Investicijska podjetja pri nas ali v tujini

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Pozna oz. lahko priporoči kdo kakšno kvalitetno investicijsko podjetje, ki ti za željen znesek vlaganja dejansko tudi pomagajo in delajo v tvojo korist?

Vem, da smo v Sloveniji, kjer vsak ve več o investiranju kot kdorkoli drug, a me je zbodlo pripovedovanje kolega, ki je dobro zaslužil v Ameriki in bil pripravljen investirati 300k dolarjev. Šel je do investicijske firme, kjer so mu pripravili ideje in možnosti, tudi določene garancije in po enem letu ne more prehvalit donosov, novih možnosti, itd.
Sedaj bi investiral še več in skupaj kupujejo nepremičnino.

Pri nas ali v okolici tudi obstajajo taka podjetja? Ima kdo izkušnje? Dejansko je stanje na trgih tako, da je vse od kovin, nepremičnin napihnjeno. Skladi nestabilni, kripto niha, skratka nič kaj prijetno.
 
  • Haha
Reactions: ales85

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sam praviš da je vse napihnjeno, vse je rizično, dogajajo se situacije ki so nove (prvič) na trgu. Ekonomski vzvodi več ne delujejo in ti bi rad "majstra" da ti investira, z določenimi garancijami seved? :) Daj ne serji in se zresni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in jtfc

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Pozna oz. lahko priporoči kdo kakšno kvalitetno investicijsko podjetje, ki ti za željen znesek vlaganja dejansko tudi pomagajo in delajo v tvojo korist?

Vem, da smo v Sloveniji, kjer vsak ve več o investiranju kot kdorkoli drug, a me je zbodlo pripovedovanje kolega, ki je dobro zaslužil v Ameriki in bil pripravljen investirati 300k dolarjev. Šel je do investicijske firme, kjer so mu pripravili ideje in možnosti, tudi določene garancije in po enem letu ne more prehvalit donosov, novih možnosti, itd.
Sedaj bi investiral še več in skupaj kupujejo nepremičnino.

Pri nas ali v okolici tudi obstajajo taka podjetja? Ima kdo izkušnje? Dejansko je stanje na trgih tako, da je vse od kovin, nepremičnin napihnjeno. Skladi nestabilni, kripto niha, skratka nič kaj prijetno.
Da so cene nepremičnin in zlata prenapihnjene bo kar držalo, a to še ne pomeni, da vrednost ne bo rasla še naprej.
V Sloveniji praktično ni podjetij v takemu pomenu besede kot jih pozna tujina sploh pa Amerika, kjer je bogatih strank enormno več. Slovenci smo pač navadni reveži in iz revežev se z investiranjem ne dela bogatašev. Moraš že nekaj imeti najprej.

Pri nas poznamo bolj osebne finančne svetovalce. Preden skočiš in najameš enega, ti lahko že takoj napišem, da garancij pri nas s strani teh firm/svetovalcev ni.
Naslednje kar je, pokrivajo predvsem investicije v vzajemne, ETF sklade, delnice, obveznice, itd. Nekateri se potem še ukvarjajo z kovinami, potem se pa zaključi. Nekih hudih idej v investiranje v nepremičnine ne bo dali. Delajo na dolge roke.

Sam osebno sem mnenja, da so ti svetovalci ok za znane bogataše. To pomeni, da gredo k njim ljudje, za katere se ve, da imajo precej denarja. Sklepam, da nisi med njimi in si eden tistih neznanih, ki pa imajo kljub temu kar nekaj denarja in bi ga radi investirali. V takem primeru jaz ne bi šel k svetovalcu, ker ni treba, da tujci izvejo koliko denarja imaš. Če me razumeš. Nimaš miljonov, kar svetovalci izkoristijo za lep procent dobička, velik denar porinejo v povprečen ETF in glej ga zlomka, profit. Imaš mogoče 100k, 200k, itd. Od takih svetovalci nimajo kaj dosti in težko je delati opazen profit, nisi zanimiv, a hkrati si dal tujcem v vpogled svoje stanje.

