BlackBerry BES - "domača" izvedenka

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Imel boš dolgi nos... Uporabnik Premier in težavo imam z registracijo bodočega (še enega) Premier računa.

Pa to sploh ni celotna ledena gora... Na Google forumih je prav tako kup Premier uporabnikov, ki imajo najrazličnejše probleme in tudi na njihove odgovore se ne odgovarja času primerno...
 
Nazadnje urejeno:

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Želel bi le dodati, da je trg ponudnikov gostovanja Exchange/BlackBerry BES v ZDA neprimerno bolj razvit kot v EU (tudi cene so veliko ugodnejše).

Zatakne se seveda pri sami uporabi storitev. Preizkusil sem (ali si dodobra ogledal) kar nekaj ponudnikov, ki jih BlackBerry objavlja na svojih spletnih straneh a nekateri so pravo nasprotje tistega, kar obljujajo. Intermedia se denimo proglaša za največjega Exhange providerja v ZDA, obvladovanje storitev in gostovanje prek 200 tisoč računov, ponuja že Exchange 2010, v kar sem "zagrabil" tudi sam a kmalu ugotovil, da je njihova podpora, ko sem naletel na težave, povsem neodzivna. Pomagal sem si tudi s številnimi forumi, kjer ljudje brez dlake na jeziku povedo svoje izkušnje.

V nadaljevanju sem konkretno poizkusil z Exchangemymail, kjer so res ažurni s podporo, vendar niso imeli NTLM avtentikacije, kar uporabniku povzroča nevšečnost, saj je potrebno ob vsakem zagonu Outlooka vpisovati Exchange geslo (če ne uporablja kakšne zunanje aplikacije za shranjevanje gesel ali ne obožuje igric z registrom).

Pri zadnjem - Sherweb prav tako odlična podpora, zelo bogata spletna stran - predvsem s vsebino za podporo uporabnikom in številne storitve, ki jih vključujejo v portfelj, zato sem prav z njimi povzel vse želeno kot ponudnikom Exchange/BlackBerry BES.

V Sloveniji se s tem ukvarja Virtua, drugih pa na prvi pogled in z Googlom sploh ni najti kot ponudnika.
 
Nazadnje urejeno: