Proizvajalec gum ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Odvisno kaj gledaš, na Autobild testu je bila 14ta od 14ih z oceno zadovoljivo. Prej navedeni Kumho je zasedel 13. mesto enako z oznako zadovoljivo. Kolikor dnarja, toliko muzike. :)

Ti testi res niso od neke pomoči..

Tule je načeloma maxxis boljša od kumho :

Pozabil sem pa zapisati kaj je sedaj nameščeno na avtu.

Prvovgradnja na avtu letnik 2017.
Kumho solus kh25 ,letnik 2016 , 95000 !! kilometrov in še kar nekaj profila.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.928
8.970
113
EU
Ne v realnosti je popolnoma enako. Če se s poceni gumo ustaviš 3m za tovornjakom, z dobro gumo pa pol metra pred tovornjakom je to razlika med razbitim avtom ali ne. Vse druge spremenljivke ostanejo enake.
Namesto tovornjaka daj, kolesarja, motorista, otroka, mamo z vozičkom bilokaj. In to je stvar na katero lahko vplivaš, če ne škrtariš za par € pri nakupu.
Če se s poceni gumo ustaviš tri metre za tovornajom, to ne pomeni da je kriva guma, apak da si slab voznik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa
27. jan 2022
4.801
1.736
113
Če se s poceni gumo ustaviš 3m za tovornjakom, z dobro gumo pa pol metra pred tovornjakom je to razlika med razbitim avtom ali ne.
Da vidim če prav razumem:
- voziš za tovornjakom, ki iznenada zabremza;
- s slabo gumo se ustaviš 3m za njim, torej 3m do njega, torej se ne zaleteš;
- z dobro gumo pa pol metra pred tovornjakom, torej greš pod/ob/nad njim in imaš razbit avto?
Ali mogoče gre za čelno zgodbo?

Očitno ne razumem.
 
  • Haha
Reactions: shift

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Pred in za ti tudi ni jasno.
Glede na to, da ti voziš gledaš iz tvojega zornega kota.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
konkreten primer od prejšnjega tedna: vzporedno s šleperjem se približujeva krožišču, on na levem pasu, jaz po desnem. naenkrat se tovornjakar spomni, da mora rondo zapustiti na prvem izvozu, zato zapelje na desni pas, jaz bremzam na polno, do ustavitve. na avtu imam eno leto stare continental gume in je šlo na tesno. če bi imel minerva gume, bi se ustavil 20% kasneje, torej bi ostal brez sprednjega odbijača, havbe in še kaj. ker imam star avto, bi mi zavarovalnica plačala totalko, potem pa bi me popravilo stalo več, kot bi v prejšnjih 13 letih privarčeval zaradi nakupa nepremium minerva gum.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra in mosseero

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Bo ob nakupu potrebno gledat tudi katere dimenzije ima avto homologirano ne samo barvo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
konkreten primer od prejšnjega tedna: vzporedno s šleperjem se približujeva krožišču, on na levem pasu, jaz po desnem. naenkrat se tovornjakar spomni, da mora rondo zapustiti na prvem izvozu, zato zapelje na desni pas, jaz bremzam na polno, do ustavitve. na avtu imam eno leto stare continental gume in je šlo na tesno. če bi imel minerva gume, bi se ustavil 20% kasneje, torej bi ostal brez sprednjega odbijača, havbe in še kaj. ker imam star avto, bi mi zavarovalnica plačala totalko, potem pa bi me popravilo stalo več, kot bi v prejšnjih 13 letih privarčeval zaradi nakupa nepremium minerva gum.
To je brez veze take primere pisat, ker si divjak s premium gumami. mercedes bi v tem primeru bil za tovornjakom s 3x varnostno razdaljo, tako da do tvoje situacije sploh ne bi prišlo. Divjak s premium gumami. :evil:
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.149
3.082
113
Ma to je v stilu: enkrat smo bežali mi drugič so oni tekli za nami.
Sori, nekako bo treba razrešit to dvoumnost.
Saj uporabljamo logiko pa vendar lahko pride do zmede.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.736
113
Kaj ti ni jasno? Če se ustavim pred tovornjakom je še luft do njega. Če se ustavim 3m za njim (seveda fiktivno, ker me prej tovornjak ustavi in avto razbije) je pa nekak zmankalo placa.
Pa piiii... Če voziš za njim se ustaviš ZA njim ali V njem; če voziš kontra (se reče: v smrtne škarje) pa če ti rata in njemu tudi, pa se ustaviš PRED njim ali spet V njem. Katero varianto zdaj misliš?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.551
263
113
27. jan 2022
4.801
1.736
113
Tovornjak kateremu se v rit zaletiš ni vozeč, ampak je ovira na cesti....
Da nisi ti oni prepotentnež s podravske avtoceste, ki se je kamionu v rit zaletel s premium gumami?

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.551
263
113
No vidiš, skoraj cel dan si rabil, da si rešil enačbo tri metre za kamionom = tri metre v kamionovi riti.

to je neka cudna enacba.

mogoce tko narecno govorite, ampak tri metre za kamionom pri nas pomeni, da si zadaj oddaljen od kamijona 3m. in to ni enako kot, da si 3 metre V kamionovi diti.

kje je avto? avto je 5m za garazo, ali, kje je avto? avto je (5m) v garazi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc