Prijatelji in problemi...

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
lepa gesta, da pomagate. verjamem, da je znesek določen tako, da se vam "ne pozna", njim pa veliko pomeni in jim je dejansko v pomoč
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.883
404
83
Žal išče že tri mesece in nič, nikjer...
No ja, za čistilko pač noče it...
Tukaj se meni prižge rdeča luč!
Sam sem bil na istem. Šel sem za tekoči trak, v 2 izmene, delavski avtobus... potem še tujina več kot pol leta... Pa bi se lahko doma svaljkal pa živel na računa tastarih...
Takoj bi šel za čistilko, če bi imel boljšo plačo. "ni brige, ni pameti"... Če zbiraš službo jo res težko najdeš v 3 mesecih. Če pa želiš delat, pa mislim, da ni problem dobit. Vsaj nekaj začasno... tudi sam iščem rugi službo, pa sem trenutno (ker sem pač lahko) zelo zbirčen. Če ne bi bil, bi že lahko drugje delal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in p4pe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.228
4.712
113
Meni se ne zdi narobe, če potegne z ZRSZ nadomestilo za brezposelnost, ki konec koncev pri 1800 neto nekaj mora biti in hkrati išče službo, ki si jo želi in se ji zdi bolj primerna. Drugače je, če si začetnik. Takrat ni nadomestila, vsako delovno izkušnjo delodajalci cenijo.
Ko pa presahne nadomestilo, pa bo treba postati manj izbirčen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
zato sem zgoraj napisal da niso prekmalu začeli dajati pomoč.
poznam 2 ki sta, ko sta zgubila službo konec pomladi/začetek poletja, načrtno čakala nekaj mesecev preden sta resno začela spet iskat.

drugače pa pri 1,8k€ plus tip še vsaj 1,2€ (da zaokrožimo) je 3k na mesec. to niso nobeni reveži in so ali zelo nespretni z dnarjem da po 3 mesecih potrebujejo pomoč ali pa avtor malo naklada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
zato sem zgoraj napisal da niso prekmalu začeli dajati pomoč.
poznam 2 ki sta, ko sta zgubila službo konec pomladi/začetek poletja, načrtno čakala nekaj mesecev preden sta resno začela spet iskat.

drugače pa pri 1,8k€ plus tip še vsaj 1,2€ (da zaokrožimo) je 3k na mesec. to niso nobeni reveži in so ali zelo nespretni z dnarjem da po 3 mesecih potrebujejo pomoč ali pa avtor malo naklada.
Žal ne nakladam... Sta pa res malo "leva" pri vsem...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
nadomestilo za brezposelnost, ki konec koncev pri 1800 neto nekaj mora biti
Nekaj je že, ampak ta nekaj je omejen navzgor na praktično minimalno neto plačo. +- par %, ne vem več točno.
Žal ne nakladam... Sta pa res malo "leva" pri vsem...
Zdaj je jasno že precej več kot prej, ampak ne ravno na pozitivno. Naučiti se morata ravnati z denarjem in nekaj privarčevati. Če pa pri lastni nepremičnini (brez kredita na nepremičnino) in 3k dohodka ne uspeš privarčevati 5k za slabe čase jim je pa ta vaša pomoč, žal, res samo potuha.
Drži pa, da ne moreta varčevati ta trenutek...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
vsak, kateri dela, mislim dela ne lenari, 8 ur bi moral z to plačo dostojno živet, brez dodatnega dela popoldan ali za vikend.
Odvisno kako definiraš dostojno življenje. Nekateri bi z minimalno plačo imeli vsega boga na kredi, pa še jokali, kako jim je težko. Z minimalno plačo boš pač živel z bolj malo rečmi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Žal išče že tri mesece in nič, nikjer...
No ja, za čistilko pač noče it...
Moja znanka najame vsaka dva meseca moža in ženo, ki imata čistilski s.p. Za 4 urno čiščenje stanovanja plača 80€. In ta s.p. ima toliko dela, da mora rezervirati vsaj 14 dni prej. Če malo sešteješ, vidiš, da imata zelo spodoben dohodek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.216
5.598
113
Gradbeništvo in minimalc gre težko skupaj. Ker enostavno ni delavcev... Razen če je popolnoma nesposoben in je samo številka na velikem gradbišču.

Gospa pa naj gre za čistilko. Zakaj pa ne? Trenutno je največja.tezava da je ljudem preveč luštno. In ne bo šel delati.
Pravi imaš, še do minimalca ne pridejo.
Zato tudi ni ljudi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.228
4.712
113
Nekaj je že, ampak ta nekaj je omejen navzgor na praktično minimalno neto plačo. +- par %, ne vem več točno.

Višina denarnega nadomestila

  • Prve tri mesece prejemanja znaša 80 %,
  • v naslednjih devetih mesecih 60 %,
  • po izteku enega leta pa 50 % povprečne mesečne plače,
    ki ste jo prejeli v obdobju 8 mesecev (mlajši od 30 let pa v obdobju 5 mesecev) pred mesecem nastanka brezposelnosti.
Izplačano denarno nadomestilo ne more biti nižje od 530,19 EUR in ne višje od 892,50 EUR bruto.

Na nek način je stimulativno, da si kak mesec odpočiješ, potem pa greš spet delat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.476
113
Moja prva ideja, da sem sploh odprl to temo je bila, da se da, če hočeš, pomagat...
Kjerkoli, kakorkoli...
Eni pač nočete, OK, kaj naj.
Eni pač pomagamo, če nam uspe...

To je to, tema se lahko zaklene, da ne bo še več "pametnih"...
Želiš zaklep?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113

Višina denarnega nadomestila

  • Prve tri mesece prejemanja znaša 80 %,
  • v naslednjih devetih mesecih 60 %,
  • po izteku enega leta pa 50 % povprečne mesečne plače,
    ki ste jo prejeli v obdobju 8 mesecev (mlajši od 30 let pa v obdobju 5 mesecev) pred mesecem nastanka brezposelnosti.
Izplačano denarno nadomestilo ne more biti nižje od 530,19 EUR in ne višje od 892,50 EUR bruto.

Na nek način je stimulativno, da si kak mesec odpočiješ, potem pa greš spet delat.
Tale max meni ni stimulativen. Imam rajsi dopust in celo placo.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.