Drži denar na banki (sklepam, da je tam). Izobrazi se o investiranju v ETF sklade, izberi stabilne in nekaj denarja naloži tja. Če želiš malo tvegati imaš dovolj opcij v delnicah ali kripto valutah, kjer je trenutno kar ok čas za investicijo. Kovine so sedaj kar visoko, jaz bi malo počakal...čeprav z vpeljavo elektrifikacije povsod, bodo kovine le rastle. Rusi kolapsirajo, mogoče se celo vojna umiri in bodo trgi tudi zadihali.
Nepremičnina pomeni strošek. Vlada bo iz tega naredila še večji strošek. Tako da, če že, mora biti lokacija res ok. Kljub vsemu gre tu še vedno za stabilen "denar".
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
V določenih zadevah se s teboj strinjam, v določenih zopet ne. Držati trenutno denar na banki? Ok... ob tem stavku ne vem kaj bi si mislil. A misliš da iz tega vidika ker se bodo slej ali prej pojavile določene (nove) priložnosti na trgu? Čist tako... denarja je še vedno ogromno v obtoku, narod še ima denar tako da če ciljaš na to, mislim da še lep čas ne boš zvezda če boš imel 200k na banki da boš kao vskočil in izkoristil ta jocker, namreč štakorjev s kešem je trenutno preveč, predvsem pa so povsod. Greva dalje, po domače rečeno, vse je v pi*zdi materni in vse je šlo v nebo. A so kovine res precenjene? V zadnjem letu res ne vidim nekega nebesnega skoka kovin, tako da še enkrat premisli, so kovine res precenjene? Meni se bolj zdi da vsi čakajo kdaj bo ekspolozija, glede na pregovorne hranilce vrednosti v korelaciji z inflacijo....
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
V določenih zadevah se s teboj strinjam, v določenih zopet ne. Držati trenutno denar na banki? Ok... ob tem stavku ne vem kaj bi si mislil. A misliš da iz tega vidika ker se bodo slej ali prej pojavile določene (nove) priložnosti na trgu? Čist tako... denarja je še vedno ogromno v obtoku, narod še ima denar tako da če ciljaš na to, mislim da še lep čas ne boš zvezda če boš imel 200k na banki da boš kao vskočil in izkoristil ta jocker, namreč štakorjev s kešem je trenutno preveč, predvsem pa so povsod. Greva dalje, po domače rečeno, vse je v pi*zdi materni in vse je šlo v nebo. A so kovine res precenjene? V zadnjem letu res ne vidim nekega nebesnega skoka kovin, tako da še enkrat premisli, so kovine res precenjene? Meni se bolj zdi da vsi čakajo kdaj bo ekspolozija, glede na pregovorne hranilce vrednosti v korelaciji z inflacijo....
Narobe si razumel. Svetoval sem mu držanje denarja na banki recimo nekaj mesecev, dokler se ne izobrazi o opcijah vlaganja, saj trenutno teh stvari ne pozna prav dobro.

Sicer v slo je par firm, ki se ukvarjajo z izdelavo portelja po tvojem okusu oz. željah. Nimam izkušenj z njimi in verjamem, da jih najprej dobro plačaš. Ampak verjetno ti tudi sestavijo en soliden portfelj z delniškimi skladi, kovino, itd.

Meni osebno zanimivo vprašanje je, kam vložiti denar, recimo večjo količino kot ga ima OP, ne vem 200k, 500k? na kratki rok, da pobiraš razliko in od tega živiš.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Saj to je trenutno vprašanje za milijon, kam vložiti. Noben ti ne bo dal v dani situaciji jasnega odgovora. Sploh pa na kratki rok, kaki kratki rok v teh časih...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Če bi hotel vložiti denar na kratki rok bi stavil danes na Brazilijo. To je bil fix.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Saj to je trenutno vprašanje za milijon, kam vložiti. Noben ti ne bo dal v dani situaciji jasnega odgovora. Sploh pa na kratki rok, kaki kratki rok v teh časih...
Itak. Če ima kdo rešene stanovanjske probleme, kredite, našparano/podedovano recimo 200k ali celo več, bi jaz najprej del tega dal na stran (banka :) in porabljal za dobro življenje. Privošči si kaj, kupi si kaj, naj bo tudi žena zadovoljna. Ostalo pa razpršiš in to je to. Če imaš še več denarja pa pogled proti zemlji/nepremičnini.

