Priklop agregata

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Agregat je galvansko ločen in štromarja ne bo zrukalo. Problem bi lahko bil, če bi držal za obe žici, ki gresta od agragata.

Daj malo premisli, kaj si napisal.

Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Ali to pomeni, da je kljub vsemu moja skrb neupravičena?
LP

Tebe sem pa jemal, kot bolj resnega človeka. 15 ljudi v tej temi piše, kakšen je edini pravilen priklop agregata, ampak ti komaj čakaš enega, ki ti bo napisal, ne to pa ni treba.
Stane par evrov in 15 min. dela, v čem je problem?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
v tem, da sred podrtih dreves stojiš, maš agregat, nimaš štromarja, maš željo po elektriki na 3 odjemalcih.

zdaj pa si zamisli 15 min in par evrov. bo šlo?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ker gre za izredne razmere, je štrom že objavil, da ne bo rukal bučmanov, ki ga bodo nepravilno priklopili. Not.

Za razdelilce in podaljške je že slišal kdo?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
gonimo svoje, ne.

dejmo komplicirat.

da bi pa nekdo napisal, lahko tako, tako in tako.
ali pa tako in tako.

funkcija tega stikala je..to in to..najbolj podobno temu.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Agregat je galvansko ločen in štromarja ne bo zrukalo. Problem bi lahko bil, če bi držal za obe žici, ki gresta od agragata.

Daj malo premisli, kaj si napisal.
Jp, nula je slej kot prej ozemljena. Če ne v omarici, pa najkasneje v trafo postaji. Tako da je "faza" z agregata čisto enako nevarna, kot iz omrežja.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Tebe sem pa jemal, kot bolj resnega človeka. 15 ljudi v tej temi piše, kakšen je edini pravilen priklop agregata, ampak ti komaj čakaš enega, ki ti bo napisal, ne to pa ni treba.
Stane par evrov in 15 min. dela, v čem je problem?

Sicer se izogibam komunikaciji z anonimneži, ki podajajo sodbe o meni, pa vendar:
priklop, kakršnega sem si zamislil, je v moji hiši in načinu inštalacije, ter tudi iz popolnoma praktičnih razlogov najlažji, zaradi tega sem si priklop, ki je očitno lahko sporen tudi zamislil.
Ker je na različnih forumih kar nekaj zelo nasprotujočih mnenj in praks uporabnikov, je razumljivo da poskušam priti 'zadevi do dna'.

Če je to zate neresno, prav.
Kaj pa misliš (mislite?) o moji resnosti mi je pa popolnoma vseeno.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
..in do vtičnice imaš napeljane kable, ki prenesejo polno moč agregata?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ti piše gor. Pomisli kakšne tenke žičke si vlekel do vtičnice in kakšno obremenitev prenesejo.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Agregat je galvansko ločen in štromarja ne bo zrukalo. Problem bi lahko bil, če bi držal za obe žici, ki gresta od agragata.

Daj malo premisli, kaj si napisal.
Jp, nula je slej kot prej ozemljena. Če ne v omarici, pa najkasneje v trafo postaji. Tako da je "faza" z agregata čisto enako nevarna, kot iz omrežja.

res je, my mistake.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če se spomnim je model spraševal za 2kw agregat.
2 kw agregat je precej ekvivalent pečici, bojlerju z grelcem 2kw, kaki pegli, sesalcu, itd

če dam na 2,5 žičko gor lahko 2kw porabnika, dam menda lahko tudi agregat.

se motim?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Edina pamatena zadeva meni kot šalabajzerju je tista grebenasta sponka (stikalo 1-0-2) na prejšnji strani. Vse ostalo prej ali slej dopusti izvesti napako uporabnika ki lahko povzroči veliko škodo še huje pa tragedijo.
Ali je možno da je tisti tragični poba na pohorju prijel za elektriko iz agregata ki je prišla po ”nasprotni poti”? Ali lahko hišni agregat povzroči požar na visokonapetosnem daljnovodu (prej je šlo preko trafota)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ali lahko hišni agregat povzroči požar na visokonapetosnem daljnovodu (prej je šlo preko trafota)
Če imaš par MW agregat komot
evil.gif
Ampak ga nimaš
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Citat:
Uporabnik ermej pravi:

