Prijatelji in problemi...

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.768
2.364
113
Pomurje
Moje mnenje. Dati 1x 2x 200€ ni problem.
Dajati 200€/mesec ni varjante. Potuha in razvada.
Vsak od vas prijateljev ima sigurno kaj za postoriti doma. Moško ali žensko delo.
Naj oddelata, če se ta potuha vleče dlje časa.

Lepo da pomagate, zastonj pa tudi ti nisi dobil, da bi lahko zastonj delil
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Temo je odprta zaradi hvalisanja, to je očitno kot beli dan. Nekateri to očitno rabijo. Zato lahko funkcionirajo družabna omrežja. Na koncu koncev to ni nujno nekaj slabega. Ljudje smo različni. Bolj skromni so sicer že pred tisočletji zapisali: "Kadar pa ti daješ miloščino, naj ne ve tvoja levica, kaj dela tvoja desnica."

Delovnih mest je trenutno veliko prostih, vseeno pa verjamem, da je delo nekomu na koncu težko najti v nekem konkretnem poklicu in lastni situaciji. Če ni še predolgo brezposelna, še dobiva nadomestilo za brezposelnost na ZRSZ? Ko se bo izteklo, je treba iti na CSD in dobiti, kar dobiti vse kar se da. Zato plačujemo davke. Mogoče ni slabo, če gre najprej kar na rdeči križ ali karitas. Vsaj pri nas imata ti organizaciji ljudi, ki vedo povedati potrebnim, kje vse jim gre država in lokalna skupnost naproti in kaj vse lahko dobijo. Ljudje marsičesa ne vedo. Naša občina da denimo enkrat letno denarno pomoč. Ampak je treba vedeti in zaprositi. Dejansko dvomim, da če prideš na uradno inštitucijo, da ti po orisu situacije povedo, kaj vse lahko dobiš ti ali družinski člani (otroci) in katere vloge je treba izpolniti.
Na koncu pa je treba, če si dolgo brez službe, iti tudi za čistilko. Ko si res dolgo s trga dela, te pa res nihče noče. Tudi sam sem kot predstavnik delodajalca imel včasih kak razgovor z osebami, ki so bile brez službe nekaj let. Z dokaj primerno izobrazbo v poklicu, ki se je zmeraj iskal in se sam pri sebi čudiš. Kako hudiča? Kaj točno je narobe s človekom, ki sedi pred mano? Kaka karakterna lastnost bo planila ven, če jo zaposlimo ... V resnici te je strah. Vsi ostali kandidati se ti zdijo boljši. Zaposliti človeka je lažje kot odpustiti. Že zaradi moralnih ovir, da mu jemlješ socialno varnost. Če bi želeli koga odpustiti, bi se s tem sicer ukvarjalo najvišje vodstvo, ampak pri nas so taki, da take naloge ne bi bili veseli.
Ti nisi normalen...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Feniks in ales85

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Moje mnenje. Dati 1x 2x 200€ ni problem.
Dajati 200€/mesec ni varjante. Potuha in razvada.
Vsak od vas prijateljev ima sigurno kaj za postoriti doma. Moško ali žensko delo.
Naj oddelata, če se ta potuha vleče dlje časa.

Lepo da pomagate, zastonj pa tudi ti nisi dobil, da bi lahko zastonj delil
Dali smo dvakrat do sedaj...
Pravita, da imata za pol leta...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Moja prva ideja, da sem sploh odprl to temo je bila, da se da, če hočeš, pomagat...
Kjerkoli, kakorkoli...
Eni pač nočete, OK, kaj naj.
Eni pač pomagamo, če nam uspe...

To je to, tema se lahko zaklene, da ne bo še več "pametnih"...
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
208
26
28
17.325776N, 23.254786E
Mislm, no, res ste pacienti. Ta forum je neverjeten: na eni strani dobiš odgovor takorekoč na vsako vprašanje: od računalništva, gradnje, potovanj, rekreacije in opreme zanjo , navigacije, službe, ekonomije, investiranja... ni da ni. Res en kup razgledanih ljudi in strokovnjakov. Hvala vam in vsa čast.
Potem pa takole tu naletiš na taka teleta, ki čoporativno človeka zmerjajo s hvalisavcem in da je bedast, ker itak ne bo nič pomagalo.
1. Tip se ne hvali. Hvalil bi se na instagramu z avtom/jahto/zlato uro IN PREDVSEM z imenom in priimkom. Kaj ima on od tega "hvaljenja"? Saj ga ne poznate.
2. Boli ga, ker je prijatelj v težavah. Ne samo njega, celo klapo: 12 ljudi.
3. In so se odločili, da mu pomagajo.
4. Ampak s tem še niso dolgoročno rešili zadeve. In mogoče išče kak namig, kako bi jo. Malo si mora tudi olajšat dušo, ker ga mori prijateljev problem in si je za to izbral ta cenjeni forum. Očitno napaka.