Kolega je recimo šparal in šparal, nato še dedoval in vse samo nalagal. Potem se je le spomnil pri 45. letih, da dela cele dneve, žena tudi, denar nekje stoji in čaka, sama pa od tega nimata nič. Potem sta si le privoščila in zanimivo žena je najprej najela čistilko. Majhen vložek, a posledično blazno zadovoljna žena. Tip.je nehal nabijat ure na slabo plačanem šihtu, začela sta športat, kam it. To je to. Jebeš denar, če ga imaš in ne živiš bolje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
In zdaj švical ko je 2:1

Ko Slovenec izgubi v polfinalu moraš vedet da je to potem bolj zanesljivo da bo izgubil za 3. mesto kot vsi finančni instrumenti, kot vsaka kovina, to je enostavno fix. To je Slovenska luzerska mentaliteta, pa sem v eni točki že mislil da smo to prerastli ampak nismo. Isto se bo zgodilo v košarki če ne pridemo do finala. Garant.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Itak. Če ima kdo rešene stanovanjske probleme, kredite, našparano/podedovano recimo 200k ali celo več, bi jaz najprej del tega dal na stran (banka :) in porabljal za dobro življenje. Privošči si kaj, kupi si kaj, naj bo tudi žena zadovoljna. Ostalo pa razpršiš in to je to. Če imaš še več denarja pa pogled proti zemlji/nepremičnini.

Kolega je recimo šparal in šparal, nato še dedoval in vse samo nalagal. Potem se je le spomnil pri 45. letih, da dela cele dneve, žena tudi, denar nekje stoji in čaka, sama pa od tega nimata nič. Potem sta si le privoščila in zanimivo žena je najprej najela čistilko. Majhen vložek, a posledično blazno zadovoljna žena. Tip.je nehal nabijat ure na slabo plačanem šihtu, začela sta športat, kam it. To je to. Jebeš denar, če ga imaš in ne živiš bolje.

Kaj ti naj rečem, nimam besed za tega tvojega kolega, škoda komentarja. Sreča edino da ga je srečala pamet, čeprav pozno. Čeprav to je pri nekaterih bolezen, ta obsesija z varčevanjem, nalaganjem in bojaznijo pred tem da bodo zopet "revni", v kolikor kdaj niso imeli ali pa da bodo hudi časi. Poznam nekaj takih. Sicer pa jih podpiram, otroci bodo hvaležni. Sam nimam te sreče :valjamse:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Ksz

tezko je dat dober nasvet ker nihce bi jasnoviden in ker vsi izhajamo iz nekih lastnih pogledov in izkusenj. Kot je napisal avtofun je tole s sparanjem lahko cel hudic (oz stalnim “plemenitenjem”) ker s(m)o ljudje dejansko obremenjeni s tem da nekoc npr ni bilo in to vpliva na kvaliteto zivljenja oz porabljanje denarja.

sam vem nekaj malega o ETFih, se najvec o nepremicninah. In to kar ti pises (sumica) je se najbolj primerno za kak etf vezan na S&P500 in mogoce se kaj v kovine. Morda del vezava na banki al pa obveznice (sedaj ko rastejo obrestne mere bodo to cist v redu nalozbe). Ko nekdo napise da je za vlagat v nepremicnine…mislim tle se (pri dejanskem vlaganju v fizicno obliko nepremicnin) pogovarjamo o konkretnih stevilkah in tudi tveganjih (pa ne financnih ampak ce se gres nekaj z nepremicninami je 101 past kjer lahko tud zgubis denar ne sam zasluzis).

