gume, on jih pa "monetizira" ... :)
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ne v realnosti je popolnoma enako. Če se s poceni gumo ustaviš 3m za tovornjakom, z dobro gumo pa pol metra pred tovornjakom je to razlika med razbitim avtom ali ne. Vse druge spremenljivke ostanejo enake.
Namesto tovornjaka daj, kolesarja, motorista, otroka, mamo z vozičkom bilokaj. In to je stvar na katero lahko vplivaš, če ne škrtariš za par € pri nakupu.
To gre lahko v nedogled.. S primerno varnostno razdaljo je 99 odstotkov situacij že izključenih. Da ne govorim še o refleksih.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Tak, zdaj veš, da boš kupil Tristar, pa javi čez 1 leto, kak te so te gume. Ker meni tudi ni jasno, zakaj odpiraš neko temo, če je dejansko vse, kar si hotel, le da te nekdo potreplja po rami, kak te si to se pametno odločil in kupil top shit robo.
V glavnem, ko nekdo večkrat napiše (tudi potem, ko so ga na to že opozorili), da je Tristar in Minevra srednji razred, se lahko človek le še obrne in gre stran, kolikor je možno, ker ima očitno opravka z dr. altnernativnih dejstev, ki teh mej ''ne postavlja čisto točno''. :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Tak, zdaj veš, da boš kupil Tristar, pa javi čez 1 leto, kak te so te gume. Ker meni tudi ni jasno, zakaj odpiraš neko temo, če je dejansko vse, kar si hotel, le da te nekdo potreplja po rami, kak te si to se pametno odločil in kupil top shit robo.
V glavnem, ko nekdo večkrat napiše (tudi potem, ko so ga na to že opozorili), da je Tristar in Minevra srednji razred, se lahko človek le še obrne in gre stran, kolikor je možno, ker ima očitno opravka z dr. altnernativnih dejstev, ki teh mej ''ne postavlja čisto točno''. :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:
Pojdi na začetek teme ,pa potem govori kdo je zašel iz teme in kdo ne..

"
Pozdrav ,

morda kdo ve , kje se proizvajajo gume

"" Tristar "" celoletne gume All Season Power 205/55R17 95W XL ? in če je zadaj kakšna bolj poznana firma.


Isto vprašanje za "" Minerva " ??

Hvala.lp
"
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Alo če pa je samo za 10.000km letno? Walda nebo človek Save kupoval za teh nekaj metrov :fredi:
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113

Tristar Tyre Factory​

Tyre Manufacturer in Yangon
TristarTyre Factory, Pearl road, Ywama Industrial Zone,Insein, Yangon, Yangon

sodeč po tem testu imajo Tristar in Minerva gume kakih 20% daljšo zavorno pot, kot premium znamke. sam se odloči,. koliko ti je to pomembno
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Mene pa zanima koliko dejansko prišparate z cheap shit gumami? Pa ne v %, dejte napisat v € na mesec...Tristar, minerva? Srednji rang? Vi to resno? Bolj cenene so samo še nalite gume... Jst se mam za sparovnega, mam bob, zav. avta pod 100€, ampak da bi na gumah, ki jih mam par let neki € prišparal z čunga lunga znamkami? Ponavadi take no-name gume tudi par deci več bencina spijejo, ker pač vse podredijo poceni izdelavi, nič razvoja itd.. V življenski dobi gume je to lahko pri te cenah bencina tut 100€ več bencina na koncu. Pa kaj, če jih preplačam, pa mi je marketing spral možgane... gre za absolutno tako malo denarja na koncu, da je popolnoma vseeno. Će ti ni, potem si očitno dal preveč za avto, zdej pa iščeš čunga lunga gume velikih dimenzij...ŽE večrat videno. NAjlepše pa je brat opravičevanje takih nakupov. Ko bi vsaj eden od argumentov bil, delam samo 5k na leto, vseeno je kaj imam gor. To bi še nekako razumel, ampak tole kar gor berem pa.. brez besed.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113

