[PRIROČNIK] Vnašanje radarjev/opoz.(POI) v Garmina

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Majstri no.........pa lahk ste bol nežni pri svojih komentarjih :D

Zj pa big question: Zj če sem prav skužu, sem ponoč ka nisem mogu spat zarad teh POI točk, pogruntu naslednje (pa naj me nekdo popravi, če se motim):

- z nakupom Garmina nuvi 760, dobiš zemlejvid NT 2008 in z njim naložene POI točke že na zemlejevidu
- potem ko si namestim Adria route in pa Adria Topo dobim poleg map spet shranjene POI točke že v samih zemljevidih
DO ZDAJ VSE JASNO...........al se mogoč motim.

Sedaj ko je to vse gor na Garmin napravi pa me zanima, če bom recimo naložil POI točke Slovenije pa še ene evropske države, ki je tudi na NT 2008 gor s POI LODARJEM.................ali se bodo izbrisale vse POI točke iz NT 2008, pa Adria route in pa Adria Topo ALI NE.

*-*
Če se ne izbrišejo ali to pomeni, da te spadajo pod kategorijo: KAM->DODATNO->UPORABNIŠKE POI TOČKE->te točke, ki jih prenesem z POI LODARJEM, se shranijo sem potem, če prav razumem.
Ko pa bom drugič prenašu ostale točke, se pa te prvotne zbrišejo, ostale točke, ki pa so bile naložene na NT 2008 in Adria route in pa Adria Topo ORIGINALNO pa zmeraj ustanejo noter in jih ne morem izbrisati, s tem ko nalagam nove POI točke.


2.Zanima pa me tudi,ali to sploh funkcionira v nuvi 760, ko grem v meniju pod:ORODJA-NASTAVITVE-BLIŽINSKE TOČKE-BLIŽINSKA OPOZORILA(spremeni)-VARNOSTNE KAMERE GARMIN.
Nisem je še veliko sprobaval, pa če mi lahko pomagate ali se te ikone pokažejo na napravi, ko se peljem mimo varnostnih kamer in ali me nato opozarja naprava z kakim zvokom ter čemu sploh služi ta funkcija?

Se opravičujem, ker veliko sprašujem, ampak zmeraj so govorili, da sprejmi človeka, ki se rad uči in ima voljo do tega ter se izogibaj lenim in nezainteresiranim ljudem.*-*
P.S. Bi prosil katerega, ki ima več izkušenj z navigacijami, če mi lahko pošlje svoj MSN naslov, da se lažje in hitrejše rešim situacijo.

Hvala za razumevanje
LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sprejmi človeka, ki prebere navodila in ko res ne gre vpraša.

POI točke, ki so integrirane v karti ne moreš zbrisati, ne izvoziti.

S POIloaderjem nalagaš samo svoje dodatne točke ... opisano v drugih temah.

Mislim da je v teh dveh stavkih vse odgovorjeno.

p.s. ti samo vadi, čitaj, testiraj, nič ne moreš uničiti, šele potem vprašaj.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Snecer je ubistvu napisal vse, dodal bi še tole:

Naprva te opozarja na bližajoče se radarje.
Ikono ne nariše, temveč se na zgornjem delu ekrana naredi rdeč trak, kjer piše, kakšna je omejitev. Seveda pa je zraven še zvočni signal, v kolikor bi grafični prikaz spregledal.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Res so malce grobi a dobri v srcu.
write.gif



Dobrodošel med nami.
nahrung002.gif
 

mkonci

Zelenc'
7. maj 2008
7
0
1
Nekaj me zanima, ne vem če paše to ravno v to rubriko gre pa za POI (speed cams). Ali je res prepovedana uporaba v Avstriji, Nemčiji in Švici? Kaj ti naredijo če te dobijo? Kako pa te sploh dobijo, a gredo brskat po navigaciji?

Hvala za odgovore!

PS: Odgovor bi potreboval do 15.5.2008, potem grem na pot
smile-1.gif


LP,Matej
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Citat:
Uporabnik mkonci pravi:
Nekaj me zanima, ne vem če paše to ravno v to rubriko gre pa za POI (speed cams). Ali je res prepovedana uporaba v Avstriji, Nemčiji in Švici? Kaj ti naredijo če te dobijo? Kako pa te sploh dobijo, a gredo brskat po navigaciji?

Hvala za odgovore!

PS: Odgovor bi potreboval do 15.5.2008, potem grem na pot
smile-1.gif


LP,Matej

Pozdravljen!

Sedaj sem šel malo osvežiti navodila od Garmina in nisem nikjer zasledil kakšnega opozorila, da ni dovoljen vnos radarjev in POI točk. Pravzaprav tudi sami oglašujejo svoje vnose radarjev, tako da kupiš naročnino za vsako regijo posebej, tak da mislim da tle nebi smelo biti problemov. Velik poudarek so dali samo za FM odajnik, da je v nekaterih državah prepovedan (ZDA), zaradi premočnega signala. Vem pa da kakšni pripomočki, ki jih imajo v avtu ljudje, in na 2 km izsledijo policijske radarje za enkrat države ne dovolijo zaradi motenj signala policijskih radarjev. (Je pa sedaj iskalec radarjev "Scorpion" ta pa je dovoljen s strani države).

