Prodaja podjetja v mirovanju

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Zanima me, kako je s to zadevo? Imam podjetje, ki bi ga zaprl ali prodal. Ali je kdo prodal podjetje, ki je bilo v mirovanju, brez dolgov in terjatev,..?
Če ga izbrišeš, so stroški notarja, pa še kdo bo pristavil svoj lonček... Kako pa je s prodajo takega podjetja v mirovanju? Ali ima kdo izkušnje iz prve roke? Opazil sem, da so firme, ki ti pomagajo pri prodaji podjetja? Kako je s to varianto? Vsak info je dobrodošel.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Če je podjetje "dobro" v boniteti običajno prodaš.
Ker pameten človek ve, da x let staro podjetje z dobro boniteto vseeno malo lažje se pogovarja z bankami za financiranje, kot npr. danes ustanovljeno podjetje.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Čisto kot zanimivost. V moji branži, tuja podjetja nočejo niti začeti delati večinoma s tabo, če si na novo ustanovljeno podjetje, tako da čisto razumem zakaj bi nekdo raje kupil podjetje, ki je že nekaj časa ustanovljeno.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Če je podjetje "dobro" v boniteti običajno prodaš.
Ker pameten človek ve, da x let staro podjetje z dobro boniteto vseeno malo lažje se pogovarja z bankami za financiranje, kot npr. danes ustanovljeno podjetje.

Kako pa preveris da zadaj ni nekih skritih obveznosti?

Mogoče bi bil celo kupec, ce bi bilo ugodno...
 

drejzzzy

Pripravnik
4. jun 2008
42
0
6
Zanima me, kako je s to zadevo? Imam podjetje, ki bi ga zaprl ali prodal. Ali je kdo prodal podjetje, ki je bilo v mirovanju, brez dolgov in terjatev,..?
Če ga izbrišeš, so stroški notarja, pa še kdo bo pristavil svoj lonček... Kako pa je s prodajo takega podjetja v mirovanju? Ali ima kdo izkušnje iz prve roke? Opazil sem, da so firme, ki ti pomagajo pri prodaji podjetja? Kako je s to varianto? Vsak info je dobrodošel.

Koliko pa hočeš met ¿