Program za izdelavo POI datotek

MihaN

Zelenc'
15. apr 2009
15
0
1
Pozdravljeni

Trenutno se igram z programiranjem programčka za izdelavo gpx in csv datotek. Na področju POI točk sem nov in me zanima nekaj stvari. Najprej ma zanima prednost uporabe gpx formata oz csv formata. V csv formatu mi garmin POI Loader brez težav naloži točke na napravo 60CSx. Edina stvar, ki jo pri tem pogrešam je, da vse tako naložene točke vrže v skupino Others. Se da točke imeti tudi v lastnih skupinah? Naprimer želel bi naložiti POI točke slovenskih plezališč. Te točke bi rad imel v skupini Šport in rekreacija, v podmapi Plezanje. Je to možno?

Poleg tega pa imam težavo, ko te iste točke pošljem z POI Loaderjem v Mapsource jih tam v meniju Find nikjer ne najdem. Kje te točke najdem oz kako to naredim?

Za konstruktivne odgovore se vam zahvaljujem, ko bo programček nekoliko bolj dodelan pa objavim, da ga "raztrgate"
smile-1.gif


Lp Miha
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Delaj raje v formatu gpx, garminov csv je muhast, gpx je bolj kompatibilen, delan npr. brez težav v Google Earthu.

Vse kar nalagaš s POI loaderjem se shranjuje med Others, med priljubljene se shranjujejo samo vnešeni waypointi preko Mapsourca ali ročno.

V Others pa si lahko točke urediš po podmapah oziroma to narediš že na PCju.
Ne moreš pa to dodajati med POI točke, ki so integrirane v sami mapi, kjer imaš hotele, šport itd... to odpade.

Lahko pa urediš Others:
primer:
Šport in rekreacija (glavna mapa)
Plezanje <--- not daš file plezanje gpx
Canyoning <--- not daš file canyoning gpx

Več o tem si poglej v oddelek POI SLovenija, kjer se urejajo radarji.
 

MihaN

Zelenc'
15. apr 2009
15
0
1
Snecer hvala za odgovor. Sem probal naložit POI točke tudi iz gpx formata in dela. Edina stvar, ki mi še vedno ni jasna so mape oz. kategorije POI točko. Torje problem, ki ga imam: ustvaril sem mapo poi v njej pa dve podamapi plezanje in radarji. V ti dve podmapi sem dal gpx datoteke in slike. Ko sem v POI Loader-ju označil mapo poi in naložil obe datoteki na 60CSx so bile vse naložene točke samo pod Others. Kot sem zastopil vse skupaj, pa bi morali biti dve pod kategoriji z imeni podmap. Sem zastopil to pravilno? Kje lahko iščem vzrok za to? Mooče naprava ne podpira pod kategorij?

LP Miha
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap. Problem je v Coloradu oz. 60csx, do nedavnega je imel ta problem tudi Oregon, vendar so z zadnjim FW uredili urejanje POI točk tako da imam sedaj podmapice. Poglej v temo Colorado Oregon kako potem izgleda.

Probaj nadgraditi FW za svoj model, morda so odpravili napako.

Tu imaš update
https://buy.garmin.com/shop/st...145&pID=310

morda bo potem šlo, bojim pa se, da ne zna tvoj model...
 

MihaN

Zelenc'
15. apr 2009
15
0
1
Za vse, ki boste imeli podobne probelem, naj povem, da je zgornja problematika rešljiva. Nisem prepričan ali je pomagal update ali je bilo to možno že prej.

Ko smo v mapi Custom POI pritisnemo tipko Menu in izberemo Select Database. Sedaj se pokažejo podmape.

Snecer najlepša ti hvala za trud.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zdaj pa glej da boš svoje delo delil tudi z ostalimi
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Malo sem pogledal ta program. Lahko bi dodal še uvozi gpx file ali kml (google earth).
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Kako bi pa naredil, da shranim seznam POI točk direktno pod dodatno. V mislih imam podoben seznam kot so slovenska smučišča. Ker če nalagam preko POIloaderja, gre nova mapa še v podmapo Uporabniške destinacije. Ali pa, če je lažje, kako narediti tako datoteko s končnico gpi, pa jo kasneje prenesem direktno v Garmina. V glavnem se mi gre, da bi ta mapa bila shranjena direkt pod dodatno.
 

MihaN

Zelenc'
15. apr 2009
15
0
1
Nekaj časa je okoli od zadnjega javljanja tu gor. Na spodnjem linku je sedaj možno naložiti najnovejšo verzijo Waypoint and POI Maneger-ja. Program je nekoliko spremenjen. Omogoča naslednje stvari:
- vpisovanje točk
- uvoz/izvoz gpx datotek
- uvoz/izvoz kml datotek
- uvoz/izvoz excel datotek
- izvoz csv datotek
- izboljšan je tudi prikaz simbolov v tabeli
- zadnja novost pa omogoča pogled lokacije izbrane točke v Google Map

Torej program lahko uporabljate kot pretvornik med posameznimi formati a za enkrat samo za waypoint-e. Upam, da ga bo lahko kdo koristno uporabil poleg tega pa upam še na kak predlog in izboljšavo. Javite lahko tudi napake.

http://rapidshare.com/files/243316056/setupWPPOI.rar

Lp Miha
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, to pa se že boljše sliši, bom pogledal, da vidim za kakšne namene bi ga lahko uporabljal.