My BOOK LIVE WD problem

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
ZDravo,
imam WD my book live in ko ga priklopim na omrežje mi ga nikjer ne zazna. probal sem reset vendar vse zaman. sveti samo rumena lučka spredaj. probal tudi na drugem omrežju. sedaj me zanima kako lahko snemem podatke iz njega direktno? kajti ima samo LAN priklop. oz kako ga usposobim v delovanje?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Odpreš in priklopiš disk direktno. Glede na to da nisi neki strokovnjak priporočam obisk servisa.
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
ok glih najdu en tutorial kako odpret...verjetno je mrezna kartica sla..disk sm dobil vn...vendar mi ga ne zazna v win....ko ga gledam v CMD mi kaže disk 2..vendar SIZE 0
Status NO MEDIA

kaj lahko naredim?
1583863104418.png
 
Nazadnje urejeno:

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Jaz sem imel podobne težave. Sem bil prepričan, da je disk fuč, skupaj s podatki. Probal vse živo, kar piše na spletu - brez uspeha. Potem sem našel še predlog, da disk priklopiš preko stikala (switch), in ne direkt v router. To sem naredil in je delovalo!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kateri koli disk iz WD-ja dela samo v ohišju, v katerem je bil. žal. menda, tudi če bi kupil nov, enak model diska, zamenjal fizični disk, ga ne bi prebral, ne bi pa vedel, ker se nisem toliko poglabljal. zato diska izven ohišja ne prebere. tudi če izbereš "no encription" ob nastavljanju diska, preden ga začneš uporabljat, ga WD vseeno nekako enkriptira ... zakaj, ne vem. mi je pa to precej preglavic povzročilo.
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
prklopu sm ga preko sata kabla...na usb...niti zazna ga ne....ker naprimer enega drugega pa zazna. kako pa naj bi lahko dobil vsaj podatke iz njega? mogoče kakšna rešitev tudi za WD diske?
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
tud to sem probal..še vedno ne najde...oz v computer managemen disk management mi ga prikaže...sm kaže no media..
 

monsi

Pripravnik
15. feb 2009
40
2
8
A priklapljaš 3,5" disk v prenosnik, a imaš usb zunanje ohišje za 3,5" diske?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Meni je samsungov disk v zunanjem ohišju kazal podobne težave. Prek eSATA kabla se winzi niso več hoteli zagnati.
Preklopil na konektor USB (ohišje zunanje ima SATA in USB konektor) in je delal in vmes prekinjal. Najprej sem mislil, da je konektor na zunanjem ohišju diska crknil.
Disk ven vzel in priklopil direktno na SATA na matični plošči. Ugotovitev, disk zanič, zunanje ohišje OK.
Nekako sem z reševalnim programom skopiral devet giga slik z diska, vendar mi winzi slik ne morejo odpreti :(