Problem pri brisanju datotek na prenosnem disku

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Imam 2,5" WD 320G, ki ga uporabljam za backup in ko brišem stare podatke to traja in traja. Prvih 10 sekund se podatki hitro brišejo potem se pa skoraj vse ustavi. Ob brisanju podatkov pride procesor na 90% (Athlon X4 2.6GHz). Težava je tudi ko hočem izklopiti prenosni disk mi javi da ni varno, ker mi še eni programi laufajo čeprav imam vse izklopljeno). Edino če naredim restart mi javi da je sedaj varen izklop. Računalnik je stra 3 dni prav tako OS W7.
Sem probal še na treh računalnikih (intel) pa brisanje podatkov kar pade čez. Upam, da to ni hiba AMDja, ker mi je tudi stari AMDjev računalnik (athlon 950MHz) delal težave. Tam je še zapisoval podatkov potekalo na tak počasen način (najprej normalno čez čas se je pa skoraj ustavilo). No, na tem novem se zapisuje normalno hitro le brisanje ne gre nikamor.
A se komu kaj sanja?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pa še nekaj sem ugotovil. Če premaknem podatke iz prenosnega diska na disk v računalniku recimo 1G pade čez v nekaj sekundah. če bi pa brisal 1G podatkov direkt na prenosnem disku bi pa trajalo sigurno 15min pa še na vseh štirih jedrih mi navije procesor na 90% (če zapisujem mi obremeni samo eno jedro na cca 40%)
Če ima kdo W7 naj malo pogleda kako pri njemu dela brisanje podatkov iz zunanjega diska, ker nekako sumim na kakšne nastavitve v OS.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja... več varjant je. Če uporabljaš "compress old files", ki ti ponudi pri Disk cleanup, potem je lahko to razlog. Seveda, obstaja še bolj črn scenarij, da ti pač disk crkuje in se "matra" z branjem/pisanjem...

Lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mislim, da sem rešil zadevo, uporabljam total commander in zgleda, da mu delovanje v W7 (64bit) ne ustreza povsem. Ko sem šel v brisanje podatkov na prenosnem disku preko menija Start-Computer-My disk je bilo brisanje 20GB podatkov opravljeno v slabe pol minute
cheer.gif
.