Problem z particijo

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
V domačem računalniku imam 3 diske ( 3X 200 giga) in pred meseci sem si še kupil enega 500 Giga. Na 200 giga disku sem imel nameščen windows vista. Z njim sem tudi ustvaril particije na novem 500 giga. Na vseh diskih je bil NTFS datotečni sistem. Ker sem iz sistemskega diska skopiral večino službenih podatkov na 500 giga disk (backup). Potem sem na 200 Giga disk namestil xpje. In ko jih namestim sem skor dobil živčnega . Ko kliknem na pogon F 500 Giga diska mi javi, da ni disk formatiran. Se mi je prejšnič zgodilo isto in sem naložil visto in podatke na disku sem spet videl vse podatke Sedaj je pa tak, da se mi ne ljub nalagat viste in me zanima, če obstaja kakšna rešitev, da bi prišel v xpjih do particij ? Kakšni programi za reševanje podatkov odpadejo, ker na ostalih diskih nimam dovolj prostora.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Načeloma bi moralo v XP-jih delat, ker sta NTFS v5 (XP) in v6 (Vista) kompatibilna, problem ponavadi nastane če delaš backup s kakšnim namenskim programom (shadowing).

Probaj konvertirat F disk z Paragon Partition Manager-jem: www.partition-manager.com
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Sej načeloma bi moralo v xpjih delat. Sem probal z tem partition managerjem in im napiše da imam GPT hard disk, naprej pa ne morm nič delat. Lepo sem ustvaril particije v visti, ko sem kupil nov disk in njega kopiral podatke z raziskovalcem. Tak da ne vem kaj bi naj bilo narobe.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kak hudiča pa ti je uspelo ustvarit disk z GPT particijo? To boš pa moral Visto nazaj dat, skopirat podatke nazaj na originalni disk in MBR particijo nardit (zbrisat particijo in ustvarit novo, lahko kr s tem partition managerjem).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A to maš 64 bitno Visto in 32-bitni XP ?
Če imaš v bližini kakega linux poznavalca ti lahko pretvori.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Oboje je 32 bitno. Takoj ko sem zagnal windows vista setup, sem videl vse particije na 500 giga disku. Sedaj sem naložo visto nazaj, da sem lahk rešil podatke. Zanimivo je pa to, da sem ta 500 giga disk prestavil na moj linux strežnik, pa mi zazna da je particija NTFS in vidim vse podatke. A XPji pa nekaj mutijo z GPT. Ko me je na rit vrglo, ko sem to videl in sem že videl, da me bo šef ustrelil, ko sem mu 10 giga bazo zafural.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ti veš kak si to kreiral
wink-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Disk je čisto nov. Zanima me sam zakaj so pogoni vidni na visti in zakaj niso v xpjih.
Bom kar slike prilepil, kaj mi ne gre v glavo. Tisto glede GPT diska mi je malo mar, ker paragon isto zazna v visti in xpjih.

Screenshoti v xpjih



Paragon (Vista ali XP).




Screenshot VISTA:

 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mislim da ne bo druge kot še 1x Visto gor in nardit normalno MBR NTFS particijo.

Uradna m$ stran:

Can the 32-bit version of Windows XP read, write, and boot from GPT disks?
No. The 32-bit version will see only the Protective MBR. The EE partition will not be mounted or otherwise exposed to application software.