Tristar Tyre Factory​

Tyre Manufacturer in Yangon
TristarTyre Factory, Pearl road, Ywama Industrial Zone,Insein, Yangon, Yangon

sodeč po tem testu imajo Tristar in Minerva gume kakih 20% daljšo zavorno pot, kot premium znamke. sam se odloči,. koliko ti je to pomembno
To on reši z refleksi in predvidevanjem ;). V bistvu se ustavi 20% prej.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
To on reši z refleksi in predvidevanjem ;). V bistvu se ustavi 20% prej.
Ti se lahko napihuješ tle..Tvoj zapis v bistvu drži. V 26-tih letih kamiona sem ravno s tvojim zapisom rešil veliko takih pametnjakovičev ki mislijo da guma za dvesto evrov ne potrebuje več pameti..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Mene pa zanima koliko dejansko prišparate z cheap shit gumami? Pa ne v %, dejte napisat v € na mesec...Tristar, minerva? Srednji rang? Vi to resno? Bolj cenene so samo še nalite gume... Jst se mam za sparovnega, mam bob, zav. avta pod 100€, ampak da bi na gumah, ki jih mam par let neki € prišparal z čunga lunga znamkami? Ponavadi take no-name gume tudi par deci več bencina spijejo, ker pač vse podredijo poceni izdelavi, nič razvoja itd.. V življenski dobi gume je to lahko pri te cenah bencina tut 100€ več bencina na koncu. Pa kaj, če jih preplačam, pa mi je marketing spral možgane... gre za absolutno tako malo denarja na koncu, da je popolnoma vseeno. Će ti ni, potem si očitno dal preveč za avto, zdej pa iščeš čunga lunga gume velikih dimenzij...ŽE večrat videno. NAjlepše pa je brat opravičevanje takih nakupov. Ko bi vsaj eden od argumentov bil, delam samo 5k na leto, vseeno je kaj imam gor. To bi še nekako razumel, ampak tole kar gor berem pa.. brez besed.
Moraš brati vse...

Ni vse v šparanju. Sem par postov nazaj zapisal :
In če pogledam še drugače. Če dam sedaj za gume tristar,minerva cca 300 evrov ,in jih vozim čez zimo poletje ,do druge zime in ugotovim da to ni to ,tudi ne bo konec sveta. Bi se bolj obremenjeval ,če bi dal za gume 500-600 evrov in v istem obdobju ugotovil da mi ne odgovarjajo.
V osnovi sem pa že tako naštelan da raje vozim dve leti srednji rang kot pet let premium.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Ti se lahko napihuješ tle..Tvoj zapis v bistvu drži. V 26-tih letih kamiona sem ravno s tvojim zapisom rešil veliko takih pametnjakovičev ki mislijo da guma za dvesto evrov ne potrebuje več pameti..
Ti nekaj ne ločiš. Premium gume ne pomenijo avtomatsko brez pameti. Jaz recimo primerjam brez pameti z Minervo in brez pameti s premium gumo, ki ima 20% krajšo zavorno pot. Isto potem s pametjo.
Nič, čakamo oceno čez 1 leto.
Pa še enkrat: Minerva ni srednji rang, tudi če boš še 100x ponovil.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ne gre nekaj skupaj..Tu vsi vozite najnovejše avte z vso extra opremo ,najboljšimi gumami ..Avtovleke pa polne novejših razbitih avtov. A to smo krivi tisti s cenejšimi gumami ??
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ti nekaj ne ločiš. Premium gume ne pomenijo avtomatsko brez pameti. Jaz recimo primerjam brez pameti z Minervo in brez pameti s premium gumo, ki ima 20% krajšo zavorno pot. Isto potem s pametjo.
Nič, čakamo oceno čez 1 leto.
Pa še enkrat: Minerva ni srednji rang, tudi če boš še 100x ponovil.
In kaj ti naj napišem čez eno leto ?? Če sem imel kakšen gumi defekt ??

Če voziš vsaj blizu omejitev ,hitrost prilagajaš vremenskim razmeram ,varnostna razdalja...Driftal ne bom.

Verjetno ti bom napisal ,še eno leto pa grem spet po nove. Ti pa teraj mišelinke pet šest let..
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
V originalu si navajal:

205/55R17 95W XL​


Je to minumum, kar po homologaciji tvoj avto potrebuje? Ali gre lahko za nižje nosilnosti in hitrostni razred?