Preverjeno: Test bencina

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Po mojih izkušnjah je pa tako;
-Petrolov bencin je bil mojemu prejšnjemu avtu bolj všeč kot OMW bencin.
-Dizl pa ima rajši OMW nafto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.083
113
www.adriamedia.si
Zanimvo: naše supertestne avte v SLO vendno tankamo na petrul. In seveda vseh 100kkm zapisujemo kilometre in litre. Razlike med porabo s petrolovim ali tujim gorivom (v tujini tankanim) ni ...
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
torej neakj podatkov ki so preverjeni :p
omv in petrol vlečeta 95 benz iz istega skladišča....(nima vsako podjetje svojih skladišč - eno skupno za oba in vsak ima zakupljeno določeno količino....)
in še zanimivejša.....100 oktanski omv benz se vozi čisto vsa iz avstrije!!....nobeden ga ne meša ali kuha doma v sloveniji...zakaj tako....ker so količine zelo premajne da bi se splačalo mučkat doma!!!

bil sem v enem laboratoriju za analizo goriva.......(kjer preverjajo kaj priteče v slovenijo, če lahko priteče v slo in koliko se bo plačalo to kar priteče v slo...)
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ja sam OMV je še zmerej buljši in ga najmanj 3x manj porabim.

Pismo ja en folk je resnično tolk prepričan v slabšo kakovost benza na Petrolu da si že sam verjame. Kar pa se tiče Super 100 je pa sam
uf-1.gif


K če bi kdo mal delovanje motorjev res poznal bi ga noben ne tankal k sploh ni potrebe.

Nagradno vprašanje:
Čemu služijo oktani v benzu

Nagrada 5*
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
od kar imam ta avto... vedno tankam na petrolu.... in poraba je vedno skoraj pod 6L
tako da za mene je Petrol ZAKON
smile-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Ja sam OMV je še zmerej buljši in ga najmanj 3x manj porabim.

Pismo ja en folk je resnično tolk prepričan v slabšo kakovost benza na Petrolu da si že sam verjame. Kar pa se tiče Super 100 je pa sam
uf-1.gif


K če bi kdo mal delovanje motorjev res poznal bi ga noben ne tankal k sploh ni potrebe.

Nagradno vprašanje:
Čemu služijo oktani v benzu

Nagrada 5*

tole

OKTANI in ostalo
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
torej neakj podatkov ki so preverjeni :p
omv in petrol vlečeta 95 benz iz istega skladišča....(nima vsako podjetje svojih skladišč - eno skupno za oba in vsak ima zakupljeno določeno količino....)
še vedno pa je vprašanje, kaj se dogaja z bencinom, ko ga odpeljejo iz skupnih skladišč
grims-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Danes zjutraj sem zasledila nekaj o tem. Kakšni so bili rezultati?

Tankala je 1l plastenko (cez palec), sproti nekaj polila, pri drugi voznji je odpovedala bencinska pumpa in se je vmes
popravljalo.... itd itd

Razmerje je bilo 29,x VS 35.x km

če je naredila 35 km z enim litrom bencina, je imela povprečno porabo 2,85 l/100 km. ni slabo
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Zanimivo branje, predvsem mi je všeč tale del (copy/paste)

It's a common misconception amongst car enthusiasts that higher octane = more power. This is simply not true. The myth arose because of sportier vehicles requiring higher octane fuels. Without understanding why, a certain section of the car subculture decided that this was because higher octane petrol meant higher power.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
treba pa rečt..da zaradi kredibilnosti novinarskega foha, bolje da tega testa sploh ne bi objavljala - če se ga je že lotila delat.

tako da
crazy1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
meni se ta poraba niti ne zdi tako super majhna.



jaz imam pri 70 km/h hitrosti , dvojni teži (1.500+ kil), ter 3 x konjenici (160 PS) porabo 3,6 litra po compjuterju.



tako da....



sicer to nima veze..ker je sam test tako kilav, da bi morala oba testirana ponudnika vložiti tožbo zoper njo.
 
Nazadnje urejeno:

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
In kaj je bil point tega testa ? Jaz ga ne vidim, razen tega da se ni dobro furat s prazim tankom (benz pumpa papa)
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Samo vprašanje.

Zakaj ni nikjer omenjen MOL?

Sam tankam na MOL-u in je poraba manjša za cca 0,5 l. Zakaj vam nebi vedel razložiti samo baje, da ti nimajo istih skladiščnih posod kakor Petrol in OMV.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik Domen pravi:
letos januarja ko je bilo v nasi dolini -15 ob 6h zjutraj, on avta ni mogel vzgati niti pod razno in ga je pustil do popoldan na mestu da se je ogrelo... meni je vzgal iz prve brez problema...

Bi rekel, da je bolj problem avta tvojega kolega, ne nafte.
Pri -15 avti na čisto rastlinsko olje vžigajo, ne da nebi na nafto.
Se pa zgodi, da obstane kmalu po štartu, ker čez filter goriva ne gre.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In OMV kupuje (je kupil) MOL. Kmalu ne bo več nafta iz Madžarske ampak kar lepo iz SLO skladišč...
Tako da...