Fit stikalo izklopljeno in zvezano kot je tule napisano deluje že 5 dni, pred tem pa dva dni teme. Do sedaj ni bilo nobenih problemov, je pa gor enofazni 2,8kW agregat. Delujejo skrinje, nekaj luči, internet in TV. Danes bo pa mogoče že iz omrežja elektrika
cheer.gif

Kaj nekomu preprečuje, da vklopi fid stikalo medtem, ko je agregat še prižgan in s tem posledično lahko ubije el. delavca?

Ne se hecat, stikalo 1-0-2 je edina prava zadeva.

Pa sej pa nima kdo kaj šarit po moji omarci v hiši. Definitivno pa je stikalo agregat-0-omrežje boljše.
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Nedavna slovenska nesreča me je vspodbudila, da sem nabavil agregat. Odločil sem se za Hondo EU30is. Zakaj? Ker ima peč digitalno kotlovsko regulacijo in še kar nekaj naprav. Po vsem kar sem prebral in poizvedoval je inverter sistem generatorja edini, ki zagotavlja, da ti elektronika ne zgori.
Sem nameraval sam izvršiti priklop prek stikala 1-0-2 in to samo peč in eno vtičnico bi napeljal v stanovanje v nadstropje.
Po premisleku pa je nastalo tole.
Mojstra, ki mi je vso hišo napeljal poklical in nastala je sledeča izvedba:
Izza števca prevrtal zid v garažo. Zmontiral omarico s stikalom SOCOMET SIRCO M 4 polno. Ker moram uporabiti stikalo 63A moči so bila vsa ostala izredno globoka. To stikalo ima kontakte levo desno in ne eno pod drugim. Dovod izza števca na stikalo 1-0-2 in nazaj na dovod hiše. Ker imam trifazno napeljavo in enofazni agregat smo v podaljšku zbrikali vse tri faze skup. Nula in zemlja sta ločeni. Podaljšek je namenjen samo agregatu in nič drugemu. Nula je s stikalom tudi ločena. Tako ima kompletna hiša napajanje.
Seštevek porabe

peč gorilec 100W + peč gorilec predgretje nafte 100 W+hladilna omara 100W+hladilnik 150 W+ max 100W luči.=550 W
napajal bom tudi sosednjo hišo in samo peč gorilec 100 W+ hladilna skrinja 100 W= 200 W
Vse skup je 750 - 1000W. Ostane še 1800 W, tako da lahko še ena plošča 1200 W na steklokeramičnem štedilniku deluje. Ker se vse naenkrat ne prižiga ampak občasno z zagonskimi tokovi ne bi smelo biti problema.

SOCOMET SIRCO M


HONDA EU 30IS
IMAG0443.jpg

IMAG0444.jpg


PODALJŠEK


OMARICA s stikalom in dovod puša
 
Nazadnje urejeno:

Janez2b

Pripravnik
6. okt 2007
34
2
8
Taki agregat bom (nekoč) tudi jaz imel. Letos sem imel manjšega EU 20IS, pa je v primerjavi z drugimi , ki so bili nazivno močnejši (2,8 kVA proti 1,6 kVA) čisti nadstandarde. Lahek, se ne greje, vžge ga lahko tudi moja žena.

Čestitam za dobro izbiro in lepo urejen priklop. Jaz sem to rešil že ob gradnji na podoben/enak način.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Dobro zgleda tole, jaz imam čisto isti agregat, honda powah. Imam še neke stare varovalke (niso avtomatske) moram dobit dobrega štromarja da mi upgrejda na avtomatiko, spotoma pa še za agregat zrihta priklop pol.