Program za inkrementalni backup za Windows

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Počasi se količina podatkov povečuje in je postalo zelo zamudno kopiranje celotnih podatkov na USB disk in potem še na strežnik.
Kateri program (po možnosti brezplačen, ampak če ni neka nora cena lahko tudi plačljiv) priporočate za delo inkrementalnih backupov, po možnosti še preko LAN-a, direkt na strežnik in pa seveda na zunanji USB disk.
Predvsem me zanima zanesljivost in po možnosti tudi enostaven nadzor, kaj točno je bilo sinhronizirano.

Ne gre se pa za sync celotnega diska s sistemom, le nekaj map, kjer so pomembne datoteke. Velikost vsega skupaj je pa nekje 600GB in se zaradi video vsebin konstantno povečuje.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
871
19
18
Ljubljana
opcija je se FileHistory ki ga imas v windowsih
wink-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Veeam endpoint backup ima vse, kar želiš, zelo napredno orodje, zna tudi mountat zunanji usb disk samo za čas bakupa , potem ga odklopi...,. skratka edina slabost v brezplačni verziji lahko delaš samo 1 posel recimo mape a b c d , ki se hkrati bekapirajo po 1 x dokločenem urniku na x nosilec. Ne moreš pa reči v brezplačni verziji delaj mapo a 1 x tedensko bkb sem, mapo b 2 x tedensko ......

Sicer pa ste se precej neumno lotili zadeve ! Za take zadeve se kupi namenski strežnik Synology in imaš tam vse možne nastavitve , tudi skritih , kriptiranih, ni da ni bakupov, ob enem pa naprava še servira te faile.....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik matofill pravi:


Sicer pa ste se precej neumno lotili zadeve ! Za take zadeve se kupi namenski strežnik Synology in imaš tam vse možne nastavitve , tudi skritih , kriptiranih, ni da ni bakupov, ob enem pa naprava še servira te faile.....

467716-post_slo.gif


Tudi sam sem po letih kopiranja nabavil synologya, notr poknil dva diska in je mir. Sedaj že razmišljam o še enem na oddaljeni lokaciji
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Hvala vsem za nasvete.
Matofill, dober nasvet, je pa ena zadeva: če tega ne odklapljaš, ti ravno to serviranje datotek (razen, če omejiš le na read) v primeru današnjih virusov naredi veliko težavo, saj ti le ti hkrati zakriptirajo tudi datoteke na njem. Če gremo naprej, imaš potem še replikacijo na drugo lokacijo, kjer spet dobiš kriptirano verzijo
smile-1.gif
. Tako da, je treba malo kmečke pameti uporabit. Vem za podjetje, kjer so točno zaradi tega izgubili kar nekaj podatkov, ker so morali restavrirat iz starejše še nekriptirane verzije.
Kot omenjeno imam Home server že doma in bom sedaj inkrementalno šibal na njega preko mreže (ko je backup narejen se strežnik izključi, noter so štirje 2TB diski v RAID 1 konfiguraciji), hkrati pa še na en zunanji disk doma in drugi (na mesečnem nivoju) na drugi lokaciji.
Mislim, da bo to zadostovalo za moje potrebe.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
871
19
18
Ljubljana
Doma mas najbrz RAID 10 oz 01 ali imas res raid 1 cez dtiri diske ?

Drugace pa Backup poimenujes *.exe pa ga ne bodo kriptiral
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
2 x Raid 1 s po dvema diskoma...

Sem pristaš offline-a, pa naj kar kriptirajo, kar želijo
smile-1.gif
. Dostopa do podatkov na serverju namreč ne rabim, tako da to je več ali manj to. Ko pa delam backup, ga pa vključim ročno.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
493
6
18
backuppc strežnik se priklaplja na share in ne kontra. Tako da v primeru kriptiranja datotek ni škode.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:Drugace pa Backup poimenujes *.exe pa ga ne bodo kriptiral
wink-1.gif
Trenutno... Zanesljivo pa je le, če proces, kjer virus kriptiranje izvaja, ne more spremeniti datoteke.