ne stekam pa zakaj bi skrival kok mas (v smislu razkrivanja stanja pred financnim svetovalcem) - ce si legalno zasluzil in nimas doma v nogavici - kje je problem?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Kaj ti naj rečem, nimam besed za tega tvojega kolega, škoda komentarja. Sreča edino da ga je srečala pamet, čeprav pozno. Čeprav to je pri nekaterih bolezen, ta obsesija z varčevanjem, nalaganjem in bojaznijo pred tem da bodo zopet "revni", v kolikor kdaj niso imeli ali pa da bodo hudi časi. Poznam nekaj takih. Sicer pa jih podpiram, otroci bodo hvaležni. Sam nimam te sreče :valjamse:
To je kar problem tistih, ki imajo nekaj, a ne veliko, potem pa našparajo konkreten znesek, mogoče dedujejo ali kako drugače pridejo do enega zneska. Tisti znesek postane fix, kar pomeni, da ga gledajo kot neko varnost za hude čase, otroke. Namesto, da bi bolje živeli, delajo in se živcirajo, da bi ta znesek ohranjali ali ga plemenitili. Od njega nimajo nič, razen, če jim ga uspe toliko plemenititi, da od razlike živijo bolje, a kaj ko tudi to hitro postane fix in tako dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ksz

tezko je dat dober nasvet ker nihce bi jasnoviden in ker vsi izhajamo iz nekih lastnih pogledov in izkusenj. Kot je napisal avtofun je tole s sparanjem lahko cel hudic (oz stalnim “plemenitenjem”) ker s(m)o ljudje dejansko obremenjeni s tem da nekoc npr ni bilo in to vpliva na kvaliteto zivljenja oz porabljanje denarja.

sam vem nekaj malega o ETFih, se najvec o nepremicninah. In to kar ti pises (sumica) je se najbolj primerno za kak etf vezan na S&P500 in mogoce se kaj v kovine. Morda del vezava na banki al pa obveznice (sedaj ko rastejo obrestne mere bodo to cist v redu nalozbe). Ko nekdo napise da je za vlagat v nepremicnine…mislim tle se (pri dejanskem vlaganju v fizicno obliko nepremicnin) pogovarjamo o konkretnih stevilkah in tudi tveganjih (pa ne financnih ampak ce se gres nekaj z nepremicninami je 101 past kjer lahko tud zgubis denar ne sam zasluzis).

ne stekam pa zakaj bi skrival kok mas (v smislu razkrivanja stanja pred financnim svetovalcem) - ce si legalno zasluzil in nimas doma v nogavici - kje je problem?
Mogoče jim delam krivico, ker jih ne poznam. A na njih gledam nekako v smislu, naj najprej sebe naredijo bogate, preden svetujejo bogatemu kako naj plemeniti svoj denar. Oz. bi vedno imel občutek, da računajo dober denar za upravljanje mojega denarja brez kančka odgovornosti. Saj pravim, mogoče jim delam krivico. A še nihče ni tukaj koga priporočal ali podal izkušenj kako to izgleda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
No za njih konkretno je bilo ze objavljeno da ti priporocajo zelo splosne zadeve (take ki ti jih lahko tudi tu na alterju) ki pa jih skusajo mastno zaracunat
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ne, delajo točno to, kar je OP vprašal. Najbrz niso edini, vendar za druge pa ne vem. Cena? Ne vem, enim je vse drago, ampak ce sam ne znaš, in izgubis na koncu leta vec, kot ce se njim njihovo provizijo placas, potem je debatlih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Ne, ne delajo tega. Prodajajo financne produkte kjer imajo svoj delez zraven. Tako kot ti to prodaja vsak drugi zavarovalni agent in podobni. To ni upravljanje premozenja ampak preprodaja financnih produktov. OP pa isce (kot sem razumel) nekaj kjer mu bodo celostno upravljali in bo to bolj individualno

vem pa da ima NLB storitev upravljanja premozenja, ne vem pa kaka je meja da te “vzamejo”
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Nope... Ampak dobro, ti veš...

Seveda pa to ni nič proti vedenju in znanju alteraša. on bi to veliko bolje...če bi denar imel. Tako da ja, po nasvete kar na alter, je bolš.