nateg z menjavo plinske cevi

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
V vednost, tole je prijava policiji od znanke iz Ljubljane:

Pozdravljeni,

kot je bilo dogovorjeno po telefonu, pošiljam po mailu prijavo v zvezi menjave plinske cevi. 29.8.2022 je pri nas doma pozvonil serviser plinskih naprav (ni bil naročen) in je moža, ki je starejši, bolan in nekoliko dementen, prepričal, da bo pregledal plinsko napeljavo (cev - povezava med plinskim priključkom in štedilnikom). Z neko merilno napravo, ga je prepričal, da plin uhaja in je potrebno cev zamenjati. To je tudi naredil, pri tem je staro cev prerezal (slika v prilogi) in mu računal 80 € (račun in izpis mastercard v prilogi). Pustil je tudi svojo vizitko. V hiši nisem ugotovila, da bi kaj manjkalo, da bi bilo kaj ukradeno. Naslednji dan sem želela zadevo preveriti in poklicala sem po telefonu številko firme, ki je na računu. Številka ni obstajala. Poklicala sem na številko, ki jo je pustil serviser in se je javil - da imajo akcijo in hodijo od hiše do hiše in ponujajo svoje storitve.Da ga je gospod (moj mož) prostovoljno spustil v hišo in da je on strokovno zamenjal cev. Ko sem ga vprašala, zakaj telefon firme ne obstaja, mi je rekel, da je verjetno šefica spet zamenjala telefonsko številko. Prosila sem, da obvesti šefico, naj me pokliče, kar se seveda ni zgodilo. Ko sem šla danes ponovno na internet preverit firmo, danes že piše, da je firma začasno zaprta (včeraj tega še ni bilo). Ponovno sem klicala, številka ne obstaja, napisala mail, ki ni bil dostavljen - očitno so tudi mail izklopili... Jaz bom poklicala uradnega serviserja energetike, da mi preveri strokovnost te menjave, vseeno pa podajam prijavo, ker očitno so se ponovno pričele te prevare.



dokumenti plin servis.jpg
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Kaj pa je tu prevara, katero prijavlja? To, da navaja puscanje, katerega kao ni? Ali cena?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
To je bil včasih biznis po lj , so pršli in dobr zaračunal. Kar 80e je.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Pa je to res stvar za policijo? Bolj za FURS, če račun ne bo davčno potrjen in davek odveden - trenutno še ni.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Staro cev pa res ni potrebno prerezati. Razen, ce ne zelis, da jo se kdo preizkusi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Na vsak način daj prijavo na kak inšpektorat (ne znam pomagat kam), ker tole gre za očitno goljufijo.
Da nekaj ni v redu se vidi že z obstojem/neobstojem telefonske/podjetja.
Itak je že mimo a če bi človek prej videl vizitko potem definitivno jih ne bi spustil naprej.
(pozanima se na energetiko če sploh lahko kdo (razen njih) posega v plinsko inštalacijo, ter če ja, kdo je z njihove strani 'požegnjan' da to počne).
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Energetika nima nič z gumijasto priključno cevjo štedilnika!

Sicer draga šola, jo pa lahko vzamemo vseeno pozitivno: sicer gre za nizek pritisk, pa vseeno so gumijaste cevi za plin podvržene staranju in prav bi bilo, da se jih VSAJ na 10 let zamenja. Je pa po moji oceni to strošek max. 20€ z materialom in delom.

Zakaj pa je fajfo menjaval pa mi sploh ni jasno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in ales85

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
Energetika nima nič z gumijasto priključno cevjo štedilnika!

Sicer draga šola, jo pa lahko vzamemo vseeno pozitivno: sicer gre za nizek pritisk, pa vseeno so gumijaste cevi za plin podvržene staranju in prav bi bilo, da se jih VSAJ na 10 let zamenja. Je pa po moji oceni to strošek max. 20€ z materialom in delom.

Zakaj pa je fajfo menjaval pa mi sploh ni jasno.
očitno pridejo na vsakih 9 let
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Absolutno ne podpiram nategovanja neukih ljudi....ampak povejte mi dvoje:
- koliko starejsih ve da je cev potrebno menjati (in 10 let je kar dolga doba, ponavadi je 5, za žare pa 2 leti)?
- koliko te stane katerikoli majster da pride na dom + pol ure dela + material (v tem primeru ga je za 10 do 20e, odvisno od kakovosti materialov (ene 2m cevi, fajfa, tesnilo ali dve, objemka ali dve....)?

Potem se pa čudimo ko so vsake 3 mesece nekje v državi sosedje nazaj počesani...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sicer draga šola, jo pa lahko vzamemo vseeno pozitivno: sicer gre za nizek pritisk, pa vseeno so gumijaste cevi za plin podvržene staranju in prav bi bilo, da se jih VSAJ na 10 let zamenja. Je pa po moji oceni to strošek max. 20€ z materialom in delom.
Ne more to biti strošek 20eur, če so prišli na dom servisirat. Za štedilnik mu bo Gorenje zaračunalo 50eur samo za prihod, brez da pogleda štedilnik ...
Sicer pa po podatkih AJPES-a zgleda dober biznis, imajo povprečno letno čez 1000 takih strank. Pobranih 105.000eur in od tega 75.000eur čistega dobička.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Cev se verjetno ne stara enako v skladiscu in pod tlakom, na vročini itd...Dejansko je to najbolj nevarna stvar v stanovanju, cesar nihce ne jemlje resno. Ko so meni šli prejšnji najemniki ven, se je cev držala na fajfi "za las"! Sem jo samo cuknil in je padla dol. In to pri odprtem plinu!
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne more to biti strošek 20eur, če so prišli na dom servisirat. Za štedilnik mu bo Gorenje zaračunalo 50eur samo za prihod, brez da pogleda štedilnik ...
Sicer pa po podatkih AJPES-a zgleda dober biznis, imajo povprečno letno čez 1000 takih strank. Pobranih 105.000eur in od tega 75.000eur čistega dobička.
Kako si pa prisel s 1000 strankami ro 100k prihodkov?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Cev se verjetno ne stara enako v skladiscu in pod tlakom, na vročini itd...Dejansko je to najbolj nevarna stvar v stanovanju, cesar nihce ne jemlje resno. Ko so meni šli prejšnji najemniki ven, se je cev držala na fajfi "za las"! Sem jo samo cuknil in je padla dol. In to pri odprtem plinu!
In kaj se je zgodilo ko si dol cuknil?

Plinski števec oz. glavni hišni ventil je narejen tako, da ob nenadnem izpuščanju avtomatsko zablokira - vsaj pri nas na Štajerskem. Ko so mi ukinili v stanovanju števec, ventil pred njim pa je bil zapikan, je majster iz plinarne enostavno odvil števec dol, enkrat je siknilo in nehalo. Sem ga vprašal kaj pa zdaj? Ja nič če kdo govejo župo kuha, bo pač počakal da v kleti spet aktiviram. ;)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Saj piše, da gre za "vgradnjni sedilnik", pol ne more bit nateg.
Na vgradnem štedilniku ni bilo nič menjano.
Naj še preverijo, kako je z "vgradnjim sedilnikom", mogoče so tam kaj menjali?



Sarcasm off

Matr, en tako simpl račun, pa ne znajo prav napisat ....
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg