Prihaja inflacija

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.738
6.345
113
Ja nč vam dogaja. Sej osto je da so se in se eni vozjo na šiht 50 ali 100 km v eno smer na šiht dnevno. Ja bemz je prepocen oz. naj skenslajo prevoz stroške.

Hej tretina hrane se zavrže ja prepoceni je.

Radiratorji se pa po blokih kar majo merilnike kar merka .
Kak hobby si poisci v zivljenju da bos mela manj casa se z drugimi obremenjevat
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Hej so odgovarjam na jokanje zgoraj.
Osebno vidim problem da bo hrana draga oz. Da bodo police prazne.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.738
6.345
113
Hej so odgovarjam na jokanje zgoraj.
Osebno vidim problem da bo hrana draga oz. Da bodo police prazne.
Predvsem ti jokas. Kaj te briga kok si nekdo ogreva stanovanje dokler to sam placuje?

to o dragi hrani pa nabijas ze vec kot leto in se kar nobenega argumenta zakaj naj bi se hrana podrazila
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Nikjer se prej ni, ker je bilo to pač poceni. Pozimi na full, pa cele zime vsa okna odprta... Sedaj je drugače, predvsem od kar so kalorimetri.
Jaz sem vseeno pricakoval, da bodo prvo leto ze mal zapiral. Saj ves, kot v prometu, zaostrijo kazni prvi teden /mesec vsi vozijo 40 na 50 omejitev.
Jaz sem zaprl do konca. In cakal kdaj bo cas (temperatura) da jih odprem. Pa nisem tega docakal.jenpa res da sem imel samo eno steno zunanjo, in se to juzno.
Mi je zal da sem ga prodal namesto vzel kredit takrat za hiso...
Ampak takrat so bile tiste najemniske afere in se mi ni dalo z njimi ukvarjat
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Potem pa je toplarna dobila premalo prihodkov pa so izumili neke dodatne faktorje (so bili ze prej glede na lokacijo v stavbi....) ki jim je venila dobodke na prejsnjo raven.
Ne morem pa tega potrditi.
Kljub temu da sem imel zaprte radiatorje sem nekih 20 ali 30% placal
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.414
113
Lublana
Obišči stran
Kakor je danes trend, bomo pravkar zaključili krog in šli nazaj na elektriko. Itak ima vsaka bajta neke solarne panele na strehi.
Ko ravno omenjaš elektriko. Nek kratek čas sem živel v stanovanju kjer je bila centralna na elektriko, 100 let stara hiša brez izolacije, pozimi zelo toplo, račun za elektriko se ne spomnim točno ampak vseskupaj stroškov ni bilo kaj dosti več, kot v manjšem stanovanju z dalinjskim ogrevanjem iz toplarne. Poznam tudi nekoga, ki ima še vedno električno centralno pa še nikoli ni jamral zaradi stroškov. Ampak najbolj pa me čudi, da je centralno ogrevanje na elektriko prepovedano, razen, če v hiši ni druge možnosti. To so v glavnem 100 let stare hiše po mestu. A ni elektrika, kakor full eko pa zelena pa te fore??? :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pri klasični bajti izpod 20 kW ne narediš nič, kar pomeni ... 50 A pancerke. 25 A za gretje, 25 A pa za ostale porabnike. To spada že pod industrijski odjem.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.353
3.443
113
To je še iz časov ko so premog spreminjali v elektriko.
Ker potem je bolj smiselno premog zakuriti v hiši je manj izgub ko pri pretvorbi najprej v elektriko in transport in kasneje nazaj v toploto.
Sicer smo se pa v jugi tudi se greli na elektriko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Pri klasični bajti izpod 20 kW ne narediš nič, kar pomeni ... 50 A pancerke. 25 A za gretje, 25 A pa za ostale porabnike. To spada že pod industrijski odjem.
Ce bi imel pametne grelce ki bi zmanjsali moc ko bi indukcijo pritegnil, nek 500l zalogovnik bi tudi 25A pancerke.peljale na 3x5kw grelcih recimo.
15kw je 1.5l olja x 24x 30 je dobrih 1000l olja mesecno.
Ce pa toliko porabis olja v enem mesecu pa nisi ravno med bolj varčnimi hisami.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.472
113
Podražitev zaradi manjše porabe...

 
  • Haha
  • Wow
Reactions: sixpower in zoom

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.171
113
super me je mal skrbelo, da ne bodo nič dvignili, da bi se denar doma kopičil