Nenavaden problem na prenosniku

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Imam prijatelja, ki je nekaj updatal driverje za grafiko na svojem Toshiba A100 prenosniku.
Po restartu se ekran več ne vklopi (ne pokaže se niti BIOS logo). V ozadju se lepo sliši kako pride računalnik v Windowse.

Po nekem naključju za štos v ta računalnik priklopim en svoj disk na katerem imam naložen Ubuntu in glej ga zlomka, slika se skoraj normalno pokaže (slika je zamaknjena in manjša, verjetno zaradi različne resolucije v katerem je bil prej Ubuntu).


Kljub vsemu pa se mi še vedno ne pokažejo BIOS funkcije ob zagonu računalnika. Malo sumim, da je kaj šaril in upgradal bios, ker ne vem zakaj bi bila taka situacija.


Zanima me torej ali mislite da je štos v "pokvarjenem" BIOSu in bi ga moral samo upgradat? Ker sem laik v linuxu se mi ne sanja kako naj zaženem .exe instalacijo za bios, ki sem jo potegnil s Toshibine strani.


Kakšen drug predlog za rešitev tega?

Hvala
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Po vsej verjetnosti se je spremenil graficni mode, kar pomeni, da je driver prestavil ekran monitorja v secondary mode. Druga moznost je reset Biosa na default settinge. Samo ker ne vidis slike ze na zacetku, bi jaz sumil da je tvoj prijatelj saril po Biosu ali pa je sam driver spremenil IRQ. Bootaj z Linux in resetiraj BIOS na default ali pa instalacijski DVD z Winsi in repair.