Tole je mala skromnost od mene ter moje ugotovitve, ampak to sam samo jst *-* . Naš raje drugi strokovnjaki kej več povedo o tem.

P.S. Kam pa greš na pot, če ni skrivnost. Hja se malo sveta res ne škodi.

LP
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
DA, navigacijske naprave same niso prepovedane, prepovedane so POI točke oz. točneje povedano opozorila na radarje.
Z kakšno pravico ti jo lahko pregleda nimam pojma, ampak mislim, da so izurjeni in imajo verjetno posebna pooblastila na podlagi katerih ti lahko pregleda napravo (kot npr. preiščejo hišo, ko imajo nalog), tako je verjetno tudi to, ampak se nalog za pregled, če se njim zazdi napiše na licu mesta. Kaj se zgodi oz. kakšne so sankcije ? Napravo ti baje lahko zasežejo.

Tukaj se potem poraja vprašanje ; zakaj potem ne ukinejo vse radijske postaje, ki prav tako voznike opozarjajo na radarje ? Pač takšna je politika in dejstvo je, da proti vetru ne moreš lulat in g. policaj ima pač vedno, opa skoraj vedno prav.

POZOR! : V določenih državah zakonodaja ne dovoljuje oz. strogo kaznuje uporabo vseh naprav za odkrivanje radarjev in hitrostnih kamer. Pred naložitvijo teh točk se pozanimajte kakšno politiko vodi posamezna država glede uporabe takih naprav.
 

mkonci

Zelenc'
7. maj 2008
7
0
1
Jst sem te podatke da je prepovedano dobil na http://www.poiplaza.com/index.php?p=sdb&d=788&lstpg=dc&lstc=18.

Grem pa mal po Nemčiji in Franciji
wink-1.gif


Še nekaj me zanima, kako lahko naredim da mi v Garmin naloži več POI hkrati, recimo radarje Slovenija, hotele Francija in zanimivosti Pariz?
Morem zato odpret nov folder POI na disku (rač) in not shranit vse poi in jih potem prenest na Garmina?
Poizkusil sem podobno s tem da sem v folderju POI ustvaril še polno podmap za vsak POI svojo in tako ne gre?
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Kar se tiče radarje ne boš imel težav v nemčiji avstriji in franciji je sigurno dovoljeno. Je pa ena ali dve državi kjer to prepovedujejo, ampak sem na žalost pozabil kje to je. Tam ti zasežejo napravo in kazen dobiš.

Kar pa se tiče POI pa si poglej temo, kjer so opisana podrobna navodila kako se jih vnaša.
 

senator

Pripravnik
15. apr 2008
75
0
6
slo
Lani sem bil v Franciji in ugotovil da je Francija pokrita z radarji že v osnovni "stari" verziji CN, ko sploh še nisem vedel zakaj se gre, ko mi je naenkrat v Strasbourgu začelo rdeče bliskati na nuoviju in nato vse do in okoli Pariza. V Parizu je čudovito javljal tudi aktualne trenutne zastoje in kolone! Taxisti in jaz smo imeli kar svoje identične koridorje (beri obvoze).
Lažje sem telovadil po Parizu kot pa po Ljubljani. Tudi za Tursko AC (beri Avstrijo) je lani normalno javljal zastoje in kolone pri Katchbergu. Me pa zanimajo vaše izkušnje, da niso slučajno v novi CN 2008 kaj ven vrgli oz. če so kaj dodali oz. "je free vključeno" za ostale države.

PS: Prijetno križarjenje!
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
A mi lahko kdo prosim pove, kak lahko uploudam gor na forum datoteko velikosti 1,09 MB (1.150.976 B). Ali je to možno tukaj naložit ali moram na kaki gostiteljski strani naložit tu pa dodati samo link.

Pošteno sem se namatral tak da me že cel dan glava boli in po 4 urah končno skupaj spravil. Hotel sem nekaj prispevati skupnosti na forumu tako, da sem zbral POI točke vseh evropskih držav, katere so bile na volje po naslednjih kategorijah

* FIX SPEEDCAM
* MOBILE SPEEDCAM
* RED LIGHT
* RED LIGHT SPEEDCAMS
* SECTION CAMERAS
* TRAFFIC CONTROL

Sedaj pa bi rad tole poslal na forum, da si lahko potegnejo uporabniki dol. Pa me zanima kak naj tle gor to uplodam.

Zanima me ali sem pravilno razvrstil mape da se lepo naložijo vse na napravo
confused-1.gif



 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Na tablo je moč dodajati datoteke, ki so manjše od 0,8 MB, drugače pa na kakšen, kot si rekel, gostiteljski server in link tja.