Prodaja delnic...

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo!
Ravno sem se spomnil, da bi mi prav prišlo nekaj €€, tako da razmišljam, da bi prodal del delnic - tistih ki smo jih dobili ob osamosvojitvi (tisti certifikati...), pa me zanima par stvari:
- Lahko prodam samo del (mi ni treba vsega na enkrat)?
- Kje uredim zadevo in koliko traja, da dejansko dobiš denar (če je važno, prodal bi NF1N, ker trenutno so nehale rast
grin1.gif
)
- Koliko mi bodo provizije vzeli, tisti preko katerih bom prodal zadevo (nekje sem ujel, da ilirika recimo ureja to?)
- Bom imel naslednjič, ko bom hotel prodati preostalo kaj problemov/višje stroške/... karkoli?

Hvala za odgovore, da ne bom kr neki okol skakal, pa ne mel pojma "kaj bi sploh rad"
rolleyes-1.gif


lp
Peter
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
- Seveda lahko prodaš samo del...
- Kje? Na bilokateri BPH...odpreš trgovalni račun (ne vem zaj natančno, pa saj to najdeš na njihovih straneh, recimo 12 EUR), in izvedeš prodajo (recimo kakih 10 EUR provizije...)
- Kdaj? Če prodajaš kaj likvidnega se transakcija izvede praktično takoj, nekak v roku 3 dni pa ti bodo nakazali na TRR...

Pri vsaki nadaljni transakciji plačaš stroške transakcije...simpl
wink-1.gif


(sori, sam ne vem točnih številk stroškov...ne da e mi zdaj iskat...so pa posli na lj borzi valda dosti cenejši kot trgovanje v tujini...)

lp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ful fajn! Hvala
smile-1.gif

Sej ne vem, če se mi splača odpret račun pa ga takoj zapret ali pa plačevat letne stroške vodenja... Bom šel pa verjetno ta teden enkrat vprašat, kako pa kaj, če mi jih lahko spravijo v promet
grin1.gif

Dobiš zvezdice seveda
wink-1.gif



lp
Peter
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Provizija je običajno okoli 1% ... NLB, Poteza, Ilirika, MP, ... en kup je borzno posredniških hiš, ki so ti pripravljene pomagati. Izberi tisto, ki ti je najbližje.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Ja, boš moral novega naročit, se mi zdi, da mora biti star največ sedem dni ....
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hvala, sem že zrihtal - videl sem da je od novega leta, kar se mi je že zdelo, da bo malo preveč... Sem pa imel srečo in prišel dovolj zgodaj da sem na kdd dobil eno prvih številk in mi ni blo treba čakat. Tako da, hvala vsem
smile-1.gif


lp
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Ni nobene prvozije, če prodajaš. Vsaj meni je tako zadnjič rekla. Tudi dohodnine ni, ker prvič prodajaš. SEm pa spraševala pri podjetju Delnica in rabiš samo dokument, TRR in ti v treh dneh nakažejo na račun.

LP
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Dohodnine res ni...ker prodaja delnice iz certifikatov. Ne ker prodaja prvič
wink-1.gif


lp
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Ja, boš moral novega naročit, se mi zdi, da mora biti star največ sedem dni ....
izpiska ne rabiš. sej so onlajn povezani.

defitinitvno pa poleg dokumenta rabiš davčno številko. nf1n ne vem če bi prodajal, bi še malo počakal, da ga preoblikujejo v vzahemca. kaj pa se mas na razpolago?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Tudi midva imava še nekaj teh delnic in jih zaenkrat še ne mislim prodajat. Ko pa je že debata o tem, me pa zanima ali ima kdo kakšne informacije kaj bo z NFD holding? Ker nekaj malega je tud tam. Stalno prihajajo neke ponudbe na dom. In ker ni kaj dosti denarja tudi ne spremljam kaj dosti. Bi bil pa vesel informacije ali naj zadevo zaključim (prodam) ali naj pustim tako kot je.

lp
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kaj misliš, kaj bo?

Na koncu bo to pristalo v rokah direktorske elite, ki ima močne veze v politiki (večja je kura, višje morajo segati tvoje veze).

Merkur je prvi od gorenjske štiriperesne deteljice - ostali so še NFD, Sava in GB.

Tako je to v SLO.