Problem z zunanjim diskom

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Imam težavo s prenosnim zunanjim diskom My Book essentials. Računalnik ga ne zazna oz. ne morem dostopati do datotek (preskušeno na dveh računalnikih, tudi na TV-ju zazna samo kot napravo, na katero lahko snemaš, ne pa kot disk s podatki - kot prej). V raziskovalcu ga sicer prepozna kot disk, vendar z drugim imenom, ko pa ga želim odpreti, pa mi odpre okno, da ga je treba pred uporabo formatirati. (Odpre pa se WD SmartWare pogon.) Tudi če ga želim formatirati, ga ne more dokončati. Med napravami pa mi ga zazna kot My book. Tudi WD SmartWare ga ne zazna oz. pokaže samo lokalni disk. Sem poskušala formatirati z WD quick Formatterjem, pa ravno tako ne izvede do konca in javlja napako.
Ko disk priklopim na računalnik, je slišati zvok in na računalniku, kot da se je priklopila nova naprava, pa tudi sam disk se zažene. Na disku pa utripajo lučke, kar prej pri normalni rabi niso.

Kako naj se lotim reševanja zadeve? Če je možnost, da se podatki rešijo, ni pa nič pogrešljivega, tako da bom že tudi s samim formatom in uporabnim diskom zadovoljna.
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
a je to mala zadeva (polni se samo prek usb) ali večja (usb plus štrom)? če je mala, poskusi z y konektorjem usb (dva usb v mašino in en v disk) da disk dobi več štroma. če je večji disk, je verjetno lahko crknila elektronika. če ne gre drugače, vrži ob tla, disk izgradi in si kupi zunanji disk in vgradi obstoječ disk vanj. če ni tudi disk crknu.
aja, ni treba dejansko metat na tla
smile-1.gif

če si že na pol formatirala, boš težko dobila podatke nazaj-ni pa seveda nemogoče. program za undelete ali pa anni/kotar reševanje podatkov...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Tako je. Očitno ti ga je tv formatiral v svoj format. Jaz denimo take zadeve rešujem tako, da dam ubuntu preizkusni disk in ga potem formatiram nazaj na NTFS.