Prijatelji in problemi...

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Prijatu ima minimalca pri privat firmi. Plus dodatek, ČE... Tega čeja ni že tri leta. Žena je na zavodu. Firma rekla, da ne rabi nobenega nad 40 in je šla, skupaj z drugimi na zavod (cca 50 ljudi).
Seveda ima prijatu probleme. Glavni problem je, kako hčerki dat vse v šoli in kako doma čarat, da bodo preživeli.
Klapa nas je 14, ki se redno dobivamo, na piknikih, rojstnih dnevih, feštah kar tako...
12 nas se je odločlo, da damo mesečno vsak par 200€ njima. "Kao posojilo".
Na začetku sta bila (predvsem on) besna: bosta že sama, saj bo, kaj gnjavite...

To je to... Če imaš cohones, daš... In veš, komu daš...

Zdaj me pa res zanima, kaj bo Alter povedal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki in Matey

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Prijatu ima minimalca pri privat firmi. Plus dodatek, ČE... Tega čeja ni že tri leta. Žena je na zavodu. Firma rekla, da ne rabi nobenega nad 40 in je šla, skupaj z drugimi na zavod (cca 50 ljudi).
Seveda ima prijatu probleme. Glavni problem je, kako hčerki dat vse v šoli in kako doma čarat, da bodo preživeli.
Klapa nas je 14, ki se redno dobivamo, na piknikih, rojstnih dnevih, feštah kar tako...
12 nas se je odločlo, da damo mesečno vsak par 200€ njima. "Kao posojilo".
Na začetku sta bila (predvsem on) besna: bosta že sama, saj bo, kaj gnjavite...

To je to... Če imaš cohones, daš... In veš, komu daš...

Zdaj me pa res zanima, kaj bo Alter povedal...
A se moraš pohvaliti, da daš?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.520
5.506
113
Nisi napisal, v katerih dejavnostih sta, ampak trenutno ni problem dobiti / zamenjati službo, ker je izredno povpraševanje po delavcih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
A se moraš pohvaliti, da daš?
Hvalit, da dam? Jaz dam letno za razne zadeve več, kot ti ali pa marsikdo...

Ne, moram povedat, da je takih, ki imajo minimalca (edini v družini) preveč v Sloveniji.
Vlado boli patka. Vsem vladam do sedaj je bilo vseeno za tiste, ki ne zmorejo...
OK, to da se eni "švercajo" (v glavnem južni), ki bi jih bilo potrebno izgnat, je drugo...

Ti pa, če si frajer, ti dam TR, pa nakaži... Pa da te vidim...

Ne zbiram, samo povem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Saj pravim, hvališ se, iščeš potrditev. Ali kaj želiš doseči s to temo?

Kar tako tudi ne morejo dati zaposlenih na zavod "zaradi starosti". Včasih se je potrebno boriti, ampak je težko.
Glej, nikoli se z ničemer nisem hvalil... V življenju...
Na Alteju pa pač povem, kaj imam v glavi in kaj me matra.
Preprosto...
Se opravičujem, ker sem te prizadel in ne bom več nič napisal v to temo.
Si srečen?
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in ales85

erikson

Guru
25. avg 2007
21.520
5.506
113
Minimalec v Sloveniji je dokaj visok, zato je tudi veliko prejemnikov.

Potrebno se bo odvaditi, da je za vse kriva vlada (razen morda če dela v javnem sektorju).

Vsak lahko sam pridobi nova znanja, zamenja službo, najde dodatno delo popoldne in ob vikendih. Povpraševanja po delavcih je veliko.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
On v gradbeništvu, ona je bila v transportu...
Ona ne najde dela, vsi želijo pod 30 let...
bullshit.
trenutno ni noben problem če hočeš delat in si se pripravljen malo prilagodit. izjema so mogoče res odročni kraji.
upam pa da se ne bom čez pol leta ugriznil v jezik v teh nepredvidljivih časih, a vsaj še danes in zadnjih nekaj let, to drži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Žal išče že tri mesece in nič, nikjer...
No ja, za čistilko pač noče it...
kater konc Slovenije?

3 mesece, to je najbrž še nadomestilo? jaz vem da bi mi pasal kakšen mesec,dva,tri sploh čez poletje off če me odpustijo in iščem kar se da dober šiht ne lčisto prvo kar pride okrog. prihranki so, nadomestilo je...
da niste vi tole prehitro začeli dajat? to zna bit pa long run velik problem za vaše poznanstvo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Temo je odprta zaradi hvalisanja, to je očitno kot beli dan. Nekateri to očitno rabijo. Zato lahko funkcionirajo družabna omrežja. Na koncu koncev to ni nujno nekaj slabega. Ljudje smo različni. Bolj skromni so sicer že pred tisočletji zapisali: "Kadar pa ti daješ miloščino, naj ne ve tvoja levica, kaj dela tvoja desnica."

Delovnih mest je trenutno veliko prostih, vseeno pa verjamem, da je delo nekomu na koncu težko najti v nekem konkretnem poklicu in lastni situaciji. Če ni še predolgo brezposelna, še dobiva nadomestilo za brezposelnost na ZRSZ? Ko se bo izteklo, je treba iti na CSD in dobiti, kar dobiti vse kar se da. Zato plačujemo davke. Mogoče ni slabo, če gre najprej kar na rdeči križ ali karitas. Vsaj pri nas imata ti organizaciji ljudi, ki vedo povedati potrebnim, kje vse jim gre država in lokalna skupnost naproti in kaj vse lahko dobijo. Ljudje marsičesa ne vedo. Naša občina da denimo enkrat letno denarno pomoč. Ampak je treba vedeti in zaprositi. Dejansko dvomim, da če prideš na uradno inštitucijo, da ti po orisu situacije povedo, kaj vse lahko dobiš ti ali družinski člani (otroci) in katere vloge je treba izpolniti.
Na koncu pa je treba, če si dolgo brez službe, iti tudi za čistilko. Ko si res dolgo s trga dela, te pa res nihče noče. Tudi sam sem kot predstavnik delodajalca imel včasih kak razgovor z osebami, ki so bile brez službe nekaj let. Z dokaj primerno izobrazbo v poklicu, ki se je zmeraj iskal in se sam pri sebi čudiš. Kako hudiča? Kaj točno je narobe s človekom, ki sedi pred mano? Kaka karakterna lastnost bo planila ven, če jo zaposlimo ... V resnici te je strah. Vsi ostali kandidati se ti zdijo boljši. Zaposliti človeka je lažje kot odpustiti. Že zaradi moralnih ovir, da mu jemlješ socialno varnost. Če bi želeli koga odpustiti, bi se s tem sicer ukvarjalo najvišje vodstvo, ampak pri nas so taki, da take naloge ne bi bili veseli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Ne bosta imela novega avta... Imata Hayundaia in to je to... Imata pa bajto, poerbano od njenih staršev, kredit na avto, pa še na kar nekaj opreme v bajti, tako da se ne bosta obogatila...
Sicer pa, a naj bi jih pustili "crknit" in it "pod most"? A smo ali nismo ljudje?
normalno da kolegom pomagaš, ne vem pa če je to nekaj da se hvališ po forumih.
bo pa aktivna tema tko da super glede na "čas kislih kumarc"
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in ales85
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.