[PRIROČNIK] Vnašanje radarjev/opoz.(POI) v Garmina

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Navodila so napisana za čiste začetnike, ki nimajo blage veze o dogajanju, pa tudi z računalniki niso tako vešči.
Znalci post preskočite.
grims-1.gif



Najprej je potrebno dobiti točke.

Za Slovenijo so pri nas.

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/14807/page/0/fpart/1/vc/1/nt/10

za ostale države pa na internetu.

Največ jih je pri:

http://www.poiplaza.com/

Pretočimo željeno na disk in zaženemo Garminovega POI Loaderja.
Če ga še nimamo ga dobimo brezplačno:

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=927

Zaženemo exe datoteko in počakamo, da se POI Loader naloži v naš računalnik.


Tako, sedaj smo pripravljeni na "veliki podvig".


Zaženemo POI LOADER in sledimo navodilom ter si pri tem pomagamo s mojim slikovnim gradivom.

Upam, da vam bo uspelo.




















pozdrav.gif
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.308
18
38
Ljubljana
e moj cifra.... zakaj pa meni te iste POIje ne vnese tako kot mora? Vidim, da je tebi 23054 destinacij not vrgu men pa samo ammm.. nekaj čez 20?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zato ker sem si za ta "job" odprl svoj folder in ga imenoval "poi" vanj sem skopiral vse kar sem si želel in nato s POi loaderjem pokazal nanj ter počakal 20 minut in je zmlelo vse skupaj. Pa SD kartice nisem imel notri (rado zafrkava če je oboje)

Drugače pa vedno ko greš v posodobitve pobriše stare. Torej VSE na ENKRAT ali nič.
243560-motor.jpg
 

Priponke

  • 243560-motor.jpg
    243560-motor.jpg
    32,1 KB · Ogledi: 1.023

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Na Poi Plazza je, samo ni bogve kaj, nekaj punktov, daleč od toliko uporabnega, da bi čakal samo na opozorila navigacije.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kako se pa vse te POI točke spravi v mapsource-da bi si jih lahko ogledal še na računalniku?
 

kaka

Pripravnik
26. apr 2008
76
0
6
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Kako se pa vse te POI točke spravi v mapsource-da bi si jih lahko ogledal še na računalniku?

Tudi mene zanima, če lahko nekdo pojasni..
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
File-open
smile-1.gif

Pa če imaš cel kup različnih POI datotek a boš potem 50 krat odpiral in potem spet vsakič znova pa še vse ikone in napise zraven?

A na nek način trajno vnesti se jih pa ne da tako kot jih preprosto vnesemo v Garmina?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poglejta si temo o radarjih POI Slovenijo.

1. Prvo moraš točke narediti v Mapsourcu, zato že tedaj začneš razmišljati o "enotni" datoteki, če nočeš imeti več različnih gpx datotek.

Pri radarjih SLO sem naredil tudi enotno datoteko tako da ni potrebno vseh fajlov združevati...
 

kaka

Pripravnik
26. apr 2008
76
0
6
Snecer prosim ,da mi neke zadeve objasniš, ker mi določene zadeve niso preveč jasne. Ko hočem v Mapsourcu na določeni lokaciji , (ki jih ni), nastavit omejitve oziroma omejitev hitrosti 40km ali 50km itd.. Kratek opis iz mobisuxa (Odpreš mapsource in poljubno karto ter z orodjem waypoint tool (zastavica) izbereš poljubno točko na karti.) to sicer vem kako , zanima me kako naredim ta fajl in ga shranim v format .gpx v že obstoječi fajl kjer sem ga potegnil iz te strani
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/14807/an/0/page/0#14807 recimo ta gpx fajl je velik za (primer)omejitev 50km 62.548 KB kako tiste , ki sem jih jaz naredil vnesem v ta skupni fajl ki je velik 62.548 oziroma , da se z mojim novim vnosom poveča …. Če me razumeš kaj hočem ..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja. 2x odpreš Mapsource oziroma ko narediš svoje točke le-te vse označiš in daš ukaz COPY, nakar odpreš velik file in te točke skopiraš vanj PASTE.

Nakar shraniš novi večji file.
 

kaka

Pripravnik
26. apr 2008
76
0
6
Hvala sem uredil oziroma mi je že uspelo . Moral sem narediti veliko točk , kjer jih ni bilo,tako da normalno deluje hvala zaenkrat ….
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Mene zanima, ko zgoraj POI točke prenesem na računalnik, ali jih moram vse od RARATI, ker je v glavni mapi, potem še veliko podmap.

Vse odraram oziroma katere moram.

PROSIL BI ŠE, ČE LAHKO EN CAR VSE SVOJE POI TOČKE ZBERE IN DA NA KUP, DA SI LAHKO POTEGNEMO OGROMNO TOČKA NAENKRAT.

P.S. Bral sem nekaj, da je na mojemo Nuvi 760, ki ima naloženo NT 2008 baje naloženih 6.000.000 POI. Ali to drži.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
moj-userbar.png