Z moje strani #kajpace vsa čast in prijatelj je lahko srečen, da vas ima. Naj se čim prej porihta.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Mislm, no, res ste pacienti. Ta forum je neverjeten: na eni strani dobiš odgovor takorekoč na vsako vprašanje: od računalništva, gradnje, potovanj, rekreacije in opreme zanjo , navigacije, službe, ekonomije, investiranja... ni da ni. Res en kup razgledanih ljudi in strokovnjakov. Hvala vam in vsa čast.
Potem pa takole tu naletiš na taka teleta, ki čoporativno človeka zmerjajo s hvalisavcem in da je bedast, ker itak ne bo nič pomagalo.
1. Tip se ne hvali. Hvalil bi se na instagramu z avtom/jahto/zlato uro IN PREDVSEM z imenom in priimkom. Kaj ima on od tega "hvaljenja"? Saj ga ne poznate.
2. Boli ga, ker je prijatelj v težavah. Ne samo njega, celo klapo: 12 ljudi.
3. In so se odločili, da mu pomagajo.
4. Ampak s tem še niso dolgoročno rešili zadeve. In mogoče išče kak namig, kako bi jo. Malo si mora tudi olajšat dušo, ker ga mori prijateljev problem in si je za to izbral ta cenjeni forum. Očitno napaka.

Z moje strani #kajpace vsa čast in prijatelj je lahko srečen, da vas ima. Naj se čim prej porihta.
No na tem forumu že dolgo ne dobiš več pametnih odgovorov na določena vprašanja. Dobiš zgolj cel kup obtoževanj.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mislm, no, res ste pacienti. Ta forum je neverjeten: na eni strani dobiš odgovor takorekoč na vsako vprašanje: od računalništva, gradnje, potovanj, rekreacije in opreme zanjo , navigacije, službe, ekonomije, investiranja... ni da ni. Res en kup razgledanih ljudi in strokovnjakov. Hvala vam in vsa čast.
Potem pa takole tu naletiš na taka teleta, ki čoporativno človeka zmerjajo s hvalisavcem in da je bedast, ker itak ne bo nič pomagalo.
1. Tip se ne hvali. Hvalil bi se na instagramu z avtom/jahto/zlato uro IN PREDVSEM z imenom in priimkom. Kaj ima on od tega "hvaljenja"? Saj ga ne poznate.
2. Boli ga, ker je prijatelj v težavah. Ne samo njega, celo klapo: 12 ljudi.
3. In so se odločili, da mu pomagajo.
4. Ampak s tem še niso dolgoročno rešili zadeve. In mogoče išče kak namig, kako bi jo. Malo si mora tudi olajšat dušo, ker ga mori prijateljev problem in si je za to izbral ta cenjeni forum. Očitno napaka.

Z moje strani #kajpace vsa čast in prijatelj je lahko srečen, da vas ima. Naj se čim prej porihta.
Še en pametnjakovič. Eni se hvalisajo samo zato, da se pohvalijo, ne rabijo dati imena za to. In ne hvalijo se vsi z dobrinami, ki jih kupijo sebi.
Olajšat dušo? Saj si je 12 ljudi med sabo olajšalo dušo, ker vedo kaj so naredili.
 
  • Haha
Reactions: Feniks
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Prijatu ima minimalca pri privat firmi. Plus dodatek, ČE... Tega čeja ni že tri leta. Žena je na zavodu. Firma rekla, da ne rabi nobenega nad 40 in je šla, skupaj z drugimi na zavod (cca 50 ljudi).
Seveda ima prijatu probleme. Glavni problem je, kako hčerki dat vse v šoli in kako doma čarat, da bodo preživeli.
Klapa nas je 14, ki se redno dobivamo, na piknikih, rojstnih dnevih, feštah kar tako...
12 nas se je odločlo, da damo mesečno vsak par 200€ njima. "Kao posojilo".
Na začetku sta bila (predvsem on) besna: bosta že sama, saj bo, kaj gnjavite...

To je to... Če imaš cohones, daš... In veš, komu daš...

Zdaj me pa res zanima, kaj bo Alter povedal...
minimalec je kar visok

ne moreš pa z minimalcem bmwja futrat in life style japija
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Prav je, da se ljudem pomaga. Nič ne škodi, če si v takem krogu, če poskušaš koga priporočiti za kako delovno mesto. Veze in poznanstva.
Moraš pa biti prepričan, da je dober delavec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Avto na kredo sta vzela, ko je še ona delala... Kia ceed... Oprosti, ker nista vzela kaj boljšega...
Ni se potrebno opravičevati, vse ok. Nisi sicer napisal njene plače, ko je bila zaposlena, ampak z dvema minimalcema ter vzdrževanjem hiše in družine ne bi jaz nikoli vzel avta na kredo.
Vsak pač ne rabi novega avta ali avta na kredo, tudi jaz ga nisem imel, ko nisem imel možnosti (po moji oceni).
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ni se potrebno opravičevati, vse ok. Nisi sicer napisal njene plače, ko je bila zaposlena, ampak z dvema minimalcema ter vzdrževanjem hiše in družine ne bi jaz nikoli vzel avta na kredo.
Vsak pač ne rabi novega avta ali avta na kredo, tudi jaz ga nisem imel, ko nisem imel možnosti (po moji oceni).
Ona je imela cca 1800€ netto... On pa je še "delal popoldan", kjer se je dalo... Zdaj mu je to usahnilo... Išče nove variante.
Njun prejšnji avto (4 leta nazaj) je bil LPP v LJ.
Vzela sta kredit za Kio na 7 let... Še tri...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.