Problem z Outlook-om

raketa

Pripravnik
25. sep 2007
222
6
18
Gorenjska
www.lomm.si
Pozdravljeni, imam težavo z outlookom. Noče mi narediti gmail računa. Predenim tednom je bilo še vse v redu, potem sem pa zamenjal geslo za dostop. Od takrat naprej ne deluje več, pa čeprav sem zamenjal geslo, parkrat se zbrisal račun in ga naredil še enkrat pa še kar noče.

Mogoče kdo ve v čem je problem?



Hvala
LP

EDIT: Že uredil...
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.368
710
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Moja težava: Imam služben laptop HP ProBook 6540b, ki ima dokaj dobro strojno opremo za pisarniško delo, pa vendar se mi pojavlja težava pri odpiranju vseh vrst priponk v Outlook-u (2007)..namreč odpiranje priponk traja dolgo, predolgo za moje pojme. Npr office dokumente (xls, doc) v priponki mi odpira cca 5-10 sekund, da o video/audio clipih ne govorim..te odpira tudi 10-15 sekund. Zanimivo je to, da mi pa direktno iz diska vse odpira normalno hitro in na splošno računalnik funkcionira brez problemov in se odziva hitro..kaj bi torej lahko bil razlog, da mi priponke v Outlooku odpira tako dolgo.
confused-1.gif
To se mi sicer dogaja že od samega začetka in ni prišlo čez noč..Sumim, da je krivec antivirusni program (Symantec)?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.286
1.053
113
Emona / Carnium
V Symantec-u lahko onemogočiš e-mail auto protection. Priponke bodo skenirane ko jih boš prenašal na disk.

EDIT: To seveda pomeni določeno tveganje.
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.286
1.053
113
Emona / Carnium
Probaj vseeno. Obstaja možnost, da se maili (in priponke) skenirajo na exchange strežniku in ni potrebe po dodatnem skeniranju na računalnikih uporabnikov
grin1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.934
34
48
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
ahh ja, lahko bi že prej probal. Sedaj sem testno onemogočil antivirusnega in priponke normalno odpira...
bonk.gif

Kaj pa je pravzaprav "normalno odpiranje" v Outlook 2007? Ker jaz sem v casu uporabe dobil obcutek, da je to, kar si na zacetku opisal, na zalost normalno.
smirk-1.gif
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tukaj vprasal za nasvet.

Na novem racunalniku sem instaliral nove winse in novi outlook. Prvi stik, ki sem ga dodal v outlook je bil iz Hrvaške, sedaj mi pa vse nove stike, ki jih
želim dodati smatra kot hrvaške. Recimo, ko zelim dodati telefon in kliknem telefon (službeni/domači) mi izpiše prvo Hrvaška. Za lažjo predstavo dodajam še sliko.

http://shrani.si/f/4/Wi/yNrIkWe/outlook.jpg

Kako spremeniti to na Slovenijo?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.970
883
113
Najprej spremeni vse obstoječe v Slvoenija:
Stiki --> pogled Seznam --> desni klik na Država/regija --> Združi po polju
označi vse stike, ki bi morali biti slovenski pa niso in jih zvleci v skupino Slovenija.

Ali je pri novih stikih zdaj default OK?
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Ne pomaga, še vedno mi kot prvo državo med vnosom telefonske številke piše Hrvaška. Pri polji "Službeni/domači naslov" pa lahko sam izberem državo.

P.S. nisem pa spreminjal vseh stikov, ker je stikov okrog 1300. Država/regija pa manjka okrog 450 stikom.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Evo, sem uredil zadevo!

Na nadzorni plošči sem poiskal "Možnosti modema in telefona". Tam je bilo privzeto za Hrvaško. Nato sem naredil klic za Slovenijo ter nastavil da je privzeto Slovenija ter hrvaško izbrisal.
wink-1.gif


Tnx!